Сабақтың тақырыбы: Сызықтық алгоритмді программалау



Дата25.03.2017
өлшемі112,95 Kb.
#12377
түріСабақ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

28 11 2016 ж 9 «А» сынып,информатика

Сабақтың тақырыбы:Сызықтық алгоритмді программалау

Сабақтың мақсаты:оқушыларды сызықтық бағдарламаның құрылымымен таныстыру, өткен тақырыптарды қайталай отырып, сызықтық алгоритмді, блок-схемасын, программасын құру машығын қалыптастыру;

Міндеттері:

  • Оқушыларды Pascal программалау тіліндегі енгізу және шығару операторлары
    туралы мағлұматтар қалыптастыру.

  • Жаңа ақпараттық технологиялық құралдар мен бағдарламалық жабдықтарды
    қолданып пәнге қызығушылығын арттыру, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.

Күтілетін нәтиже;

  • Сызықтық программалаудың мағынасын түсінеді.

  • Енгізу-шығару операторларын салыстырып талдайды.

  • Сызықтық алгоритмдерді программалау тілінде жазады.

Қолданылатын модульдер;Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану.

Әдіс-тәсілдер: «Ақ тілек»,Топтастыру, «Топтық жұмыс», Сергіту сәті, «Жұбыңды тексер, бағала», «смс жолдау...»

Сабақ уақыты

Кезең, оның мазмұны

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау, оқу үшін бағалау

Ресурстар

2 мин

Кіріспе

Ұйымдастыру сәті



Психологиялық дайындау «Ақтілек»



- Көңіл - күйлеріңіз қалай ?
- Сабаққа дайынсыңдар ма ?
- Ендеше бастайық.


Керемет (қолдарын көтеру)

Тамаша (шапалақ)


О – о – о (бас бармақтарын көрсету)

Жарайсыңдар!




7 мин

Тұсаукесер

Миға шабуыл.

«Теңге алу»

(Үй тапсырмасы)


Тұсаукесердегі қоржыннан асық алып, сұрақтар қою

Сабақтың бағалау критериясымен таныстыру.

Бағалау критерийі:Асықтарға байланысты балл қойып отырады

Теңге алу

9құмалақ

Көкпар

Қыз қуу

Теңге алу



















Сұрақтарға жауап беріп, асық жинайды

Бағалау критерийі бойынша белгілеп отырады.



Асық арқылы бағалау


Интербелсенді тақта

Асық




17 мин

2 мин
7 мин



Негізгі бөлім

Тоғызқұмалақ

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру



Сергіту сәті

Жаттығуды орындарында отырып орындау



Асық ату

«Жұбыңды тексер, бағала» әдісі

Мақсаты: Бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, бірін-бірі бағалау іс әрекетін жүзеге асыру.

Бекіту тапсырмасы



Мағынаны тану

Жаңа тақырыпты меңгерудеекі топқа ортақ тапсырма беріледі: Сызықтақ алгоритмді программалау

Топ болып : Есеп щығару,алгоритмін,программасын,

блок-схемасын жазу- постерде



Тапсырма:

1. y=a*x , бір айнымалысы бар теңдеу.

Осы теңдеудің алгоритмін I топ, алгоритмін ,блок-схемасын орындау керек.

2. «Ретін тап» программаны құру үшін әр топ оқушылары ретін табуы керек .


Көз жаттығуын орындайық. (презентация көрсетіледі)

Оқушыларға тест тапсырмаларын беру



Сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазып алады

Оқушылар оқулықпен жұмыстанады. Негізгілерін естеріне сақтайды.

сызықтық программаға түсініктеме береді. Қалғандары толықтырады.

Интерактивті тақтада тапсырманы орындайды.

Сызықтық программаға есеп шығарады

Оқулықпен жұмыс жасайды.

Көздеріне жаттығу жасайды

Тақтадан дұрыс жауап көрсетілгенде, бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, жұптар бірін- бірі бағалау әрекетін жүзеге асырады.

«5»1,2 қатеге

«4»-,4,3 қатеге

«3»-5 қатеге


Асықтармен
«Епті екенсіңдер!»

Тамаша



Фигуралар арқылы бағалау






Интербелсенді тақта, маркер, постер.
Стикерлер

АКТ ,


Информатика оқулығы
Таныстырылым көрсету


8 мин

Қорытынды

«СМС жолдау..» стратегиясы

Мақсаты; игерген білім жайында кері байланыс жасау.
Бағалау

(Асық атып ойнау)




Рефлексия

СМС-жолдау
Бағалау парағы бойынша бағалау

Бүгінгі сабақта нені білдіңдер?

Тағы не туралы білгілерің келеді?

Осы тақырып бойынша не ой түйдіңдер? Топ басшысы сабақ барысында топ мүшесі қаншалықты жауап бергенін бағалау парағына белгілеу арқылы бағалайды.

«Өте тамаша»

Бағалау парағы



Таратпа қағаздар

Бағалау парағы

Стикерлер,смайлик жапсырылған плакаттар.


2 мин

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма.

№1. Y=(AX+B)-С   өрнегінің


алгоритмін,  блок-схемасын,программасын
құрып келу.


Күнделікпен жұмыс

Күнделік

Таныстырылым





Теңге алу

9құмалақ

Көкпар

Қыз қуу

Теңге алу

Асықтар –фигура жиынтығы
















23-25- «5»,

18-22- «4»

13-17 – «3»

12 төмет «2»





Теңге алу

9құмалақ

Көкпар

Қыз қуу

Теңге алу

Асықтар –фигура жиынтығы
















23-25- «5»,

18-22- «4»

13-17 – «3»

12 төмет «2»





Теңге алу

9құмалақ

Көкпар

Қыз қуу

Теңге алу

Асықтар –фигура жиынтығы
















23-25- «5»,

18-22- «4»

13-17 – «3»

12 төмет «2»



























































Каталог: uploads -> doc -> 12d3
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
12d3 -> «Физиканы үш тілде таныйық» таңдау курсы Барлығы 34 сағат, аптасына 1 сағат


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет