Сабақтың тақырыбы Қоғамдық өмірді ұйымдастыру Сабақтың мақсаты



Дата04.07.2018
өлшемі55,39 Kb.
#46445
түріСабақ
9 – сыныптағы «Адам. Қоғам. Құқық» пәнінен

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Күні




Сабақтың тақырыбы

Қоғамдық өмірді ұйымдастыру

Сабақтың мақсаты

Мемлекет ұғымының мәнін ашу, мемлекеттің түрлерін оның аумағы мен халқының санына қарай ажырату; тарихи тұрпаттарын өркениеттік тұрғыдан салыстыру; қоғамдық өмір аялары ұғымының мәнін түсіндіру.

Сабақтың әдісі

Сыни тұрғыдан ойлау, ой шақыру

Сабақтың көрнекілігі

«Мемлекет түрлері мен тарихи тұрпаттары», «Қоғамдық өмір аялары» атты сызбалар, дүние жүзінің саяси картасы




Сабақтың кезеңдері

Мақсат

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Тапсырма

Бағалау

Ұйымдастыру

Шағын топта жұмыс істеуге дағдыландыру

Сыныптағы психологиялық ахуалды орнату, сәлемдесу, оқушыларды түгендеу

Топқа бірігу, сәлемдесу.

Шаттық шеңбері




Жаңа сабақты меңгеру

Білім

Оқушылардың сын тұрғысынан ойлауын дамыту

Тапсырма беріп, бақылау

Оқушылар оқулық мәтінін пайдаланып, тапсырманы топта орындайды.

Оқулық мәтінін пайдаланып, сөзжұмбақ шешу «МЕМЛЕКЕТ»




Түсіну

Топпен жұмыс жасап, бірін-бірі тыңдай білуге үйрету

Оқушылардың жауаптарын, атқарған қызметтерін бақылайды, бағдар береді

Тапсырманы орындайды, оқулықты пайдаланып, сұрақтарға «ия» немесе «жоқ» деп жауап береді

Мемлекет қоғамды басқаратын негізгі институт - +

Халқының санына қарай ірі және шағын болып бөлінеді - +

Вертикаль кескінінен қарағанда дәстүрлі, индустриялы, индустриялыдан кейінгі - +





Қолдану

Оқушылар өз беттерінше әркет жасайды; топ ішінде бірлесе жұмыс жасау арқылы бір-бірінен үйренеді

Оқушыларды бағыттау, жұмыстарын бақылау

Оқушылар жеке мәтінмен танысады. Мемлекеттерді салыстырады

Ресей мен Қазақстан



Бас бармақпен бағалау

Талдау

Диалогқа түсу арқылы өз ойларын білдіруге үйрету

Тапсырмаларды орындатқызу

Терминдерді топтастырады, өз жауаптарын дәлелдейді. Таратпа ақпарат арқылы тапсырманы орындау.

Келесі терминдерді топтастырып, өз ойларынды дәлелдеңдер. Унитарлы, федерация, президент, монархия, конфедерация, республика, ірі, шағын.


Көшбасшының бағалауы

Синтез

Өз ойларын еркін білдіруге үйрету

Тапсырманы түсіндіріп, бағыт-бағдар беру

Оқулық мәтінін пайдаланып, оқушылар ойларын дамытады, өз пайымдарын ұсынады

Жобалау. Егер Қазақстан егемендігін алмаса қандай мемлекет боушы еді?




Бағалау

Ой қорытып, нақты шешім жасауға үйретіп, өздеріне деген сенімдерін арттыру.

Сұрақ қою

Ойланады, ой қорытады

Қазақстан Республикасының мемлекеттік құрылымын сызбаға түсір

смайликтер

Үй тапсырмасы

Алған білімдерін есте сақтау

Үй тапсырмасын беру

Үй жұмысын жазып алу

Тақырыпты оқып, қайталау




Каталог: uploads -> doc -> 1093
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
1093 -> Сабақтың тақырыбы: ц дыбысы мен әрпі. Сабақтың мақсаты
1093 -> Сабақ №14 Күні Пән аты: Информатика Сынып: 6 «А» Сабақтың тақырыбы: Модельдер түрлері
1093 -> Сабақ Білім беру саласы: «Қатынас» Бөлімдері:
1093 -> «Қазақ сахарасының ҚОҢырауы» (Қазақ биі «қамажай») 1-жүргізуші


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет