Сабақтың тақырыбы: «Мен қалай жазушы болдым?»



Дата27.12.2016
өлшемі7,4 Kb.
#5727
түріСабақ
  • 4 “б” сынып жетекшісі:
  • Мусагалиева Жанар Б.
  • Сабақтың тақырыбы:
  • «Мен қалай жазушы болдым?»
  • Сабақтың мақсаты
  • Білімділігі:
  • Дамытушылығы:
  • Тәрбиелігі:
  • Мәтіннің негізгі идеясын аша отырып оқушының шындыққа көзқарасын қалыптастыруға жағдай жасау.
  • Іздену, талдау, білім көкжиегін кеңейтуге мүмкіндік жасай отырып, оқуға, жазуға дағдыландыру.
  • Мамандық таңдауға, табиғатты қорғауға және эстетикалық көзқарасының қалыптасуына әсер ету.
  • Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
  • Сабақтың әдісі: әңгіме, сұрақ - жауап, топпен, жұппен жұмыс. Сабақтың көрнекілігі: табиғат туралы суреттер, автор портреті
  • Сабақтың барысы:
  • І.Ұйымдастыру кезеңі.
  • А) Оқу құралдарын түгендеу, сабаққа даярлығын тексеру,
  • назарларын сабаққа аудару.
  • Ә) Психологиялық дайындық.
  • Әрбір адам? (туысың, досың, жұрағат)
  • Әрбір сабақ? (үйрену, ұғу, ұлағат)
  • Әрбір ісің? (тірлік, тірек, адамдық)
  • Әрбір сөзің? (шындық, бірлік, адалдық)
  • Қаныш Сәтбаев туралы айтылған мәтінді ата.
  • - Жүсіпбек Елебеков туралы не білесіңдер?
  • -Кенен ақынның балалық шағын жазушы қалай
  • суреттеген?
  • - Мәлік Ғабдуллин кім?
  • ІІІ. Қызығушылықты
  • ояту.
  • Жұмбақ жасыру
  • Қолы жоқ, сурет салады, Тісі жоқ, тістеп алады.
  • (аяз)
  • ІV. Ой қозғау.
  • - Әрбір адам жазушы бола ала ма?
  • V. Жаңа сабақ.
  • Сабақтың тақырыбы:
  • Мен қалай жазушы болдым?
  • Максим Дмитриевич Зверев (29 қазан 189623 қаңтар 1996) — Батыс Сібір териологиясының негізін қалаушы, кейінірек табиғат зерттеушісі, жазушы. Жануарлар әлемі, табиғат туралы шығармалардың авторы. Оның шығармалары ТМД, Франция, Англия, Испания, Польша, Германия, Куба т.б. Елдерде шығарылып, таралды.
  • Қазақстанның халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың саңлағы, кеңестік алқалы топтың мүшесі және Қазақстандық жазушылар одағының басшысы, 4 рет орден иегері.
  • Оқулықпен жұмыс
  • Ойлан.
  • Жұптас.
  • Бөліс.
  • Сергіту сәті
  • VІ.Шығармашылық жұмыс
  • 1 - топ « Жазушы» тақырыбына эссе жазады. 2 - топ Бес жолды өлең жазады.
  • VІІ. Ой толғау.
  • - Жазушы өмір бойы нені сүйіп өткен? - Әрі «екі», әрі «бес» қоюға лайық болған шығарма қалай мақталды? - Қалай ойлайсың, бала қандай қасиеттері арқылы жазушы болды? - Жазушының өмірінен сені не таңдандырды, не қызықтырды?
  • VІІІ. Үйге тапсырма.
  • « Мен қалай жазушы болдым? » түс. айту
  • «Туған жердің табиғаты»туралы әңгіме жаз.
  • НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!

Каталог: kopilka -> uploaded files
uploaded files -> Оқып үйренудің негізгі мақсаты Оқытуда қалыптасатын әдіс-тәсілдер
uploaded files -> Жүсіпбек Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі дара тұлға
uploaded files -> Тақырыптың туындау себептері
uploaded files -> Сабақ тақырыбы: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаевтың ерекше тұлғалық болмысы
uploaded files -> Ххі ғасыр көшбасшысы өткізген
uploaded files -> Жарық туралы дуализм Квант дегеніміз не? Абсолют қара дене Фотон
uploaded files -> Өмірбаяны 1858 жылы қазіргі Павлодар облысының Баянауыл
uploaded files -> Презентация №50 Абай атындағы орта мектеп
uploaded files -> Атақты жазушы Біздің жерлесіміз
uploaded files -> Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңі Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет