Сабақтың тақырыбы: Аминқышқылдары Сабақтың мақсаты



бет1/2
Дата24.04.2017
өлшемі356,15 Kb.
#14849
түріСабақ
  1   2
Жамбыл облысы. Т.Рысқұлов ауданы. Құлан ауылы.

Құлан шағын орталықты орта мектебінің

химия пәнінің мұғалімі
Биғабылова Мейрамкуль Амангельдыевна
11 сынып


Сабақтың тақырыбы: Аминқышқылдары

Сабақтың мақсаты:

Аминқышқылдары туралы бұрынғы білімдерін негізге ала отырып өз бетімен меңгеруге үйрету;



Сабақтың міндеті:

1.Аминқышқылдарының өкілдері мен изомерлерінің молекулалық және құрылымдық формулаларын жазуға машықтандыру.

2. Аминқышқылдарының алыну әдістерін және химиялық қасиеттерін реакция теңдеулері арқылы меңгеру.

3.Аминқышқылдарын өмірмен байланыстыра отырып қолданылуымен танысу.



Күтілетін нәтиже:

1.Аминқышқылдарының өкілдері мен изомерлерінің молекулалық және құрылымдық формулаларын жаза алады. 2. Аминқышқылдарының алыну әдістерін және қандай заттармен әрекеттесетінін меңгеріп шығады.

3.Аминқышқылдарын қайда,қалай қолдану керектігін біледі.

Сабақтың түрі: Ізденіс сабақ

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту

Оқыту технологиясы: СТО технологиясының стратегиялары.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: «БҮҮ»әдісі, «Крестиктер-нөлдіктер», «Кір жаятын жіп», «семантикалық карта » «Ойлан, Бірік, Бөліс».

Қажетті құралдар мен көрнекіліктер: Интерактивті тақта,бор, АІ фарматты парақ, бейне таспа , жұмыртқа, азот қышқылы, жүн, құс қауырсыны, сынауық,түрлі-түсті маркер,т.б


Сабақтың

кезеңдер:

Жұмыс түрлері:

Мұғалім іс-әрекеті:

Оқушының іс-әрекеті:

І. Ұйымдастыру

кезеңі: 2-мин.
ІІ.Қызығушылықты ояту кезеңі: 5-мин.

ІV.Мағынаны тани

білу сатысы: 15мин.

V.Ой толғаныс сатысы. 25мин.

VІ.Бағалау. 5-мин.

VІІ.Үйге тапсырма:2-мин.

VІІІ.Кері байланыс парағы. 1-мин.


Сәлемдесу.

Оқушыларды

түгелдеу.

1.«Крестиктер-нөлдіктер» әдісі.

2.«Жасырын сөзді тап»

3.БҮҮ әдісі



білемін

Білгім келеді

үйрендім













  1. «Ойлан, Бірік, Бөліс »

2.Қызықты тәжірибе

3.Есеп шығару

4. Сергіту сәті

«Макарено»

1.«Кір жаятын жіп » әдісі


2.«Семантикалық карта» әдісі



2.Балама жауаптары бар тест



Оқушылармен сәлемдестім .Оқушыларға көміртек,сутек, азот оттек элементтерінің танбасы жазылған қима қағаздарын беру арқылы 2 топқа бөлемін

1.«Крестиктер-нөлдіктер»

әдісінің ережесімен таныстырамын . 1-ші топ(нөлдіктер) кестеден сан таңдайды. 2. Мұғалім сол нөмірдегі сұрақты оқиды.

3. Жауап дұрыс болған жағдайда, 1-ші топ сол квадратқа крестик қояды.

4. Жауап дұрыс болмаған жағдайда, 2-ші топ (крестиктер) сұраққа жауап беруге және сол квадратқа крестик қоюға мүмкіндік алады.

1.Нитроқосылыстар деп қандай қосылыстарды айтады?

2.Н.Н Зинин анилинді қандай заттан алған?

3.Нитротоптың санына байланысты нитроқосылыстар қандай болып бөлінеді?

4.Аминдер деп қандай қосылыстарды айтамыз?

5.Метиламинді өндірісте қалай алады?

6.Анилин сулы ерітіндісінде лакмустың түсін неге өзгертпейді?

7.Анилиннің негіздік қасиеті қай кезде төмендейді?

8.Аминдер қайда қолданылады?

9.Анилин химиялық реакцияларға қалай түседі?



2. «Жасырын сөзді тап »кестесі беріледі .


Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет