Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасындағы білім беру жүйесіндегі емтихан түрлері



Дата15.09.2017
өлшемі77,88 Kb.
#33347
түріСабақ
Қысқа мерзім жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: «№ 10 мектеп-гимназиясы»

Сабақтың тақырыбы:


Қазақстан Республикасындағы білім беру жүйесіндегі емтихан түрлері.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

Айтылым: Ойын жеткізу барысында көрген , естіген мәліметтері жайлы айту.

Тыңдалым: Мәтінді тыңдап, айтылған ойды түсіну.

Оқылым: Көрген,естіген ақпараттары туралы мәтіндерді дұрыс оқу және түсіну.

Сабақтың мақсаттары:


Барлығы:

А Сөздерден сөйлем құрастырады, мәтінді оқиды, тыңдайды, түсінеді.

Көбі:

В Сұрақтарға толық жауап береді. Тест тапсырмаларын түсініп орындайды, сызба бойынша сөйлемдер құрастырады.

Кейбірі:

С Өз ойларын 7-8 сөйлем көлемінде айтады, логикалық сұрақ -тарға жауап беріп, өз ойларын дәлелдей алады.

Жетістік критерийлері


8-9 сөйлем көлемінде емтихан туралы айтады.Логикалық тапсырмаларды 90% орындай алады.Мәтін бойынша сұраққа жауап бере алады.

Тілдік мақсаттар:


Емтихан туралы тыңдау және көру арқылы айтылған ойды түсініп, өз сөзімен жеткізуге үйрену.

Құндылықтарды дарыту:


Еліміздің білім беру жүйесінің маңыздылығын түсіну. Мамандық таңдау. Емтихандағы жауапкершілік.

Пәнаралық байланыс:

орыс тілі, тарих

АҚТ қолдану дағдылары

интерактивті тақта

Бастапқы білім

«Жеті жұрттың тілін біл » қазақ тілі сабағы

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы:

5 мин


5 мин

жеке жұмыс

3 мин

жеке жұмыс



топ ішінде

2 мин


2 мин

I. Ұйымдастыру кезеңі:       

Сәлемдесу.



Миға шабуыл: /сабаққа назарын аударту ж/е қызығушы -лығын арттыру/ - Балалар тақтаға назар аударамыз.

- Бұл 4 суретті қалай байланыстыруға болады?

– Сендерге қандай ой келеді?

- Мына кімнің суреті?

- Алена Волковицкая , оның суреттерге қандай қатысы бар?

- Дұрыс 9 сынып оқушылары Заң бойынша қорытыңды аттес

тациядан өтеді.

- Қорытынды аттестацияның синонимі – емтихан.

- Бүгін біз жаңа модульді бастаймыз «Қандай емтихан тапсырамын».

- Сабағымыздың тақырыбы: «ҚРеспубликасындағы білім беру жүйесіндегі емтихан түрлері.»

- Бүгінгі сабақта біз емтихан түрлері туралы сөйлеуге үйренеміз.

- Алдарында бағалау парағы ,әр тапсырма сайын өздерінді бағалауды ұмытпаңдар.



Жаңа сөздер/Сөздерді жаттықтыру ж/е қолдану үшін/ -Балалар сөздікті ашып, бүгінгі күн мен тақырыпты жазамыз

- Сабақта бізге мына сөздерді түсініп жаттап алу керек:

Қорытынды аттестаттау- ағымдық -

Білім деңгейі- игерген-

Таңдаған пән- жетістіктер-

Насихаттау- тиімділігі -

тәмамдаған - арнаулы -

кәсіби-техникалық -



Телефон арқылы KZ сөздіктен осы сөздерді тауып алыңдар. - Сөздерді кім қалай аударды? /әр топтан 1 оқушыдан сұрау/

- Жаңа сөздермен әр топ сызба б/ша сөйлемдер құрас -тырады .

1 сөйлем - 3 сөз ( сын есім, зат есім, тұйық етістік)

2 сөйлем – 4 сөз ( есімдік, сын есім, зат есім, етістік)

3 сөйлем – 5 сөз ( есімдік,үстеу, сын есім, зат есім, етістік )

Аудару

1-топ оқиды, 2-топ аударады, 2- топ оқиды, 3- топ аударады, 3-топ оқиды, 1- топ аударады.



Оқушыға 4 сөзден құрылған сөйлемді – интерактивті тақтада сөз құрамына талдау;

Оқушыға 5 сөзден құрылған сөйлемді – интерактивті тақтада синтаксистік талдау жасау;

Интерактивтік тақта, парақтар.

Слайд


бағалау парақша

слайд


слайд



Сабақтың ортасы:

1 мин


5 мин

топ ішінде

топ ішінде

5 мин
Барлығы 9 мин

/ әр кафеде 3 мин /

3 мин


жеке жұмыс


Үй жұмысын беру:

- Балалар мен келесі материалды ұсынамын.

Тапсырма:

1. Тыңдау;

2. Түсіну;

3. Жаңа сөздердің қолдануы.



Аудирование. / Оқушылардың тыңдау қабілетін,қазақша сөйлеуді, қабылдау дағдысын дамыту/

- Тыңдаған мәтін бойынша ойды жалғастырыңдар.



«Ойды жалғастыр» /Мәтіннің түсінгенін анықтау, мазмұнын талдау /

1. Қорытынды аттестаттау ..........................

2. Емтихан тапсыру .....................................

3. 9 сынып оқушылары ................................

- Балалар енді әр топ өз ойларын жалғастырып айтады.

- Сонымен ҚР- ның білім беру жүйсінде 9 сынып оқушылары қандай емтихандар тапсырады?

- Қорытынды аттестацияның синонимі қандай сөз?

- Емтиханды балалар қашан тапсырады?

- Толығырақ бұл тақырыппен мәтіндерді талдағаннан кейін танысамыз.

- Балалар қазір бизнеспен айналысамыз.Оқу сауаттылығын, өз ойларын қарапайым сөзбен жеткізу дағдысын дамыту ж/е мәтін мазмұнын меңгерту/

- Бізде 3 кафе бар:

1 кафе «ВОУД - ОЖСБ»

2 кафе «Білім жүйесі»

3 кафе «Дайындық»

- Кафенің директорын таңдаңдар. Директорды топ мәтін б/ша баяндамаға дайындайды. Кафеге келген қонақтарға мәтіннің мазмұнын айтып береді. Қонақтар естіген материалды сөздіктеріне қорытынды ретінде түсінгенін түртіп алады /жазып алады./

- Директор дайын ба?- Қоңырау соғылғанда топтар аусады.

- Ал енді топтар басқа кафеге қонаққа барады.

- Балалар барған кафелерден не білдіңдер?/әр топтан 1 бала айтып береді/
Лексика – грамматикалық тест /мәтіндер б/ша /

/Оқушылардың оқу сауаттылығы ж/е логикалық ойлау қабілетін дамыту, материалды меңгеру деңгейін анықтау/



1. Мәтіндердің мазмұнын анықтаңдар.

А) Қорытынды аттестаттау Қазақстанда Конституциямен реттеледі.

В) Емтихан тапсыру әр оқушының міндеті, оған дайындық.

С) Еліміздегі емтихан түрлері мен білім жүйесі.

Д) Қазақстан білім беру жүйесінде оқушылар жетістіктерін табысты дәлелдеу шарты.

2. Мәтіндерде жиі қолданылған етістік пен сан есім формаларын белгілеңіз.

А) Есімше, жинақтық сан есім.

В) Тұйық етістік, реттік сан есім.

С) Көсемше, реттік сан есім.

Д) Етісте тұрған етістік, есептік сан есім.

3. Мәтінде жауабы жоқ сұрақты белгілеңіз.

А) ОЖСбағалауда қандай пәндерден тест тапсырады?

В) Елімізде білім жүйесі неше деңгейден тұрады?

С) Оқушылардың білімдерін қалай тексереді?

Д) Емтиханға қалай дайындалу керек?

- Логикалық ойлау қабілеттерінді тексерейік.

- Кім қалай жауап берді?

- Неге олай деп ойлайсың?

- Дұрыс жауабы қандай?

«Емтиханға дайындық жоспарын құру» 8 сөйлем


слайд

слайд

слайд

слайд

күнделік


3 мин

Сабақтың соңы:

Жеке жұмыс:



Бағалау 2 мин


Рефлексия: «Сөйлемдерді жалғастыр»

Бұл ақпарат мен үшін пайдалы ............

Болашақта маған керек .........................

Менің ойымша бұл ақпарат маған қажет емес ................



Оқушылар сөйлемдерін оқиды.

- Балалар кім қалай сөйлемдерді жалғастырды?

- Балалар бағалау парағы б/ша кім қандай баға алды?



-Мен де сабақта сендерді бағаладым. - Кәнеки көрейік бағаларымыз сәйкес келді ме?- Кім менің бағаларыммен келіспейді?




Каталог: uploads -> doc
doc -> Тақырыбы: Ғарышты игеру (аудандық семинар)
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет