Сабақтың тақырыбы: Ұлттық ою-өрнектердің киімдерге салыну жолдары. Сілтеме



Дата13.08.2017
өлшемі144,11 Kb.
#23672
түріСабақ

Көшербаева Салтанат Құдайбергенқызы, Құрманбаева Жанар Есенбекқызы

Шымкент қаласы №99 мектеп-гимназиясының



технология пәнінің мұғалімі, информатика пәнінің мұғалімі


Күні:24.02.2017




Сыныбы: 11 «Б»

Пәні: технология информатика

Сабақтың тақырыбы:

Ұлттық ою-өрнектердің киімдерге салыну жолдары.

Сілтеме

Күнтізбелік жоспар,оқулық

Сабақтың мақсаты:

Ұлттық ою-өрнектерді киімдерге салыну жолдарын үйрену.


Пәнаралық байланыс:

Информатика, экономика

Оқу нәтижесі:

  • Ұлттық ою- өрнектерді ажыратып киімін салу жолдарын біледі;

  • Камзол бұйымының үлгісін пайдалана отырыпбіріктіріп тіге алады;

  • Киім үлгілерін жарнамалап бизнес жоспар құра алады.

Ақпарат көздері:

Интерактивті тақта, үлестірмелі қағаздар, АКТ оқулық, ине-жіп, тігін машина.

Ойлау дағдыларының деңгейлері:

Талдау, жинақтау және бағалау.

Іс-әрекет түрлері:

1. Қызығушылық ты ояту


2. "Ойлан, топтас, бөліс" әдісі

3. Топтық тапсырма

4. Бағалау

5. Рефлексия


Мұғалімнің сабақ туралы жазбалары

тапсырма 45 минутқа арналған


Сабақ кезеңдері

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Мұғалім іс-әрекеті

Уақыт

Оқушы іс-әрекеті

Сабақтың басы:


Сабақтың ортасы
1. Талдау

Өткенді қайталау


Ұйымдастыру кезеңі
Қызығушылық ты ояту


Топқа біріктіру


Сыни тұрғыдан ойлау
Ережелерді еске түсіру

«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі


Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер (диалог);

Сыни тұрғыдан ойлау


- Оқушылармен сәлемдесу, оқушылардың бар назарын сабаққа бағыттау;

- Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру;


Суретжұмбақ шешу

- Оқушыларды топқа бөлу фигуралармен (қошқар мүйіз, қызғалдақ, жұлдыз оюлары бойынша), топ ережесін құру;.



Топқа бөлу

Шағын топтарға оқушылардың қалай топтасатынын бақылайды, көмек керек болған жағдайда бағыт-бағдар береді.

Алтын ережені еске түсіру және техникалық қауіпсіздігін ережесін түсіру.

-Топ басшысын сайлау. Енді осы ережеге бағына отырып сабағымызды бастаймыз.



Алтын ереже ережесі:

  • Бір-бірімізді тыңдау

  • Уақытты үнемдеу

  • Топ мүшелерінің пікірімен санасамыз.

  • Белсенділік таныту

  • Әділ бағалау

Қауіпсіздік ережесі:

Тігін машинасы:


1. Машинаның айналатын бөлшектеріне шам ілініп кетпеуі үшін шашыңды жинақы ұстау немесе басты орамалмен байлап алу керек
2. Тігу кезінде матаны қолмен тартуға болмайды ине сынып кетуі мүмкін
3. Жұмыс кезінде машина табанының астында бөгде заттар қайшы, оймақ және т. б. болмауы керек
4. Тігін машинасында жұмыс істеу кезінде қозғалыстағы бөлшектерге жақын еңкеюге болмайды

Топ басшыларға бағалау парақшасын беремін.


Сондықтан бар білімімізді, ақыл-парасатымызды осы сабаққа арнайық.
Оқушылар бүгін біз «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісін қолдана отырып өткен тақырыпты кайталап шығамыз. Оюдың түрлері бойынша топтар талқылайды. Ою-өрнектерді ойып алдарына тасталынады.



3 мин

2 мин


2 мин

8 мин


Сабаққа дайындық, зейіндерін аударып, ден қою.

Оқушылар суретжұмбақты шешеді


Оқушылар бір-бір оюларды алып, жаңа топ құрайды.



Топ басшысын сайлайды

Оқушылар жазылу формаларына қарай топтасады.

1 топ-Қошқар мүйіз оюы;


2 топ-Қызғалдақ оюы.
3 топ-Жұлдыз оюы.
Алтын ережені және техникалық қауіпсіздік ережесін еске түсіреді.
Бүгін сабақта сендер балдық жүйемен бағаланатын боласыңдар.

Бағалау критерийлерімен танысады. Бағалаумен танысады.

Оқушылар «Ойлан,жұптас,талқыла » әдісін қолдана отырып өз беттерінше «ұлттық ою-өрнек» туралы түсінген мәліметтер алады және топта ортаға талқылайды.

Космогенттік-.......

Өсімтекті-..............

Зооморфты -.........




2.Жинақтау-Бағалау

Сабақтың соңы

Топпен жұмыс.
Сыни тұрғыдан ойлау.
АКТ

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер (диалог);
Талантты және дарынды балаларды оқыту

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Бағалау критерийі


Топтық тапсырма:

1-топқа- Камзолды біріктіріп , аяқтау

2-топқа –Компьютер арқылы жарнамалау

3-топқа -Бизнес жоспар құрастыру




Бағалау критерийлері

  1. Ұлттық ою- өрнектерді ажыратып киімін салу жолдарын біледі;

  2. Камзол бұйымының үлгісін пайдалана отырыпбіріктіріп тіге алады;

  3. Киім үлгілерін жарнамалап бизнес жоспар құра алады.

1 топ

2 топ

3 топ

Комзолды толығымен бітіріп, өңдеп шығарады.

Компьютер арқылы бұйымды (камзолды) жарнамалау.

Өңделіп шыққан бұйымды бизнес жоспар құру.

Бағалау критерийлері






Дескриптор

Балл

1


1 топ

Алдыңғы өңірмен астыңғы бөлікті біріктіріп тігеді;

1

2

Артқы өңірмен астыңғы бөлікті біріктіріп тігеді;

1

Бұйымның екі бүйір тігісіне біріктіріп иықты қосып тігеді.

1

3


2 топ

Өнімнің тақырып таңдай алады;

1

Фон таңдай алады;

1

Қажетті суреттерді суреттерді іріктеп дұрыс қоя алады;

1

3


3 топ

Мазмұнын құрастыра біледі;

1

Қажетті материалды тауып, слайд жасай алады.

1

Қорытынды жасап қорғай алады.

1


12 мин


2 мин
6 мин

4мин

3 мин


Әр топ өздеріне берілген тапсырманы орындау кіріседі

Аяқталған жұмысты қорғайды.

1-топ камзолды толығымен бітіріп,өңдеп шығарады.

3-Өңделіп шыққан бұйымды бизнес жоспардың мазмұнын құру.

2- Компьютерде презентация арқылы камзолды жарнамалап шығып қорғайды.


Рефлексия
Бекіту

Сыни тұрғыдан ойлау


Оқушылар сабақта сәтті немесе сәтсіз болған ойларын жазады. Камзолды ою-өрнектер арқылы сәндейді.

2 мин

Оқушылар өзін ойын, сабақтағы алған әсерін оюға жазып камзолды сәндейді.

Үйге тапсырма




Бас киім (тақияға) мәліметтер жинау.

1 мин




Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласы

«№99мектеп-гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Технология пәнінің мұғалімі

Көшербаева Салтанат Худайбергенқызы


Бағалау критерийлері

1.Ұлттық ою- өрнектерді ажыратып киімін салу жолдарын біледі;

2.Камзол бұйымының үлгісін пайдалана отырыпбіріктіріп тіге алады;



3.Киім үлгілерін жарнамалап бизнес жоспар құра алады.




1 топ



2 топ


3 топ

Комзолды толығымен бітіріп, өңдеп шығарады.


Компьютер арқылы бұйымды (камзолды) жарнамалау.

Өңделіп шыққан бұйымды бизнес жоспар құру.

Бағалау критерийлері






Дескрипторлар

Балл

1



1 топ

Алдыңғы, артқы өңірмен астыңғы бөлікті біріктіріп тігеді;

1

Бұйымның екі бүйір тігісіне біріктіріп иықты қосып тігеді.

1

Ыстық желім арқылы әсемдік жіптермен тігістің орнын бекітеді.

1

Камзолды жарнамаға дайындап шығарады.

1

2


2 топ

Тақырып пен мақсатты дұрыс таңдай біледі

1

Мазмұнын құрастыра біледі;

1

Қажетті материалды тауып, слайд жасай алады.

1

Қорытынды жасап қорғай алады.

1

3


3 топ

Өнімнің тақырып таңдай алады;

1

Фон таңдай алады;

1

Қажетті суреттерді суреттерді іріктеп дұрыс қоя алады;

1

Жасаған жұмыстарын жарнамалай алады.

1


Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет