Күні:
|
Пәні: Қазақ әдебиеті
|
Сыныбы: 7
|
Сабақтың тақырыбы
|
Марат Қабанбаев «Бауыр»
|
Сабақтың мақсаты
|
Жазушы өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік беріледі, әңгіме мазмұнын меңгереді, шығармашылықпен жұмыс істеуге жаттығады.
|
Күтілетін нәтижелер
|
Белгілі бір тақырып төңірегінде ой қозғап, ойларын қағазға түсіріп, сынып алдында қорғай алады, топта бірлесе жұмыс жасауға бейімделеді.
|
Сабақ түрі
|
Жаңа сабақ
|
Оқыту әдістері
|
Сыни тұрғыдан ойлау, диалогтік оқыту, топтық жұмыс, жұптық жұмыс, бағалау.
|
Ресурстар
|
Кітап, маркер, постер, электрондық оқулық, электрондық кітапхана, тақта, бор, кеспе қағаздары, сызбалар, суреттер, қосымша әдебиеттер, моноблок, дидактикалық материалдар.
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Шаттық шеңбері: Оқушылардың бір-біріне 3 тілде жақсы тілектер айтып, көңіл-күйлерін көтеруіне әрекет етеді.
Топқа бөлу: Сыныпты түрлі-түсті қағаздар арқылы топқа бөледі.
Бағалау парағын тарату.
|
Оқушылар бір-біріне 3 тілде жақсы тілектер айтып, көңіл-күйлерін көтереді.
Түрлі-түсті қағаздар алу арқылы топқа бөлінеді.
|
Қызығушылықты
ояту
|
М.Қабанбаевтың өмірі мен шығармашылығы туралы кластер толтыртады.
Сұрақ-жауап:
1.Балалар үйі туралы не білесіңдер?
2.Шығарма неліктен «Бауыр» деп аталған?
3. Басты кейіпкерлер кімдер?
|
Кластер толтырады.
Сұрақтарға жауап береді;
Өз ойларымен бөліседі;
Түсініктерін айтады.
|
Мағынаны тану
|
Сабақтың мақсаты мен нәтижесі айтылады.
Топтық жұмысты орындауларын қадағалайды.
1-топ: Шығарманың тақырыбы мен идеясы туралы не ұқтыңдар?
2-топ: Бүгінгі өмірмен қандай байланыс бар?
3-топ: Әңгімеде кездесетін әдет-ғұрып туралы ой бөлісіңдер?
4-топ: Әңгімені бөліктерге бөліп, ат қою.
|
(Өзіндік білім алады)«Карусель» әдісі арқылы мәтінмен танысады.
Белгіленіп берілген тапсырмалар бойынша постер құрып, өздігінен алған білімдерін пысықтайды.
Ой айтады, топпен ортақ пікір білдіреді.
|
Ой толғаныс
|
«Мен болашақта ....» тақырыбында ойтолғау жазу.
|
Жаңа тақырып бойынша өз ойларын айтады, пікір алмасады. Ойтолғау жазады.
|
Бағалау
|
Топтардың жұмысын өзара бағалатады.
|
Топтар өзара бағалайды және өзіндік бағалау жүргізеді.
|
Үйге тапсырма
|
Мәтін мазмұнымен толық танысу, сөздікпен жұмыс жасау.
|
Рефлексия
|
Сабақ соңында: кері байланыс
«Активатор 3-2-1»
|