Сабақтың тақырыбы: Қозғалыс уақытын табу. Сабақтың мақсаты



Дата19.02.2017
өлшемі85,88 Kb.
#10844
түріСабақ
САБАҚ ЖОСПАРЫ

Сабақтың тақырыбы: Қозғалыс уақытын табу.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға қозғалыс жылдамдығын табу туралы түсінік беру.

1. Білімділік: Оқушыларға қозғалыс уақыты деп нені айтатынын түсіндіру, уақыттың өлшем бірлігімен таныстыру, кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарту, өрнектің мәнін тапқызу, есептің шығарылy жолдарын тиянақтау.

2.Дамыту: Оқушылардың ой-өрісін дамыту, ойша, ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру, өз бетінше жұмыс істеуге дағдыландыру.

3.Тәрбиелік:Оқушыларды білімділікке, шапшандылыққа , ұқыптылыққа тәрбиелеу.

БАҒАЛАУ: 2. Ауызша. 2. жазбаша

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап,талдау, есептеу, салыстыру

Көрнекті құралдар: кесте, сызба,плакат

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

I.Ұйымдастыру кезеңі : 1) Оқушыларды түгендеу.

2) Оқушылырдың сабаққа әзірлігін тексеру, зейінін сабаққа аудару.

б).Білімді шыңдау: а) Үй тапсырмасын тексеру

Көркем жазу

25, 794 сандарын әдемі көркем жазғызу.

Қайталау: Математикалық диктант Өрнектің мәнін тап

4004: 2=2002 1644 :4=411 4505:5=901 20680:10=2068

III. Жаңа сабақты түсіндіру:

Плакатпен жұмыс t=s: v

t= 40км:20км/ сағ=2cағ

t=100км:25км/ сағ=4сағ



II.Білімді жүйелендіру мен пысықтау. Оқулықпен жұмыс-80-82 бет

2-жаттығудағы берілген есепті құрастырып оны шығарту.

90км:45км/cағ=2сағ

270км:90км/сағ=3сағ

280км:70км/сағ=4сағ



3-жаттығудағы Кестені толтыр(Ауызша түсіндіре отырып шығару)

4-жаттығудағы кестені толтыру

90км:30м/c=3с 460км:230км/сағ 80км:20км/сағ ;

5-жаттығуда берілген есепті шығар

А) Ұшақ---500км / сағ ж-пен 1000км

Тікұшақ---200км/сағ ж-пен 800к
Қайсысы ұзақ және неше есе ұзақ ұшты?

Ә) Арыстан—23м/c ж-пен 69м

Піл ---15м/c ж-пен 90м

Қайсысының уақыты кем ж-е неше есе кем?



7-жаттығудағы шамаларды өрнектеу:

5078м=5км 78м 28 458кг=28т 458кг 6м=6000мм 25см9мм=259мм

6787м=6км 787м 5780кг=5т 780кг 7дм=700мм

25мин18с=1318с

30мин 45с=1845с

10-жаттығудағы тік төртбұрыштың Р-н тап:

Р=(4 см 5мм+5 см)х2=19см



V. Сабақты қорытындылау:Бүгінгі сабақта біз не білдік? Сендерге қандай тапсырма ұнады?

VI. Үйге тапсырма: 82 бет №6 №8;9

Ш.400:(12--8)=100км/сағ

12сағ х100км/cағ=1200км

8сағ х 100км/cағ= 800км



VII. Бағалау.

Тексерілді____________

ПӘНІ математика КҮНІ 24.10 СЫНЫБЫ 4 САБАҚ 39(І)

Мұғалім: Абеуова Б. К.



САБАҚ ЖОСПАРЫ

Сабақтың тақырыбы: Қайталау.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға қозғалысқа қашықтық, жылдамдық,уақытты табуға жаттығулар арқылы алған білімдерін пысықтау, қайталау.

1. Білімділік: Оқушыларға қозғалысқа уақыт, қашықтық, жылдамдық деп нені айтатынын еске түсіру, уақыттың,қашықтықтың,жылдамдықтың өлшем бірліктерін қайталау, кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарту, өрнектің мәнін тапқызу, есептің шығарылy жолдарын тиянақтау.

2.Дамыту: Оқушылардың ой-өрісін дамыту, ойша, ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру, өз бетінше жұмыс істеуге дағдыландыру.

3.Тәрбиелік:Оқушыларды білімділікке, шапшандылыққа , ұқыптылыққа тәрбиелеу.

БАҒАЛАУ: 2. Ауызша. 2. жазбаша

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап,талдау, есептеу, салыстыру

Көрнекті құралдар: кесте, сызба,плакат

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

I.Ұйымдастыру кезеңі : 1) Оқушыларды түгендеу.

2) Оқушылырдың сабаққа әзірлігін тексеру, зейінін сабаққа аудару.

б).Білімді шыңдау: а) Үй тапсырмасын тексеру

Көркем жазу

25, 794 сандарын әдемі көркем жазғызу.

Қайталау: Математикалық диктант Өрнектің мәнін тап

4004: 2=2002 1644 :4=411 4505:5=901 20680:10=2068

II. Қайталау сабағы:

Плакатпен жұмыс t=S :V V=S: t S=Vхt



III.Білімді жүйелендіру мен пысықтау. Оқ улықпен жұмыс-82-84 бет

1-жаттығудағы берілген есепті құрастырып оны шығарту.

Сатып алды—3т ж-е 6к

Төледі---1800тг

1-тәрелке---?

1-кесе---?

Ш.1800: (3+6)=200 тг

200 тг х 3=600 тг

200 тг х 6=1200 тг



2-жаттығудағы Кестені толтыр(Ауызша түсіндіре отырып шығару)

Ш: 1000:(7+3)=100км/сағ

7сағ х 100км/сағ=700км

3сағ х 100км/сағ=300км

Ж: 700км; 300км

3-жаттығудағы өрнектің мәнін тап

А) (78 090+10 907) – 61900 =27 097

Ә) (15 019+48 890) : 9 = 7 101

4-жаттығуда теңдеуді қатарға бөліп орындату

1001; 999; 625



5-жаттығудағы амалдарды жарыса отырып орындату:

13 388; 136844; 1 108 163; 12529; 20109



7-жаттығудағы өрнекте:

1120мин; 3465мин; 1160с; 2000с



10-жаттығудағы есепті шығар:

Ұшақ - 2сағ-та 960 км/сағ

Машина – қашық-ың 3/1 бөлігін 80км/сағ

Машинаға - ? уақыт

Ш: 960км/сағ х 2 сағ = 1920км

1920км : 3=640км

640км: 80км/сағ=8сағ

Ж: Маш-ға 8 сағ уақыт керек.



V. Сабақты қорытындылау:Бүгінгі сабақта біз не білдік? Сендерге қандай тапсырма ұнады?

VI. Үйге тапсырма: 83 бет №6 № 8; 9

Р=(4см3мм+3см2мм)х 2=15см



VII. Бағалау.

Тексерілді____________

ПӘНІ математика КҮНІ 25.10 СЫНЫБЫ 4 САБАҚ 40

Мұғалім: Абеуова Б. К.



САБАҚ ЖОСПАРЫ

Сабақтың тақырыбы: Бір – біріне қарама – қарсы қозғалыс.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға бір – біріне қарама – қарсы қозғалысты табуға жаттығулар арқылы жаңа сабақты түсіндіру.

1. Білімділік: Оқушыларға бір – біріне қарама – қарсы қозғалысты уақыттың,қашықтықтың,жылдамдықтың өлшем бірліктерін қайталау, кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарту, өрнектің мәнін тапқызу, есептің шығарылy жолдарын тиянақтау.

2.Дамыту: Оқушылардың ой-өрісін дамыту, ойша, ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру, өз бетінше жұмыс істеуге дағдыландыру.

3.Тәрбиелік:Оқушыларды білімділікке, шапшандылыққа , ұқыптылыққа тәрбиелеу.

БАҒАЛАУ: 2. Ауызша. 2. жазбаша

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап,талдау, есептеу, салыстыру

Көрнекті құралдар: кесте, сызба,плакат

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

I.Ұйымдастыру кезеңі : 1) Оқушыларды түгендеу.

2) Оқушылырдың сабаққа әзірлігін тексеру, зейінін сабаққа аудару.

б).Білімді шыңдау: а) Үй тапсырмасын тексеру

Көркем жазу

25, 794 сандарын әдемі көркем жазғызу.

Қайталау: Математикалық диктант Өрнектің мәнін тап

4004: 2=2002 1644 :4=411 4505:5=901 20680:10=2068

II. Жаңа сабақты түсіндіру:

Қарама-қарсы қозғалысқа есеп:

3сағ х (4км/сағ+6км/сағ)=30км

III.Білімді жүйелендіру мен пысықтау. Оқ улықпен жұмыс-84-86 бет

2-жаттығудағы берілген есепті құрастырып оны шығарту.

А) 1-ші салт аттының – 12км/сағ

2-ші салт аттының – 15км/сағ

Кездесті – 3сағ кейін

Екі аулдың - ? км

Ш: (12км/сағ+15км/сағ)х 3 сағ=81км

Ж: Екі ауылдың арақа-ғы 81 км

Ә) Ш: 81км:3сағ-12км/сағ=15км/сағ

Ж: Екіншісінің жылда-ғы 15 км/сағ

Б) Ш: 81км:(12км/сағ+15км/сағ) =3сағ

Ж: Олар 3 сағ кейін кездесті

3-4-жаттығудағы кестені толтыр(Ауызша түсіндіре отырып шығару)

5-жаттығудағы көбейтуді орында және тексер

152 040; 364 482; 560 063



6-жаттығуда Есеп

Ш: 500кг:(6+4) =50кг

6 х 50 = 300кг

4 х 50 = 200кг



қандай тапсырма ұнады?

VI. Үйге тапсырма: 86 бет №7 № 8; 9

7. 42кг:(4+3) =6кг

4х6кг=24кг

3х6кг=18кг

Ж: Н-24кг, Ж-18кг жіберді



8. 608; 507; 90090

9. Р=2см 4мм х 4=96мм=9см 6мм

VII. Бағалау.
Каталог: uploads -> doc -> 032c
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
032c -> «Еркеназ» қыздар ұйымының Мақсаты
032c -> Сабақтың құрылымы. 1 Апта,пәні: қазақ тілі, күн


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет