Сабақтың түрі: Жинақтау сабағы Сабақтың типі: Біліммен дағдыны тәжірибеде қалыптастыру



бет1/2
Дата08.09.2017
өлшемі155,41 Kb.
#30613
түріСабақ
  1   2
Қостанай облысы Амангелді ауданы

Б.Колдасбаев атындағы жалпы білім беретін орта мектебінің

математика пәнінің мұғалімі Нөпірова Гауһар Балтабайқызы

Тақырыбы:Туынды, алғашқы функция, интеграл, олардың қолданылуы.


Сабақтың түрі: Жинақтау сабағы

Сабақтың типі: Біліммен дағдыны тәжірибеде қалыптастыру

Сабақ мақсаты: Аталған тақырып бойынша алған білімдерді жүйелеу, білім-білік дағдыларын қалыптастыру. Оқушылырға деңгейлік тапсырмалар беру арқылы алған білімдерін бағалау.

Міндеттері: 1. Туындымен алғашқы функцияның арасындағы өзара байланысты ашу.

2. Жалпы қабілеттілікті дамыту, логикалық ойлау қабілеттерін жетілдіру.

3. Оқушылардың өздерінің жетістіктерін өздеріне талдатып, өздік бағалау әрекеттерін ұйымдастыру.

Сабақ барысы:

I Ұйымдастыру кезеңі


  1. Сабақтың мақсатын хабарлау

II Білім актуализациясы:

Негізгі ұғымдарды қайталау.

а) Жұптық жұмыс. Өзара сұрау, бір бірін бағалау.




  1. Туындының геометриялық және физикалық мағынасы.

2. Туындыларды есептеу ережелері дифференциалдау формулалары.

3. Функцияның графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуін табу.

4. Функцияның өсу (кему) белгісі.

5. Қисықсызықты трапецияның анықтамасы.

6. Интегралдың геометриялық мағынасы.

б) Ауызша есептеу.



в) Графикпен жұмыс істеу.


III Шағын топтарда тапсырмаларды орындау

1.Абсциссасы  нүктесінде f функциясының графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуін жазыңдар. Жанаманың теңдеуі қандай мүмкіншілік туғызады?

а)f(х)=х2+2х, х=-2

б)f(х)=3sinх, х=  .

2. Материалдық нүкте х(t)=t3-2t2 заңы бойынша түзу сызықты қозғалады. Нүктенің қозғалысының екінші және үшінші секундтарының арасындағы ортақ жылдамдығын табыңдар. t=4с мезеттегі жылдамдықты және үдеуді табыңдар.

3.. Ұзындығы 48см сымды тік төртбұрыш етіп иген. Осы тік төртбұрыштың ауданы ең үлкен болу үшін, оның қабырғаларының ұзындығы қандай болуы керек? Көрсетіңіздер.



4.Алдымен координаттар жүйесінде қандай функциялардың графиктерімен шектелетінін анықтап алып, берілген фигураның ауданын табыңдар.

5. Мына сызықтармен шектелген қисықсызықты трапецияны абсциссалар осінен айналдырғанда шығатын дененің көлемін табыңдар.

х=1, х=4 , у=0 , у=

Бұл дене берілген айналу денелерінің қайсысына ұқсас?





Каталог: uploads -> doc -> 0c31
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0c31 -> Сабақтың тақырыбы: Иса Байзақовтың «Құралай сұлу»


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет