Сабақтың тақырыбы: «Автокөлік двигательдерінің карбюраторлары қызметі, күтіп жөндеу жұмыстары»



Дата04.08.2017
өлшемі11,07 Kb.
#22549
түріСабақ

Өтепқали Нәсіпқали Зинелғабиденұлы Индер аудандық білім бөлімінің оқушылар шығармашылық орталығы Авто ісі мамандығы“Жас шебер” үйірмесі жетекші мұғалімі І санатты Индер аудандық білім беру бөлімінің ІІ дәрежелі «Диплом» - 2009 ж. Индер аудандық білім беру бөлімінің ІІІ дәрежелі «Диплом» - 2011 ж. Индер аудандық білім беру бөлімінің ІІ дәрежелі «Диплом» - 2012 ж. Ұлттық бизнес-рейтингтер одағы «Еңбек жолындағы тиімділігі үшін» медаль 2014ж

  • Сабақтың мақсаты:
  • 1.Білімділік - Двигатель карбюраторлары бөлшектерінің қызметі және күтіп–жөндеу жұмыстары тақырыптары бойынша, оқушылардың алған білімдерін қайталау, пысықтау, еске түсіру, сөйлеу қабілетін қалыптастыру. Карбюраторлардың қызметінің маңыздылығына өз бетінше іздену арқылы, білім алуға машықтандыру. Қоректендіру жүйесі қызметімен, күтіп – жөндеу жұмыстарын жасап үйрету.
  • 2. Тәрбиелік - Оқушыларды ұқыптылыққа, үнемділікке, ойлау қабілеті жоғары тұлға етіп тәрбиелеу. Оқушының еңбекке қабілеттілігімен қатар кәсіпке икемділігін қалыптастыру, мамандық таңдауға бағыт – бағдар беру.
  • 3. Дамытушылық - Оқушының теориялық алған білімін, практикалық іс жүзінде дамыту, топта жұмыс жасау арқылы қажеттілік, танымдық, өзара көмек, іскерлік, кәсіптік дағдыларын және сөздік қорын дамыту.
  • Сабақ түрі :
  • Білімді тексеру сайыс сабағы
  • Сабақтың өту әдісі:
  • Деңгейлік тапсырмалар арқылы дамыта оқыту
  • Көрнекі құралдар:
  • Плакаттар, двигатель макеті, деталь бөлшектері,
  • оқулықтар, тест – тапсырмалар,автокөлік
  • карбюраторлары
  • химия
  • физика
  • металдар
  • технологиясы

Сабақтың барысы:

  • Сабақтың барысы:
  • Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатынасын тексеру, оқу кабинетінің сабаққа дайындығын бақылау. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
  • Үй тапсырмасын тексеру: Двигатель механизмдері мен жүйелер тақырыбында дайындаған рефераттарға талдау жасау, талқылау,бағалау,тест(сұрақ – жауап) әдісімен өткен тақырыптарды қайталау.
  • 1. Отынның қандай түрлері карбюраторлы двигатель үшін қолданылады ?
  • 2. Отынды карбюраторға қолмен қалай айдауға болады ?
  • 3. Бай және жұтаң жанғыш қоспаның анықтамасын беріңдер.
  • 4. Қоректендіру жүйесінің негізгі ақауларын атаңдар.
  • Үйге тапсырма: Сабақта өткен двигатель механизмдері мен жүйелеріне арнап жаңадан рефераттар дайындау, өткен сайыс сабақ туралы оны бұдан да жоғары дәрежеде өткізу, жаңалық енгізу туралы пікір жазып келу.
  • Жаңа сабақ түсіндіру.
  • Оқушыларды бағалау.
  • Үйге тапсырма.
  • Өткен двигатель механизмдері мен жүйелеріне арнап
  • жаңадан рефераттар дайындау, өткен сайыс сабақ
  • туралы оны бұдан да жоғары дәрежеде өткізу,
  • жаңалық енгізу туралы пікір жазып келу.
  • Техникалық нұсқау карта № __
  • Сабақтың тақырыбы
  • «ВАЗ – 2107», «Ваз – 2110, Ваз – 2123, Ваз – 2112 іштен жану козғалтқыштарының қоректендіру жүйесі»
  • Жұмыс орнындағы нұсқау.
  • Сабаққа қолданылатын көрнекі құрал жабдықтар, карбюраторлар, бензонасос. Плакат – сызбалар, бейне материалдар, стендтер.
  • Гайкаға арналған кілттер: 8,9,10,11,12,13,14,15,17,19,21,22,24
  • Монтаждау құралы: отвертка, балға, сақина қысқыш, щуп.
  • Конспект.
  • Оқулықтар. Автокөліктерді жөндеу және техникалық қызмет көрсету. П.Ж.Жүнісбеков
  • Автокөліктің құрылысы және пайдаланылуы. П.Ж.Жүнісбеков
  • Плакат двигатель Газ – 3111, Ваз – 2112, Ваз – 2114, Ваз – 2123
  • Қалпақшалы кілттер: 8,10,12,13,14,15,17,19,21,22,24
  • 3. Сабақ жүрісі
  • Мұғалімнің және топ шеберінің қадағалауымен қоректендіру жүйесін рет – ретімен бөлшектеп, реттеп қайта жинау, оталдырып тексеру.
    • Теориялық сабақта өткен тақырыпты пысықтау.
    • Бензонасосты бөлшектеу қайта жинау.
    • Карбюраторды бөлшекту қайта жинау.
    • Қысым реттегішті бөлшектеу, қайта жинау.
    • Электробензонасосқа техникалық күтім көрсету.
    • Адсорберге техникалық күтім көрсету.
    • Оталдыру модулдерінің жұмысын істеуін қадағалау.
    • Газ – 3111, ВАЗ – 2107, Ваз – 2110, Ваз – 2112, Ваз – 2114,Ваз – 2123 іштен жану қозғалтқыштарының қоректендіру жүйелерінің жұмыстарын мұғалімнің, топ шеберінің қадағалауымен бақылау және бағалау.
    • Теориялық және практикалық алған білімді қорытындылау.
  • «Армансыз адам қанатсыз құспен тең»демекші менің ұстаз ретінде алдыма қойған мақсатым, шәкірттерімнің терең білімді, интелектуалды, заманауи техника түрлерін еркін меңгерген еліміздің өркендеп дамуына өз үлестерін қоса алатын мүмкіндіктері бар деп есептеймін. Шәкірттерімнің арасынан өз мамандығын жетік меңгерген, теория мен практиканы қатар жүргізе алатын ұстаздар шықса менің еңбегімнің жанғаны деп есептеймін. Сондықтан, өз шәкірттеріме білімімді жетілдіре отырып үйретіп, талапты да, талантты оқушылар оқытып тәрбиелеу - менің негізгі мақсат-парызым деп білемін.

Каталог: kopilka -> uploaded files
uploaded files -> Оқып үйренудің негізгі мақсаты Оқытуда қалыптасатын әдіс-тәсілдер
uploaded files -> Жүсіпбек Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі дара тұлға
uploaded files -> Тақырыптың туындау себептері
uploaded files -> Сабақ тақырыбы: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаевтың ерекше тұлғалық болмысы
uploaded files -> Ххі ғасыр көшбасшысы өткізген
uploaded files -> Жарық туралы дуализм Квант дегеніміз не? Абсолют қара дене Фотон
uploaded files -> Өмірбаяны 1858 жылы қазіргі Павлодар облысының Баянауыл
uploaded files -> Презентация №50 Абай атындағы орта мектеп
uploaded files -> Атақты жазушы Біздің жерлесіміз
uploaded files -> Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңі Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет