Сабақтың тақырыбы: Қола дәуіріндегі Қазақстан Сыныбы: 6-сынып. Сабақтың түрі: қорытынды сабақ



бет1/2
Дата06.07.2018
өлшемі0,51 Mb.
#47907
түріСабақ
  1   2
Теректі ауданы Подстепный қазақ жалпы орта білім беретін мектебінің тарих пәні мұғалімі: Иргалиева.Ж

Пәні:Ежелгі Қазақстан тарихы



Сабақтың тақырыбы: Қола дәуіріндегі Қазақстан

Сыныбы:6-сынып.

Сабақтың түрі:қорытынды сабақ.

Сабақтың типі:қорытындылау және білім мен біліктерін жүйелеу.

Сабақ әдісі:түсіндіру, баяндау, сұрақ-жауап, талдау, жинақтау.

Сабақтың формасы: «Қола дәуіріне саяхат »ойын сабақ.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:

-Қола дәуіріндегі Қазақстан және қола дәуірі ескерткіштері туралы білімдерін тексеріп, білімдерін бекіту

-Жеке және топтық жұмыстарын жасау дағдыларын қалыптастыру

-Тарихи сауатты тұлғаны қалыптастыру



Дамытушылық:

-карталар мен анықтамаларды пайдаланып, ой-өрісін кеңейту.

-ойлау,есте сақтау, сөйлей білу қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелілік:

-оқушылардың өз өлкесінің , жалпы мемлекетінің тарихын білуіне қызығушылығын ояту.



- Жалпы адамзат баласының даму тарихында ерекше орын алатын қола дәуірінің ерекшелігі, бұл дәуірде жасалынған еңбек құралдар, андроновтық тайпалар туралы алған білімдерін тиянақтай отырып, білімді, білікті азамат тәрбиелеу.
Сабақтың міндеттері:

  1. «Қола дәуіріндегі Қазақстан» сабағында алған білімдерін тексеру;

  2. Оқушының шығармашылық әлуетін ашу мен дамыту;

  3. Оқушының жеке даралық тұлғасын ескере отырып, шығармашылық қабілеттерін дамытуға септігін тигізу.

  4. Пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

Сабақтың оқыту құралдары:оқулық,дидактикалық материалдар, үлестірме карточкалар, флипчарт, компьютер, интерактивті тақта, проектор т.б.

Сабақ көрнекілігі:карталар, трек-сызбалар, газет-журналдар, электронды оқулық.

Пәнаралық байланысы:Дүние жүзітарихы, қазақ әдебиеті,география


Сабақтың жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды сабаққа көңілін аудару.

  2. «Экспресс-сұрақтар» Сұрақ-жауап.

  3. «Кім жылдам?» Номенклатура.

  4. «Сөзжұмбақтар шешу»

  5. «Тұлғаны таны »

  6. Қазақтан қола дәуірінде кесте толтыру

  7. Электронды оқулықтан тест орындау әр оқушы

  8. Бағалау.

  9. Үйге тапсырма.

  10. Сабақты аяқтау.

  1. Сабақтың барысы:

  2. –Қазақстан жері кең байтақ, байлығымызда асып-тасып жатыр. Ата –бабамыздан бері сақталып келе жатқан өлкемізді тану және ондағы тарихи ескерткіштерді сақтау мақсатында біз, бүгін елімізге саяхат жасайық!

  3. Ойынымыздың негізгі мақсаты: Қола дәуіріндегі Қазақстан туралы алған білімдерін жүйелеу мен бекіту.

  4. Ойынның шарты:Ойын барысында жеке, топтық, жұптық, тест жұмыстарын орындаймыз.Әр ойын барысында әрқайсыңыздың алдарыңызда жатқан маршрут қағазына алған ұпайларыңызды топ басшысы жазып отырады.





  5. І.Қызығушылықты ояту.





  6. Топтастыру.Оқушыларға суреттері бар үлестірмелер беріледі. Сол суреттерді қарай отырып, қай топқатиісілі екендігін айырып, топтасады.



  7. 1 топ: «Беғазы-Дәндібай» 2- топ: «Андрон» 3- топ: «Арқайым» 4- топ: «Алексеев»


















Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет