Сабақтың тақырыбы: Ұйықта, бөпем, жата ғой ! Мәтін : Ы. Алтынсарин Бұл кім ? Әлди, әлди, аппағым !



бет1/2
Дата20.02.2020
өлшемі209,34 Kb.
#58472
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Документ Microsoft Office Word (13)
Документ Microsoft Office Word (13)
Оқу ісінің меңгерушісі------------------------------------

Пәні:әдебиеттік оқу

Мектеп:

Күні:18.02.2020 ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:2«А»

Қатысқандар саны:20

Қатыспағандар саны:

Бөлім:

Салт- дәстүр және ауыз әдебиеті

Сабақтың тақырыбы:

Ұйықта, бөпем, жата ғой !

Мәтін : Ы. Алтынсарин Бұл кім ?

Әлди, әлди, аппағым !

М. Жұмабаев Бесік жыры



Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.2.4.1 - мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

2.2.7.1 - мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу

Сабақ мақсаттары

Барлықоқушылар:

Жұмбақ, мақал-мәтелді түсініп оқиды;

Оқушылардың басым бөлігі:

Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, топтық, жұптық,жұмыстарға қатысады;

Кейбір оқушылар:

Мәтіннің негізгі ойын анықтайды;

Бағалау критерийлері

1. Мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды;
2.Шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табады;





Бесік-колыбель - cradle ;

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.

Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз
1.Ауызша тараған халық шығармалары қалай аталады?
2.Ертегі көбіне қалай басталады?
3. Ертегілер қандай топтарға бөлінеді?

Алдыңғы оқу

Ертегілер әлеміненМәтін : Леонардо да Винчи Құмырсқа мен бидай дәні

Ишара

Жасыл-түсіндім; сары-сыныптасымның көмегімен түсіндім;
қызыл-көмек қажет түсінбедім;

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Басы




Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз

«Шаттық шеңбер»


Шеңбер аясында екі топқа бөлініп, сұрақтарға жауап береді;


Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін.
1- тапсырма: ТЖ «Сұрақ-жауап»


Дескриптор:
1. Өлеңді түсініп оқиды, сұрққа жауап береді;
2. Ана сөзінің ұғымын өз ойларымен әңгімелейді;
3. Бір-бірін тыңдап толықтырады, бағалайды;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ « Жұлдызшалар»

Ресурстар

Сары ,қызыл,


жасыл , житондар




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет