Сабақтың тақырыбы css (cascading style sheets) Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата15.05.2020
өлшемі80,5 Kb.
#68609
түріСабақ
Байланысты:
10а син 17.02
10а син 17.02, 10а син 17.02, 10а син 17.02, 20.01.10а мат, 20.01.10а мат, 20.01.10а мат, 20.01.10а мат, 20.01.10а мат, 20.01.10а мат, 20.01.10а мат, 20.01.10а мат, 20.01.10а мат, 20.01.10а мат, 20.01.10а мат

Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Веб-жобалау
Күні: 17.02.2020ж Мұғалімнің аты-жөні: Тайирова М

Сынып: 10 а Қатысқандар: Қатыспағандар:



Сабақтың тақырыбы

CSS (CASCADING STYLE SHEETS)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу

программасына сілтеме)

10.4.2.2 web-беттерді жасауда CSS қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы: «Каскадтық стильді кестелер» ұғымын анықтайды Көпшілік оқушы: Каскадтық стильді кестелерді код жасауда қолданады Кейбір оқушы: Каскадтық стильді кестелерді қолданудың маңыздылығын түсіндіреді

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану, жинақтау, талдау, бағалау

Бағалау критерийі

Каскадтық стильді кестелер ұғымын анықтайды

Каскадтық стильді кестелерді код жасауда қолданады

Каскадтық стильді кестелерді қолданудың маңыздылығын түсіндіреді.


Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология:

каскадтық стиль-каскадный стиль-cascade style, код-код-code, селектор-селектор- selector, жариялау-публиковать-publication



Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы

Web-беттерді безендірудің қандай жолдары бар? Қалай әрлеуге болады?



Құндылықтарға

баулу

Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау

Пәнаралық

байланыс

Ағылшын тілінде термин сөздер қолданылады

Алдыңғы білім

HTML-де гиперсілтемелер

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Уақыт

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Сыныпта көңілді ахуал орнату.

«Телефон желісі» ойыны

Оқушылар екі қатар құрып тұрады. Мұғалім қатардың басындағы оқушыға бір сөзді сыбырлап айтады,








2 мин

7 мин


соңына дейін бірінен соң бірі сол сөзді сыбырлап жеткізеді. Соңғы оқушы сөзді дыбыстап айтады.
Топқа біріктіру: санау арқылы топтарға бірігеді.
Өткен сабақты пысықтау:

Оқушылар өткен сабақта берілген тапсырманың орындалу жолын бір-біріне көрсетіп, топта талдайды.



Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету

Сандар Компьютер



Сабақтың ортасы

2 мин

«Миға шабуыл» әдісі

Web-беттерді безендірудің қандай жолдары бар?

Қалай әрлеуге болады?
Оқулықпен жұмыс

Мұғалім тақырыпты бейнежазба немесе слайд материалы арқылы көрсетеді.



Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Мұғаліммен бірлесіп талдайды.

Ауызша мадақтау, ынталандыру
1-тапсырма. Компьютермен жұмыс

2-суретте берілген web-беттің түсі мен мәтін түсін style.css стильдер бетін пайдаланып өзгертейік. Ол үшін style.css бетіне төмендегі кодты қосып жазамыз. Бұл код көмегімен 2-суреттегі көрсетілген web-беттің түсі көкке, ал мәтін түсі аққа өзгереді (3-сурет).


2-тапсырма.

style.css стильдік бетті пайдаланып төмендегі өзгерістерді алайық.

body{background: blue; color: white;} h1{color:red;}

h2{color:yellow;}

Дескриптор:

style.css стильдік бетті қолданады.

«Табыс баспалдағы» әдісі бойынша бағалау. Баспалдақтарды бояу арқылы. Боялған баспалдақтардың саны бойынша қалыптастырушы бағалау.






5 мин










Оқулық bilimland.kz






8 мин







9 мин











А4 парағы



Сабақтың соңы

3 мин

Тест тапсырмасын алу

Оқушылар тест жұмысын орындайды.

CSS дегеніміз не?

CSS қашан пайда болған?


А4 парағы




Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет