Сабақтың тақырыбы Күрделі функциялар



Дата26.09.2019
өлшемі27,77 Kb.
#48878
түріСабақ
Байланысты:
10cыныпКүрделі функция ҚМЖ
«Оқу мотивациясын анықтау» сауалнамасы. Қабсамет Қанатбек, «Оқу мотивациясын анықтау» сауалнамасы. Қабсамет Қанатбек, «Оқу мотивациясын анықтау» сауалнамасы. Қабсамет Қанатбек, «Оқу мотивациясын анықтау» сауалнамасы. Қабсамет Қанатбек, 11 сынып қмж Алкендердің хим қасиеті, 11 сынып қмж Алкендердің хим қасиеті, 9 сынып қмж Алкан, алкен, алкин, плкадиен, 9 сынып қмж Алкан, алкен, алкин, плкадиен, 1562844636, 1562844636, 1562844636, Буллинг

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

10.1А бөлім: Функция, оның қасиеттері және графигі

Өскемен қаласы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты- жөні: Канапьянова СЖ

Сынып: 10

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы

Күрделі функциялар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.1.7 f(g(x)) күрделі функциясын ажырата білу және функциялар композициясын құру;

Сабақтың мақсаты

f(g(x)) күрделі функциясын ажырата білуді және функциялар композициясын құруды меңгерту

Бағалау критерийлері

  • Берілген қарапайым функциялардан күрделі функция құра алады;

  • Күрделі функцияны элементар функцияларға жіктей алады;

Тілдік мақсат

Оқытудың тілдік мақсаты

  • берілген функцияға кері функция табу алгоритмін түсіндіреді;

  • функциялар композициясының құрылуын түсіндіріп айта алады;

Бөлім бойынша лексика мен терминология

  • күрделі функция;

  • функцияның бір сарындылығы;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

  • берілген күрделі функция ... функцияларынан құралған;

Құндылықтарды дарыту

Топтық және жеке жұмыс барысында өзіне және өзгеге құрметпен қарауға, ынтымақтастыққа баулу.

Пән аралық байланыстар

экономика

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта мүмкіндіктері

Бастапқы білім

Сызықтық, квадраттық, кері пропорционалдық тәуелділік және y=  функцияларының қасиеттері, графиктері. Күрделі

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Оқыту ресурстары

Сабақтың басы

3 минут

1)Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру,сабақтың мақса міндетін анықтау

2)Үй тапсырмасын тексеру



Слайд 1-2

Сабақтың ортасы

10 минут

10 минут
8 минут

7 минут


Оқушыларды жұптарға біріктіріп, бірнеше функциялар және оларды түрлендіруге байланысты тапсырмалар ұсыну.

Нәтижені жұппен талдайды



ТАПСЫРМА1

Жылдық өсімі 10% болатын депозитке х теңге салынды. Екі жыл өткеннен кейін салмшының шотында қанша ақша болады? (Салымның өсуін табу үшін күрделі функцияны пайдаланыңыз)



ТАПСЫРМА2

А ) у = х2;



B) у = (-х-1)2;

C) y = (х+1)2;

D) y= (0,2х)2;

E) y= х)2;

F)

  1. Берілген функциялардың формулаларын салыстырыңыздар.

  2. Бұл тапсырмаларды, формуалардың ұқсастығы мен айырмашылықтарын жұптасып талқылаңыздар.

  3. Берілген күрделі функциялардағы функцияларын көрсетіңіздер.

ТОПТЫҚ ЖҰМЫС

ЖИГСО


Қосымша 1

Бағдаршам арқылы өзара бағалау



Жұппен жұмыс

Мақсаты:



функциясын аргументі функциясы болатындай етіп өрнектейді, жұптар арасында салыстыра отырып, тексеру және қателерін таба білу.

Қосымша2


ӨЖ

Қосымша 3

Мақсаты: Күрделі функция бойынша алған білімдерін байқау.

Дайын жауаптар бойынша жұппен өзара тексеруді ұйымдастыру.

Критерий арқылы бағалайды

Колмогоров А.Н. и др. Алгебра и начала анализа. 10-11 класс. – М.: Просвещение, 2009.

Слайд 4-5

Слайд 6


Слайд 7

Слайд 8-9


Сабақтың соңы

2 минут

РЕФЛЕКСИЯ

Мен.........................................таныстым.

Маған ...................... оңай болған жоқ.

Мен .................................... меңгердім.

Мен ............................ есте сақтадым.


Слайд 11

Қосымша ақпарат

Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды?

Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-ні қолдану

Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)

Топтық жұмыс жасауда қауіпсіздік ережелерін ескеру.

Интерактивті тақта мүмкіндіктерін қолдану

Жергілікті жердегі ақпараттық құралдардың көмегімен облыс жетістіктерін хабарлау




Бірлескен жұмыс бұл тыңғылықты жоспарланған жұмыс, себебі сенімділігі аз оқушылар өз деңгейіндегі сенімділігі аздармен жұмыс істейді. Серіктестер арасында диалог бір уақытта оқиды. Бір-біріне тәуелді болмайды



Құндылықтар:

Оқушылар теңдік үшін контекстерді есепке алып бірегей болады, бірлескен жұмыс жағдайында қолдайтын және сындарлы болады.

Оларда коммуникативті қасиеттерін дамытып мұғаліммен және өз тұстастарымен диалог жасау мүмкіндігі болады.


Рефлексия

Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?





Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты).

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?



1: проблемалық оқытуға оқушыларды икемдеу

2: Интерактивті тақтаның мүмкіндіктерін жоғары деңгейде қолдану



Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет