Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалысандарды қосу жəне азайтуалгоритмі. 15+28; 43 15 Күні: 20. 11. 2019 жыл



бет1/2
Дата10.03.2020
өлшемі0,52 Mb.
#59818
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Математика қмж семинар

Тексерілді: ----------------

Пәні: математика

Мектеп: Ш.Уәлиханов атындағы жалпы орта мектебі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 А – Екі таңбалы сандарды қосу және азайту
Сабақтың тақырыбы:

Екі таңбалысандарды қосу жəне азайтуалгоритмі. 15+28; 43 – 15

Күні: 20.11.2019 жыл

Мұғалімнің аты: Сыздықова А

Сынып: 2 «Б»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:




Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.1.2.8. Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолдану

Сабақ мақсаттары




Барлық оқушылар орындай алады:

Екі таңбалы сандарды баған түрінде есептеу тәсілдерін орындай біледі;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда орындай алады;

Кейбір оқушылар орындай алады:

Оқулықтан тыс тапсырмаларды орындай алады;

Бағалау критерийлері


1.Спорт түрлерін біледі,өмірмен байланыстырады

2.Ауызша және жазбаша разрядтан аттап екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін біледі, түсінеді

3.Баған түрінде жазып есептеуді біледі

4.Есептерді шығарады,талдайды,дәлелдейді

5.Топпен,жұппен және жеке жұмыс жасайды


Құндылықтарды дарыту

№5 Мәңгілік ел-Жалпыға бірдей еңбек қоғамы.

Оқушыларды еңбекқорлыққа,жауапкершілікке тәрбиелеу



Тілдік мақсат

Менің мектебім

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.



Талқылауға арналған сұрақтар:

Не себепті......деп ойлайсыз

1. 5 мыңдықта қанша онд. бар?

2. 10 ц қанша кг бар?

3. 6 дм қанша см бар?

4 . 8 м қанша см бар?

5. 80 онд. қанша жүздік бар?


Алдыңғы оқу

Есептер шығару

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

ресурстар


Басы



«Шаттық шеңбер»

Балалар бір-бірімен амандасып, жылы тілек тілейді.





Ортасы


Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады.

1-тапсырма: «Зерттеу жүргіз» ЖЖ

100-76=24 (коньки)

79+11=90 (скейтборд)

68-36=32(хоккей)

46+54=100 (футбол)

52+28=80(велосипед тебу)

90кг-69кг=21кг(баскетбол)

50см-19см=31см(шаңғы)

25см+13см=38см(теннис)

87см-37см=50см(турникке тартылу, қазақша белтемірге тартылу)

(Амалдар жеке-жеке, үлкейтіліп қағаздарға шығарылады)



Дескриптор:

1. Берілген тапсырмаларды жұпта талқылайды;

2. Бір-біріне түсіндіреді;

3.Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмін қолданады;

Кері байланыс:

ҚБ «смайликтер»



2- тапсырма: ТЖ «Есептеуді түсіндір»


Дескриптор:

1. Берілген тапсырманы топта талқылайды;

2. Есептерді баған түрінде есептеп үйренеді;

3. Есептің мәнін түсіндіре отырып, табады;

4. Әр топ бір-бірінің жауаптарын тыңдап, бағалайды;

Кері байланыс:

ҚБ «Жұлдызшалар»

Сергіту сәті

3- тапсырма: «Есепте » ҰЖ





Дескриптор:

1. Берілген тапсырманы ұжымда талқылайды;

2. Әр білім алушы есептеу тәсілін түсіндіреді;

3. Баған түрінде жазып есептейді;

Кері байланыс:

ҚБ «Жұлдызшалар»

4- тапсырма: ТЖ «Ойлан»

Есептерді шығар.



Веложарысқа 100 адам қатысты. Олардың 35-і ер адам, 25-і әйел, ал қалғаны – балалар. Веложарысқа неше бала қатысты?

    - (   +   ) = 100 – 60 = 40

 

Жауабы: Веложарысқа 40 бала қатысты

Дескриптор:

1.Есептың сызбасын құрастырады;

1. Есептің мәнін түсіндіре отырып, табады;

2. Есептеудің тиімді тәсілдерін қолданады;

4. Бір-бірінің жұмыстарын тексереді, қателерін түзетеді;

Кері байланыс:

ҚБ «Бағдаршам»

5- тапсырма: ӨЖ «Салыстыр»


Есептемей салыстыр.

42 + 58    42 + 18

60 – 14    60 – 24

51 – 31     51 – 21

46 + 34     64 + 34

Дескриптор:

1. Есепті тиімді тәсілдерді қолдана отырып салыстырады;

2. Тиімді салыстырудың жолдарын түсіндіреді;

Кері байланыс:

ҚБ «Жұлдызшалар»

6-тапсырма: «Саралау»



А-деңгейі Есепте

67-25 70-56

49+7 63-8

33-7 78+9

В- деңгейі

Бос орынға теңдік дұрыс шығатындай етіп сандар қой.

64+...= 67

57 - ... = 51

79- ...= 73

99 - ...= 90



С -деңгейі Есептің сызбасын сыз және шартын құр

Себетке Айнұр 25 алмұрт, ал Арман 18 алмұрт салды. Себеттегі барлық алмұрт нешеу?

Шарты: Себетке Айнұр 3 алмұрт, Ал Арман 2 алмұрт салды.

Сұрағы: Себеттегі барлық алмұрт нешеу?

Сызба:

25 алмұрт 18 алмұрт

Өрнек: 25 + 18

Шешуі: 25+18 = 43 алмұрт

Жауабы: Барлығы 43 алмұрт.

Дескриптор:

1.Есептеп мәнін табады

2.Тиісті санды орнына қояды

3.Сызбасын сызып,шартын құрады

Кері байланыс;

ҚБ «смайликтер»


Іс-қимылмен көрсетеді



Соңы


Үй тапсырмасы: 27-бет №6







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет