Сабақтың тақырыбы: М. Мақатаев «Қарттарды сүйем»



бет1/6
Дата06.02.2022
өлшемі51,22 Kb.
#48765
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6

Әдебиеттік оқу
Сабақтың тақырыбы: М.Мақатаев « Қарттарды сүйем »
Сабақтың мақсаты:1.М.Мақатаевтың ақындық талантын шәкірт жүрегіне ұялату,мәнерлеп оқи отырып, түсінігін әңгімелеу дағдыларын қалыптастыру.2.М.Мақатаев туралы түсінік беру,қарттарға көмек көрсету, сөздік қорларын көбейту.3.Туған халқының талантты ақынына деген сүйіспеншілік сезімін оятып, адамгершілік тәрбие беру.
Көрнекілік; М.Мақатаевтың суреті,сызбалар, « Аман-сау жүрші, қарттарым »
Сабақтың барысы; I.Ұйымдастыру кезеңі
II Үй тапсырмасын тексеру -Балалар, біз қандай үлкен бөліммен танысып жатырмыз?- «Қадірлі әкелерім, мейірлі аналарым ».
III Жаңа сабақ
М.Мақатаевтың бір шумақ өлеңімен бастау
Ақ қырау тұрған ақпанда
Ағаштар сырға таққанда.
Бозарып тұрып ақ таңда,
Есіңе мені алғайсың,
Есіңе мені алғайсың! Балалар, осы өлең шумақтары сендерге таныс па?
Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыздың мақсаты:Мұқағали Мақатаев атамыздың өмірімен және Мұқағали атамыздың қарттарды құрметтеу,қадірлеу жайында жазған « Қарттарды сүйем » өлеңімен танысамыз.
1931жыл 9-ақпан.Алматы облысы,Райымбек ауданы,Қарасаз ауылы
-Атасы-Мақатай, әжесі-Тиын -Әкесі-Сүлеймен, шешесі-Нағиман -Жан жары – Лашын
-Алғашқы өлеңдерін 10жасынан жаза бастаған -Қызы-Алмагүл, ұлдары-Айбар,Жұлдыз
-Кітаппен жұмыс
1.Өлеңді мәнерлеп оқып беру
2.Өзбетімен жартылай дауыспен түсініп оқу/ Таныс емес сөздерді түртіп алу/
3.Сөздікпен жұмыс мұрагер- кемеңгер- дана- сиреп –
4.Дауыстап, мәнерлеп тізбектей оқыту 5.өлеңнің мазмұнын ашу, талдау -Балалар, осы өлең кімдер туралы екен?- Қарттар туралы.
IV Ой топтастыру « Қарт» сөзін естігенде көз алдарыңа кімді елестетесіңдер?Қарт сөзін басқа қандай сөздермен алмастыруға болада?
Сергіту минуты 
V Поэзия минуты -↑Балалар,қазір біздің мектебімізде қандай оқулар өтіп жатыр?-Шәкәрім оқулары .Ал былтыр қандай оқулар болды? /Шәкәрім, Абай, Б.Момышұлы, М.Мақатаев/
Қанеки, кім М.Мақатаевтың қандай өлеңдерін жаттап еді?
VI Сабақты қорыту Үйге тапсырма Өлеңді жаттау ,эссені аяқтау
Әдебиеттік оқу
Сабақтың тақырыбы: Сүт қалай ұйықтады?
Сабақтың білімділігі: Оспанхан Әубәкіровтің өмірбаянымен таныстыру, ертегінің мазмұнын ашу,сүт тағамдарымен тереңірек таныстыру.
Сабақтың дамытушылығы: Оқушыларға бағыт-бағдар бере отырып, өздіктерінен жұмыс істеу, өз ойын әдеби тілмен өрнектей білуге машықтандыру.
Сабақтың тәрбиелігі: Ертегі арқылы еңбексүйгіштікке, мейірімділікке баулу,төрт түлікті құрметтеуге,сүюге тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: О.Әубәкіров суреті,әр бөлімге байланысты суреттер, «Сөз құрап жаз» кестесі,
Сабақтың барысы:1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Психологиялық дайындық. 3.Үй тапсырмасын сұрау.

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет