Сабақтың тақырыбы Қазақтың ұлттық спорт түрлері Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата21.04.2017
өлшемі125,88 Kb.
#14215
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар

5-бөлім: Спортпен айналысамыз

Мектеп: Кемел Тоқаев атындағы орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні: Камитбаева М.Т.

Күні:06.02.2017 ж.

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақтың ұлттық спорт түрлері


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары


Мұғалім көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну.

Сұрақ қою, қысқа жауап арқылы тыңдаған/ көрген мәтінді түсінгенін білдіру.

Шағын мәтінді/ қарапайым оқиғаларды мазмұндау.

Мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.



Сабақтың мақсаттары

Барлық окушылар: Сабақта үйренген ойын түрлерін айта алады.

Оқушылардың басым бөлігі:Тақырып бойынша белсенді сөздік қорды еркін қолдана алады, тақырып көлемінде өзара тілдесе алады.

Кейбір оқушылар: өздерінің қандай ойын түрімен ойнайтындары туралы айта алады.

Бастапқы білім

Спорт түрлері

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.


Шаттық шеңбері. Оқушылар бір-бірімен амандасады, жақсы тілектер айтады.

Сабақты «Сурет галереясын» аралаудан бастаймыз


    • Қалай ойлайсыңдар бұл суреттер не туралы?

    • Қандай ойындар бейнеленген?

    • Ойындардың қандай түрлері бар?

    • Тағы қандай ұлттық ойын түрлерін білесіңдер?

Сөздік жұмысы:

Қимыл-қозғалыс –движение

Күміс –серебро

Алу –поднимать

Қару –оружие

Жекпе-жек –один на один(поединок)

Саятшылық –охота с ловчими птицами

Асықтағы сандар бойынша топқа бөлу



1

2

1

3

3

Оқушылар сабақтың тақырыбын айтады.



суреттер




Сабақтың ортасы

Сергіту сәті



Мәтінмен жұмыс:

Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді.


- Балалар, қазір біз ұлттық  ойындар ойнау арқылы білімдерімізді тексереміз. Ұлттық ойындар атауын есімізге сақтай отырайық.
Ұлттық ойындарды ойнау.

1.«Арқан тартыс»(Білім тартысы) ойынын ойнау.

 Екі топқа шашыраңқы сөздерден сөйлемдер құрау тапсырмасы беріледі.
Тұлпар тобы:

  1)түрлері:,спортының , ат ,аламан бәйге, сайыс

  2) алыс, және, қашықтықтардағы, өте алыс, аламан бәйне, ат шабыс

 

  Көкпар тобы:



 1)  ойындары, ақыл-ой: дойбы, саясатшылық, домалақ, тоғызқұмалақ, тас ойыны

       2) спорт, ұлттық, қазақтың, тұрады, түрлері, ат спортынан, ұлттық күрес.

«Жасырынбақ»  ойынын ойнаймыз.«Сиқырлы сандықтан» тапсырманы алып орындау.

“Бәйге”ойынын ойнаймыз.Бұл  

тапсырмада ұлттық ойындарға байланысты сұрақтар қойылады.

1....- екі балуан бір-бірімен  жекпе-жекке шығады.(жекпе-жек)    

2...-алаң ортасынан көлденең сызық сызылады,ұзын жіп немесе арқан керек.(арқан тартыс)

3.... – бұл –елдің сыртында әткеншек құрып,өлең айту.(алтыбақан)

4.... – қыз бен жігіт аттың үстінде отырып,бірін-бірін қуады. (қыз қуу)   

Видеоролик көру
2-тапсырма. Оқушылар диалогты сұрақтармен толықтырады


    • Аламан бәйге қандай жарыс түрі?

    • Аламан бәйге –ат жарысы.

    • Аламан бәйгеге неше сәйгүлік қатысады?

    • Аламан бәйгеге 20-60 сәйгүлік қатысады.

    • Ат қандай қашықтыққа шабады?

    • Ат 25-100 шақырым қашықтыққа шабады.

    • Жолда нелер кездесуі мүмкін?

    • Жолда өзен, көл кездесуі мүмкін.

    • Нені бақылайтын арнаулы адамдар белгіленеді?

    • Жарыс тәртібін бақылайтын арнаулы адамдар белгіленеді.

    • Бәйге атына қандай балалар мінгізіледі?

    • Бәйге атына салмағы жеңіл жас балалар мінгізіледі.

    • Аламан бәйге күнкн қашан хабарлайды?

    • Аламан бәйге күні бұрын хабарланып, атты ерте баптауға мүмкіндік береді?


Постермен жұмыс

Көрген бейнежазба негізінде бәйге түрлері бойынша постер қорғайық
Тапсырма

Оқулық

шашыраңқы сөздер

Оқушы өзін-өзі бағалау парақшасы арқылы бағалап отырады


Рефлексия__«ИНСЕРТ»_кестесі___Тапсырма'>Сабақтың соңы

2 минут

Рефлексия

«ИНСЕРТ» кестесі

Тапсырма :

Мәтінмен таныса отырып, белгілейміз

«V» -маған таныс(уже знал),

«+» -мен үшін жаңа нәрсе(для новое),

«?» -білгім келеді(хочу знать больше),




Рефлексия

1.Сабақтың оқу мақсаттары қол жетімді болды ма?

2.Оқушылар бөлім бойынша білгендерін көрсете алды ма?

3.Мен өз уақытымды пайдалана алдым ба?






«Құлагер» тобы

«Жұлдызша»

тобы

1) түрлері:, спортының , ат , аламан бәйге, сайыс

  2) алыс, және, қашықтықтардағы, өте алыс, аламан бәйне, ат шабыс

 1)  ойындары, ақыл-ой: дойбы, саясатшылық, домалақ, тоғызқұмалақ, тас ойыны



       2) спорт, ұлттық, қазақтың, тұрады, түрлері, ат спортынан, ұлттық күрес, түрлерінен
Каталог: uploads -> doc -> 1377
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
1377 -> Сабақ жоспары Пән аты: Қазақ тілі. Сыныбы: 5 Күні, айы, жылы: Тоқсан: І


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет