Сабақтың тақырыбы: Теңге, монеталар Сабақтың мақсаты



бет1/4
Дата26.08.2017
өлшемі0,93 Mb.
#29567
түріСабақ
  1   2   3   4



Білім беру саласы: «Таным»
Пән аты: Қарапайым математикалық түсініктерді қалыптастыру
Сабақтың тақырыбы: Теңге, монеталар
Сабақтың мақсаты:
Ұлттық ақшамыз теңге туралы түсінік беру. Ақша түрлері (қағаз, темір, ірі, ұсақ) туралы
ұғымдарын
тереңдету. "Теңге" ұғымын қалыптастыру.
Балалардың қызығушылығын арттыру, тиянақтылыққа, бірін - бірі тыңдай білуге тәрбиелеу.
Балалардың зейіні мен логикалықойлауын, естесақтау қабілетіндамыту.

Сабақтың типі: Жаңа сабақ
Сабақтың түрі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың көрнекілігі: суреттер.
Сабақтың әдісі: әңгімелеу, түсіндіру, сұрақ - жауап.

Іс - әрекет кезеңдері


Мұғалімнің іс әрекеті
Мотивациялық қозғаушылық
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың оқу - құралдарын түгендеу.
Зейіндерін сабаққа аудару.

Қуанамын менде,
Қуанасын сенде,
Қуанайық бәріміз
Арайлап атқан күнге.
Өткен сабақты еске түсіру:
Сұрақтар:
1.1қолыңда неше саусақ бар?
2
.Қандай фигураларды білесің?
3.5пен7 - нің арасында қандай сан бар?
4. 8 санының көршісін тап.
5. 5+1=? Есепті шығар
6.1-10 санын кері санау

Ұйымдастыру - ізденушілік - Жаңа сабақ түсіндіру
Теңге - ұлттық ақшаның атауы.
Оның түрлері: ұсақ теңгелер темір күйінде болатыны, 1, 2, 3, 5, 10 және т. б. болып ірілене
беретіндігі, олардың ірі болған сайын құны артатындығы, ұсақталған сайын құны кемитіндігі
туралы мағлұмат беріледі.

Оқулық дәптердегі тапсырмаларды орындау.
1. Монеталардың суреті берілген. Олардыата.



2. Әрәмиянданешемонетадан? Әрәмиянданешетеңгеден?
«Теңгетерейік» ойыны
1. Ақшасанаудыүйренеміз. Солжақтағыақшалардысанап, оңжақтағыдөңгелектіңішінецифрмен
жаз.

2. Сенде ақша бар ма?

3. Берілген теңгелерден есеп құрастыр.
Сиқыршыға ұшқыш кілемді әрлеуге көмектес.

Балалар, сиқыршының ұшқыш кілемінне әрлеуге көмектесу үшін , мына сұрақтарға жауап беру


керек.

  1. Алты алманың екеуін
    Диас сұрап алды
    Айтшы сонда нешеуі
    Өз қолыңда қалды? (4)

  2. 7 6қайсысы үлкен, қайсысы кіші?

  3. 8+2=? Есепті шығар

Сергіту сәті:
Оң қолымда - бес саусақ,

Сол қолымда – бес саусақ.

Екі қолды қосқанда,

Болады екен он саусақ.



Тиісті кілтті тап.

1 – ші бағанда төртбұрыш,дөңгелек және үшбұрыш


2 – ші бағанда үшбұрыш, төртбұрыш және дөңгелек
3 – ші бағанда дөңгелек, үшбұрыш және ....
Бұл жерге қандай фугира қажет балалар ?

13,14,15,16,17,18,19 сандарын бастырып жазайық.

Торда берілген пішіндерді жай қаламмен бастырып шығайық және де боямыз балалар.



Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет