Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектің негізгі қасиеті. Жай бөлшекті қысқарту



бет1/2
Дата16.04.2020
өлшемі364,2 Kb.
#62660
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
11,10
08.04.2020 - ТП-18о, (2), 11,10
Бекітемін:

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.1С Күні: 11.10.2019

СЫНЫП: 5б Қатысқандар : Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Жай бөлшектің негізгі қасиеті. Жай бөлшекті қысқарту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.14. Жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолдану;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Жай бөлшектің негізгі қасиетін біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

Кейбір оқушылар:

  • Жай бөлшектердің негізгі қасиетін пайдаланып күрделі есептерді шешеді.

Бағалау критерийі

  1. Жай бөлшектерді қысқартуда негізгі қасиетін қолдана алады

  2. Жай бөлшектерді қысқарта алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

  • - бөлшектің негізгі қасиетін қолданып, алымын берілген бөлшектің бөліміне ауыстыруға болады;

  • Жай бөлшектiң алымы мен бөлiмiн олардың бiрден өзгеше ортақ бөлгiшiне бөлу (бөлшектi қысқарту) деп аталады

Құндылықтарға баулу

Сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, құрметпен қарау, ынтымақтастық, ашықтық, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу.

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, информатика

Алдыңғы оқу


Жай бөлшек туралы түсінік қалыптасқан.Жай бөлшектерді оқи және жаза алады.

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин


Ұйымдастыру кезеңі

Ынтымақтастық атмосферасын орнату.

Қағаз қиындылары арқылы топқа бөлу.

Үй тапсырмасын тексеру. №253

(топта сағат тілімен дәптерлерін бір-біріне беріп, тексереді)



«Кім жылдам?» ойыны

«Ұшқыр ойдан ұтымды жауап»

  1. Жай сандар дегенміз не?

  2. Құрама сандар дегеніміз не?

  3. ЕҮОБ, ЕКОЕ-ті қалай табады?

  4. Өзара жай сандар дегенміз не?

Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау(формативті бағалау).

Қағаз қиындылары





Сабақтың ортасы

30 мин


Ширату жаттығуы

Суреттердегі (төртбұрыш, шеңбер, шаршы) фигураларды алып, боялған бөліктерінің санын сұрау арқылы жаңа тақырыптың оқу мақсаты-мен таныстырылады.

- шеңбер, шаршының түсі қандай?



- неше бөлікке бөлінген?



2-тапсырма: Оқулықпен жұмыс

(жұптық жұмыс)

І топқа: № 377

Натурал сандардың бөлінгіштік қасиетін пайдаланып , бөлшектерді қысқартыңдар:



ІІ топқа: № 378

Бөлшектің алымы мен бөлімінің ең үлкен ортақ бөлгішін тауып, бөлшектерді қысқартыңдар:



ІІІ топқа: № 379

Бос орындарды толтырыңдар:










ІV топқа: № 380(1)
бөлшектерін бөлімі 100-ге тең бөлшек түрінде жазыңдар

«Әріптер сөйлейді» сергіту сәті.

Оқушылар әріптерді құрастыру арқылы, бүгінгі тақырыпқа байланысты термин сөздер шығарады.

1)Қ,Ы,Т,С,У,Қ,А,Р

2) Б Ш А Л Ү Н Е Й Ө Ж К

3)Ө,К,І,І,Т,К,Ш,Б,Е,Й

Тапсырма 3. Жеке жұмыс.

Дескриптор арқылы келесі сабаққа жоспарлаймын



№1 Сурет бойынша бөлшекті жазып және оны қысқартылмайтын бөлшек түріне келтіріңіз.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет