Сабақтың тақырыбы: Бала Мәншүк Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)



Дата04.07.2018
өлшемі30,5 Kb.
#46803
түріСабақ

САБАҚ: Әдебиеттік оқу

Мектеп :Жаңашаруа қазақ орта

Күні: 13.04.2017

Мұғалімнің есімі: Мұратова Кенжегүл

СЫНЫП: 4

Қатысқандар саны:16

Қатыспағандар саны:2

Сабақтың тақырыбы:

Бала Мәншүк

Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)

Оқушылар қазақтың қаһарманы қызы, Кенес одағының батыры М.Мәметованың балалық шағымен оның ерліктермен танысу,Мәншүкке мінездеме беру,Мәншүк туралы толық мағлұмат алу,өлең шығару. Өз ойын жүйелі айта білу, шығарманы талдай алу .Отанды сүюге баулу

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Сабақ мақсаттары

  • М. Мәметованың балалық шағы туралы біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Мәтінге сүйеніп Мәншүкке мінездеме бере алады.

Кейбір оқушылар:

  • М. Мәметова туралы қосымша деректер жинайды.Өлең шығара алады. Өз ойын жүйелі айта білу, шығарманы талдай алу .Отанды сүюге баулу.

Ойлау деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану,талдау

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

1) М.Мәметованың балалық шағымен таныса алады

2) Мәтінге талдау жасайды

3) Мәтін бойынша өз пікірін жүйелі айтады

4) Кейіпкерге мінездеме береді

5) Мәншүк жайлы деректер жинайды.

6) Өлең шығара алады

7) Бір –біріне түсіндіреді.

8) Топпен талқылайды.


Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

  • Өз сөзімен мәтіннен түсінік айта алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

  • Естелік, Саратов қаласы.

Сыныптағы диолог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Мәншүктің батыр болатыны бала кезінен білінді ме?



Жазылым бойынша ұсыныстар:

М.Мәметоваға мінездеме жаза алады.

Алдыңғы тақырып

Мәншүк Маметова туралы білетіндерін еске түсіру.

Жоспар

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Жоспарланған жаттығулар мен тапсырмалар

Ресурстар/

Оқу үшін бағалау

Басталуы 10 мин


3 мин

І.Ұйымдастыру кезеңі: «Сәлемдесу ойыны» арқылы әр ұлттың амандасу салты бойынша оқушылардың амандасуы .Психологиялық дайындық. Біз бақытты баламыз,
Ойнап – күліп аламыз.
Жетілсін деп санамыз,
Оқып білім аламыз.

Шаттық шеңбері
Қаламсап арқылы топқа бөлу

2 мин

ІІ.Топқа бөлу: І топ: «Батыр» ІІ топ: Ержүрек ІІІ топ: Қайсар

7 мин

ІІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

1. Әзиза Нұрмаханова.Шығыс шынары мәтінен түсінгендерін айтты

2. Батырлық туралы мақал-мәтелдерді еске түсіру.


Оқушылар сұрақтарға жауап беруде қателескен тұстарын сыныптастарының көмегі арқылы түзетеді.

Ортасы

25 мин

3 мин
7 мин

ІV.Миға шабуыл әдісі арқылы тақырыпты ашу.Ой қозғау М.Мәметованың киносынан үзінді кореді.

Автормен таныстыру.

М.Хакімжанова Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Қобыланды ауылында дүниеге келген.Қазақтың ақыны.»Мәншүк поэмасы», «Ата мейірімі» өлеңдері бар.

V.Тапсырма.

-Мәтінмен жұмыс:

1. Әр топ абзацқа бөліп оқу.

«ДЖИГСО» әдісі арқылы топтар мәтінмен жеке жұмыс жасау.




Тапсырма барысында топ басшылары бағалау парақтары арқылы бағалайды.

1мин

1 мин


8мин

5 мин



Сергіту сәті.
Сөздік жұмыс

Саратов- мәскеудің ірі қаласының бірі

VІ.Тапсырма: Постер қорғау:

І топ: Мансияның М.Ивановнаға ұнаған қылықтары.

ІІ топ: Мәнсияға мінездеме .

ІІІ топ:Бейбітшілік тақырыбына сурет салу.


Шығармашылық жұмыс.

«Мен соғысты жек көрем» тақырыбына шағын әңгіме жазу





Оқушыларды ынталандыру мақсатында смайликпен бағалау.

Аяқталуы 10 мин


5 мин


Қорытынды тапсырма: Бес жол өлең құрастыру.

1.Зат есім.Кім?-Мәншүк

2. Етістік.Не істеді? Қайтті?- атысты, шайқасты, ерлік көрсетті

3.Сын есім.Қандай?- ержүрек, батыр,өжет.

4.Синоним.Мәншүк- Мәнсия

5.Сөйлем.Мәншүк қазақтың батыр қызы




Дескриптор


1) М.Мәметованың балалық шағымен танысты

2) Мәтінге талдау жасады

3) Мәтін бойынша өз пікірін жүйелі айтты

4) Кейіпкерге мінездеме берді

5) Мәншүк жайлы деректер жинады

6) Өлең шығарады

7) Бір –біріне түсіндірді

8) Топпен талқылады



Фб








Қосымша ақпарат:

Кері байланыс:

Рефлексия:



Естеліктің ережесімен танысу.Бұл әңгіме шығарманың естелік деген түріне жатады.Естелік дегеніміз өмірдегі көрген – білген, ойда қалған нәрселерді еске түсіріп айту немесе жазу деген сөз. Мәншүктің анасы Әминаның айтқандарының белгілі ақын Мәриям Хакімжанова біге былайша жеткізіп отыр.
«Бағдаршам» әдісі. Өз деңгейін бояп көрсетеді.

Маған түсінікті -

Менің сұрағым бар –

Мен түсінбедім –
«Инсерт» әдісі арқылы рефлексия жасаймын.
Білемін / Білдім / Білгім келеді

Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ – мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс







Қазақ тілі, бейнелеу

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?



Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Төмендегі бос ұяшықтарға сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.






Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет