Сабақтың тақырыбы: «Функция» тарауына қайталау жаттығуларын орындау. Сабақтың мақсаты



Дата20.06.2018
өлшемі17,6 Kb.
#44084
түріСабақ
14. 03. 2012 Математика

Сабақтың тақырыбы: «Функция» тарауына қайталау жаттығуларын орындау.

Сабақтың мақсаты:


  1. білімділігі: Тарау бойынша алған білімдерін тиянақтау, білімдерін есептер шығару барысында тексеру, міндетті деңгейін бақылау.

  2. дамытушылығы: Алған білімдерін дамыту, сана сезіміне сіңіру, дарындылығын анықтау.

  3. тәрбиелілігі: Оқушылардың теориялық білімін практикалық шеберлікпен ұштастыру, ұйымшылдыққа, жинақылыққа, еңбекқорлыққа баулу.

Әдісі: Топтық.

Сабақтың түрі: Қорытынды сабақ.

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, деңгейлік тапсырмалар, парақшалар.


  1. Ұйымдастыру бөлімі.

Сыныпты үш топқа бөлемін.

«Тапқырлар», «Алғырлар», «Ойшылдар».

Сабақты төрт деңгейлік құрылымға бөлемін


  1. Танымдық деңгей (ауызша сұрақтар)

  2. Алгоритмдік деңгей

  3. Эвристикалық деңгей

  4. Шығармашылық деңгей.

І. Танымдық деңгей.

Тақырып бойынша қайталау сұрақтарын қоямын.



  1. Функция дегеніміз не?

  2. Аргумент деп қандай айнымалыны айтады?

  3. Функция графигінің анықтамасын айтып беріңдер.

  4. Сызықтық функцияның графигі қандай сызық болады?

  5. y=kx+l функциясының графигі қалай салынады?

  6. y=3x+5 функциясының графигінен lдің мәні неге тең?

ІІ. Алгоритмдік деңгей.

Тест тапсырмалары



f (x) = x- l l -?

  1. f (-7) = - 5,9 l -?

а) 2,9 ә) -2,9 б) 3 в) -3

  1. f (2) = l -?

а) ә) - б) в) -1

  1. f (-2,8) = - 2 l -?

f (x) = x- l l -?

а) -0,8 ә)1,2 б) 0,8 в) 3

Дұрыс жауаптар:

  1. А 2. Б 3. Б

ІІІ. Эвристикалық деңгей. Кітап бойынша № 1413

“Функция” сөзі латынның functio  сөзінен шыққан, қазақша орындау, атқару дегенді білдіреді. “Функция” терминін математикаға 1694 жылы тұңғыш енгізген неміс физигі, математигінің есімін табу үшін тапсырмалар орындаймыз. ( Готфрид Вильгельм Лейбниц).



  1. f (2) = 6 6= 2 k k=3 Л

  2. f (7) = -35 -35 = 7 k k= -5 Е

  3. f (3) = 27 27 = 3 k k=9 Й

  4. f (0,5) = 4 4= 0,5 k k=8 Б

  5. f (5) = 1 = 5 k k= Н

  6. f (4) = -32 -32 = 4 k k=-8 И

  7. f (5) = 25 25= 5 k k=5 Ц

IV. Шығармашылық деңгей

Деңгейлік тапсырмалар

І деңгей ІІ деңгей ІІІ деңгей

1409 № 1414 № 1417



Үйге тапсырма: № 1424, 1425 Бағалау. Қорытынды.
Каталог: wp-content -> uploads -> 2014
2014 -> Сәлім меңдібаев армысың, алтын таң! Журналист жазбалары Қостанай – 2013 ж
2014 -> Қазақ тілі мен латын тілі кафедрасы Қазақ Әдебиеті пәні бойынша әдістемелік өҢдеу мамандығы: Фельдшер Мейірбике ісі Стамотология Курс: І семестрі: ІІ
2014 -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі
2014 -> Жақсыбай Мусаев шығармашылығы және көркемдік Зерттеуші оқушы: Мұратбаева Назерке
2014 -> Тақырыбы: Ақындықты арман еткен жерлес Талапбай Ұзақбаев
2014 -> М.Ә. Хасен төле би әлібекұлы
2014 -> «Қостанай таңының» кітапханасы Сәлім меңдібаев
2014 -> 3-деңгейлерге: а/берілген сөздерді аударыңдар
2014 -> Жақсыбай Мусаев шығармашылығы және көркемдік Зерттеуші оқушы: Мұратбаева Назерке
2014 -> Тақырыбы: Ақындықты арман еткен жерлес Талапбай Ұзақбаев


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет