Сілтеме Сынып



бет1/2
Дата24.07.2017
өлшемі393,76 Kb.
#21940
түріСабақ
  1   2

Сілтеме



Сынып

2

Пән

Дүниетану

Тақырыбы

Жануарлар дүниесінің әртүрлілігі


Мақсаты

Жануарлардың әртүрлілігі, пайдасы туралы қарапайым түсініктерін тереңдетіп, олардың алуан түрлі екенін белгілеріне қарай ажырата  білуге, түрін анықтауға үйрету.

Күтілетін нәтиже

Жануарлардың топтарға бөліну ерекшеліктерін түсіне отырып, білімдерін тереңдетеді.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Ой қозғау, топтастыру, сәйкестендіру, сөзжұмбақ, жұмбақтар шешу, сөйлемді толықтыр, тест

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, суреттер, компьютерлер, стикерлер, интербелсенді тақта, қима қағаздар

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг
Топқа бөліну

«Сені көргеніме қуаныштымын...» жаттығуы.

Жануарлардың түрлеріне қатысты.




Оқушылардың назарын сабаққа аударылады. Керекті құрал жабдықтарын әзірлетемін. Оқушыларға тренингті орындатамын. Топқа бөлемін.Топ ережесін еске түсіремін

Сабаққа керекті құралдарын әзірлеп, дайындайды.

Әрбір қатысушы өз көршісіне келесі сөздерді айтады: «Мен сені көргеніме қуаныштымын, себебі ...». Бұл сөйлемді адамның сыртқы келбетіне байланысты сөзбен емес, мінез ерекшеліне байланысты сөзбен аяқтау керек. Топқа бөлінеді.




Жануарлар суреттері

Білу
Қызығушылық

тарын ояту

Сөзжұмбақ шешу

«Жануарлар»



Сөзжұмбақты ұсыну.

Сұрақтар:



  1. 1.Өсімдіктердің бізге беретін сыйы?

  2. 2.Өсімдіктің негізгі және  топырақ астындағы мүшесі?

  3. 3.2000 жыл тіршілік ететін ағашты ата.

  4. 4.Тірі табиғатқа қажетті жағдайдың бірі?

  5. 5.Жер бетіндегі өсімдіктер өсетін жұмсақ, борпылдақ  қабат?

  6. 6.Түрлі дәрі жасауға қолданылатын өсімдік?

  7. 7.Пиязшық арқылы көбейетін өсімдіктің бірі?

  8. 8.Түйнек арқылы көбеетін өсімдік түрі?

  9. 9.Көп жылдық өсімдіктерге жатады, қыстада жасыл түсін өзгертпейді?

Сөзжұмбақта шыққан

«Жануарлар» сөзін

оқушыларға оқыту арқылы

жаңа сабақ тақырыбын

хабарлау.


Оқушылар сөзжұмбақты шешеді.

Сабақтың тақырыбын ашады. Сабаққа мақсат қояды.



Флипчарт, маркерлер

Түсіну

Ой қозғау
Жұмбақ шешу

Мағынаны тану

«Жануарлар алуандылығы»


Тақырыпқа сай жұмбақтар шешу арқылы олардың жануарлардың қай тобына жататынын анықтату.

1.Қарға қарқылдайды,

Сауысқан саңқылдайды.

Не шырылдайды?

(торғай)Құстар тобы 8600 түрі бар.

2. Тастан-тасқа секіретін жануар төлі?

(лақ) Сүтқоректілер тобы 5000 түрі.

3. Суда жасайды, онсыз болмайды.(балық)балықтар тобы 20000.

4.Ызыңдап ән салады,

Жұп-жұқа қанаты,

Тәттіге тамсанып,

Қоқысқа қонады.(шыбын)

4.Жерді де мекен етеді,

Көлді де мекен етеді. (бақа) Бақа қай топқа жатады?(қосмекенді)

5.Өзі улы, өзі шұбар ,

Көрген адам өте қорқар.(жылан)

   -Жануарлар неше топқа бөлінеді?

   -әр топқа мысал келтіру.



bilimland.kz ресурстарын пайдаланып тақырыпты түсіндіру.

Оқушылар жұмбақтарды шешеді. Қай топқа жататынын анықтайды. Әр топқа мысал келтіреді.

жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады, бір-біріне түсіндіреді.





Каталог: uploads -> doc -> 0e12
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0e12 -> Сабақтың тақырыбы: Ақпарат Сабақтың мақсаты
0e12 -> Сабақ жоспары Тақырыбы: «Қос нүкте белгісі, оның қойылатын орындары»


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет