Сабақтың тақырыбы: Астана циркі Осы сабақта қол жеткізілуге тиіс мақсаттар



Дата20.06.2018
өлшемі100,83 Kb.
#43862
түріСабақ

Пәні: Қазақ тілі

Мектеп:С.Бердіқұлов атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен

Күні:.07.12.17ж

Мұғалімнің есімі:Жусупова Г

Сынып: 4 д


Қатысқандар саны:13

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:


Астана циркі




Осы сабақта қол жеткізілуге тиіс мақсаттар

Оқушыларға Астана циркі туралы мағұлмат беру арқылы мәтінді әңгіме етіп айтуға үйрету.

Оқу мақсатары:


Ж.1 Шағын көлемді мәтіндер жазады

А.3 Тілді қолдануды колдануды көрсете отырып,негізгі ойды анықтайды.

О.2 Оқылған оқиғалар желісі бойынша сұрақтар құрастырады.

Т.2 Күнделікті өмірде қолданатын таныс сөздерден құралған қысқа ,қарапайым мәтіндегі негізгі ойды түсінеді.



Ойлау дағдылары:Білу.Түсіну .Қолдану



Бағалау критерийлері:Астана циркі туралы атап өтеді,тапсырмаларды естесақтайды,қайталайды,тұжырымдайды,анықтайды,тапсырмаларды талқылайды,түсіндіреді, цирк туралы бір-бірімен талқылайды,

сұрайды,көрсетеді,әңгімелейді.



Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық, өзіне және өзгелерге құрмет құндылықтарын дамыту сабақ барысында іс-жүзінде асырылады

«Қазақстан тарихы», «Өзін-өзі тану», «Жаратылыстану», «Көркем еңбек», «Музыка» .

Пәнаралық байланыстар

Алдыңғы оқу

Астана циркі туралы мәліметтер жинастырып келу

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Дереккөздер

Басталуы

5 минут


Ортасы

5 минут

5 минут

10 минут


Ұйымдастыру кезеңі:Сәлемдесу.Сынып тазалығын тексеру.Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. Балалар оң қолдарымен жүректеріңді ұстаңдаршы. Естіп тұрсыңдар ма? Тук- тук дейді. Енді осы кішккене жүрегімізде кішкентай ғана мейірім шуағы бар деп сезінейік. Сол шуақпен бір- бірімізді жылытайық. Бір –бірінің қолдарын ұстасады. Міне кішкене күн шуағы үлкен күнге айналды. Осы күннің жылуын таңғажайып әлеміндегі тұрғындарға апарып көмектесейік. Ал ол үшін біз ештеңеден қорықпайтын күшті де епті батыл болымыз керекОқушылар бір-біріне жақсы,жылы лебіздер айтады.

Үй тапсырмасын сұрау: «Үйірмеге саяхат»әңгіме жазу

Жаңа сабақ:Жаңа сөздермен жұмыс.

Сол жағалау-левый берег

Сыяды-помещается

Орналасқан-расположен Жаңа сөздермен танысады,аударады.

Жаңа сөздермен сөйлем құрастырады.

Бағалау критерийлері:Оқушылар өткен жаңа тақырыпен танысады,аударады,сөйлем құрастырады.

Дескриптор:сөздікті аударады,сөйлем құрастырады.

2-тапсырма.Айтылым.Мәтінді оқы.

1.Мәтінді оқиды,аударады. 2.Мәтінді мазмұндайды.

Топтық жұмыс. «Астана циркі»тақырыбына байланысты оқушы ойы

Екі топ мәтін бойынша сурет салады.

Бағалау критерийі:Мәтін бойынша мазмұндай алады,сурет салады.

Дескриптор:Түсінігін айтты,сурет салды.

Қалыптастырушы бағалау:топ бір-бірін «от шашу»арқылы бағалайды.

Сергіту сәті: « Суреттерді аяқтайық » жаттығуы

Мақсаты : Оқушылардың логикалық ойлауын , көру арқылы есте сақтауын , ойша жұмыс істей білуін дамыту .

Алдын-ала тақтаға мысықтың және қоянның құлақтары салынған плакат ілініп дайындалады . Оқушылардың көздері шарфпен байланады да , олар кезек-кезекпен шығып , бірі денесін , бірі басын , бірі аяғын салады , осылайша жалғаса береді .

Шаттық шеңбер

Оқулық

Түрлі суреттер


Аяқталуы

10 минут

5 минут


ІҮ. Сабақты бекіту.

3-тапсырма.Сурет бойынша сөйлем құра
Рефлексия:1.Сабақта маған пайдалы болды

2 Маған көмек қажет

3.Сабақта алған ақпаратты қолдана аламын.


VI.Сабақты бағалау 
VII.Үйге:
сөздік жаттау 4-тапсырма 6-тапсырма 99 бет


Оқулық 99 бет


Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сізқабілеті

жоғары оқушыларға

тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?


Бағалау – Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

Берілген тапсырмаларға байланысты сұрақтар қойып,оқушылардың білімдерін тексеру.



Пәнаралық байланыс:

Қауіпсіздік және еңбекті

қорғау ережелері:

АКT-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс:



Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не

білді?


Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралаушаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

Үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім және неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?



1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Тексерілді:

Сабақ: Қызылорда қаласы




Күні:23.11.17ж

Мұғалімнің есімі:Жусупова Г

Сынып: 4 д

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізілуге тиіс мақсаттар

Жаңа сөздерді дұрыс айтуға, сөйлемдерде дұрыс пайдалана білу, тақырып төңірегінде сөйлей білуге үйрету.




Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді

Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді және нақты ақпаратты анықтайды

Мәтін мазмұнын түсінеді; қажетті ақпараттарды анықтай алады. Диалогтік қарым-қатынасқа түсе алады; сөз мәнері мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана алады

Жетістік критерийлері

Оқушылар Қазақстан қалалары туралы білімдерін толықтырып, ортаға салады, сипаттап көрсетеді, буын түрлерін еске түсіреді. 

Тілдік мақсат:

Жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:

«Менің ойымша ...», «Себебі, мен оны былай түсіндіремін ...», «Оны мен мына фактілермен дәлелдей аламын ...»



Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық, өзіне және өзгелерге құрмет құндылықтарын дамыту сабақ барысында іс-жүзінде асырылады

Бұл тарауда «Қазақстан тарихы», «Өзін-өзі тану», «Жаратылыстану», «Көркем еңбек», «Музыка» пәндерімен байланыс орнатуға болады.

Пәнаралық байланыстар

Алдыңғы оқу

Алматы қаласы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Дереккөздер

Басталуы

5 минут


Ортасы

15 минут


5 минут

5 минут


Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі Амандасу, түгендеу

ІІ Үй тапсырмасын тексеру Аударма диктант

Сөздерді орысша оқимын, ал оқушылар бұл сөздерді іштей қазақшаға аударып жазады. Родина, государство, знамя,герб,гимн,столица



ІІІ Жаңа сабақ 1.Сөздік жұмыс

көмір-уголь көмір өндіріледі - добывают уголь

жаңа сөздермен сөз тіркесін, сөйлемдер құрау 

2.Кіріспе сөз Қарағанды қаласы облыстың ірі индустриалды-өнеркәсіпті, ғылыми және мәдени орталығы болып табылады. 1934 жылғы 10 ақпанда Қарағанды поселкесі ЖОАК Президиумының қаулысымен қала болып қайта құрылды. Қала аумағы 543,3 шаршы километрге тең. Қала халқының саны 2007 жылғы 1 қаңтарда 453.4 мың адамды құрады. Қалалық әкімшілікте 1 ауылдық елді мекен бар.

Қaрaғaнды aтaлу себебi - "қaрaғaны қaлың өскен жер" мaғынaсынaн шыққaн.

«Шахтер» футбол клубы Театр ҚарМТУ



3.Тапсырмаларды орындау 1-тапсырмаларды орындау.Мәтінді оқы,әңгімелеп үйрен.

Қарағанды Қарағанды –Қазақстанның үлкен қалаларының бірі.Қарағандыда шахта өте көп.Онда көмір өндіріледі. Қарағандыда кондитерлік фабрика,театрлар,мұражай,институттар, емтиханалар, мектептер және цирк бар.

2-тапсырма.Диалогті оқы,сөйлеп үйрен. 3-тапсырма.Сөйлеп үйрен және жаз.



Алматы

Қарағанды

Мен Астана қаласында тұрамын (-сың)

Сен Қостанай

Семей

4.Сергіту сәті

4-тапсырма.Сөйлем құрап үйрен.

5-тапсырма.Сұрақтарға жауап бер.

Қарағанды қандай қала?

Қарағанды-ға кім барды?

Қарағанды-да нелер бар?

6-тапсырма.Өлеңді мәнерлеп тоқы.Ә.Тобылдиев.



Шаттық шеңбер

Оқулық 68-69


Тыңдалым

Оқылым


Аяқталуы

10 минут


ІҮ Қорытындылау Ү Үйге: 6-тапсырма. Өлеңді жатта


Айтылым

Жазылым


Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сізқабілеті

жоғары оқушыларға

тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?


Бағалау – Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

Берілген тапсырмаларға байланысты сұрақтар қойып,оқушылардың білімдерін тексеру.



Пәнаралық байланыс:

Қауіпсіздік және еңбекті

қорғау ережелері:

АКT-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс:



Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не

білді?


Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралаушаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

Үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім және неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?



1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Тексерілді:
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет