Сабақтың тақырыбы Жай механизмдер Қол жеткізілетін оқу мақсаттары



бет1/6
Дата17.06.2018
өлшемі0,55 Mb.
#42410
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Күні:

Сынып: 7 Қатысқаны: Қатысқаны:

Сабақтың тақырыбы

Жай механизмдер

Қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.2.4.1 – «Механиканың алтын ережесін» тұжырымдау және қарапайым механизмдердің қолданылуына мысалдар келтіру;

7.2.4.2 – күш моменті ұғымының физикалық мағынасын түсіндіру



Сабақтың мақсаты

Механиканың алтын ережесінің физикалық мағынасын ажырату.

Барлық оқушылар: Жай механизмдерді біледі, түрлерін анықтай алады, күшті түрлендіреді

Басым бөлігі: Механиканың алтын ережесін тұжырымдайды. Жай механизмдерге мысалдар келтіре біледі.

Кейбір оқушылар: Жай механизмдердің жұмыс істеу принципін біледі. Пәнаралық байланыс жасайды.

Бағалау критерилері

Білу: Жай механизмді, түрлерін, заңдылықтарын біледі

Түсіну: механиканың алтын ережесін тұжырымдайды. Жай механизмнің заңдылықтарын түсінеді.

Қолдану: практикада қолдана біледі, есептер шығара алады, пәнаралық байланыс жасайды.

Тілдік мақсаттар

Пәндік терминдер туралы сөздік:


Қазақша

Орысша

Ағылшынша

Күш моменті

Блок


Иіндік

Көлбеу жазықты\

Механизм


Момент сила

Блок


Рычак

Наклонная плоскасть

Механизм


Moment of power

Blok


Arm

Inclined plane

Mechanism





Құндылықтарға баулу

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы.

Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы



Пәнаралық байланыс

Геометрия, Биология, тарих

Алдыңғы білім

Энергияның сақталуы және айналуы

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


І. Ұйымдастыру: амандасу, түгендеу

ІІ. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: «Шаттық шеңбері» арқылы психологиялық ахуал туғызу. Оң иықтарымен түйісіп тілектер айтты

Алдарындағы литерлер арқылы топқа бөлу:

І топ А-1, А-2, А-3, А-4.

ІІ топ В-1, В-2, В-3, В-4.

ІІІ топ Д-1, Д-2, Д-3, Д-4

ІУ топ Е-1, Е-2, Е-3, Е-4

«Сұқ саусақ» әдісі арқылы топ басшысын сайлайды

ІІІ. Үй тапсырмасы: Сәйкестендіру кестесі арқылы сұрау. Тапсырманы жеке орындайды. Бірін-бірі бағалайды

Потенциалдық энергия

Ep=kx2/2

Кинетикалық энергия

Ep=mgh

Механикалық энергияның сақталу заңы

Ek=mv2/2

Серіппенің потенциалдық энергиясы

W=Ek+Ep=const




Критерий

дискриптор

Энергияның сақталу және айналу заңы

Сақталу заңын біледі

Айналу заңын біледі

Формулаларды жатқа біледі

ІУ. Суреттер бойынша сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтау


Слайд, кесте

Сабақтың ортасы


ІУ. «Ой қозғау» Суреттер бойынша сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтау

«Конверт әдісі». Топтық жұмыс.



1 тапсырма. Конверт ішіндегі суретті талқылап талдайды.

ҚБ: Бір-біріне түсіндіреді, толықтырады, бағалайды.



2 тапсырма: А-1, В-1, Д-1, Е-1 оқушылар І топқа жиналып, бір-біріне түсіндіреді. Дәл солай басқа топта істейді.

Сергіту сәті: «Сұрақ қою әдісі» тақырыбқа байланысты

3 тапсырма: Карточкаға А,В,С денгейлі сұрақ жазып, сағат тіліне қарама-қарсы бағытта көрші топқа беріп, жазбаша жауабын алып 0,1,2 балмен бағалайды.

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет