Тақырыбы: Тұрақты электр тогы Сабақтың мақсаты



Дата04.08.2017
өлшемі11,74 Kb.
#22744

Тақырыбы:

Сабақтың мақсаты:

  • Тұрақты электр тогы тарауын қайталай отырып, тарау бойынша алған білімдерін тиянақтау, толықтыру, бекіту.
  • Алған білімдерін практикада қолдана білу және есеп шығарғанда оны пайдалана білуге баулу.
  • Оқушылардың ғылыми көзқарастарын қалыптастыру.Экономикалық, экологиялық тәрбиеге көңіл бөлу.

Сабақтың түрі:

  • Тарау бойынша алған білімдерін талдап қорыту және жүйеге келтіру сабағы.
  • Дәстүрлі, аралас сабақ

Сабақтың әдісі:

  • Жеке, жұп, топ, ұжыммен жұмыс
  • Сұрақ-жауап
  • Формула құрастыру
  • Есептер шешу
  • Графикалық тест
  • Практикалық жұмыс

Көрнекілігі:

  • Есептер жазылған үлестірмелі қағаздар
  • Схемалар
  • Электр құралдары
  • Слайдтар
  • Үлестірмелі дидактикалық материалдар
  • Портреттер
  • Бағалау бетшесі

Пәнаралық байланыс:

  • География
  • Математика

Сабақтың құрылымы:

  • Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа мақсат қою, журналмен жұмыс
  • Тірек білімдерін актуальдау, сабақты өткізуге дайындық.
  • Топпен жұмыс
  • Топты бағалау
  • Сабақты қортындылау, бекіту
  • Үй жұмысы

Сабақтың барысы:

  • 1. Ұйымдастыру
  • Топ мүшелері мен жетекшілерін сайлап, таныстыру.
  • А-тобы: “ Ток күші ”
  • Б-тобы: “Кернеу”
  • Ғалымдар аты өлмейді
  • Андре Ампер
  • (1775-1836)
  • Георг Ом
  • (1787-1854)
  • Эмилий Ленц
  • (1804-1864)
  • Джеймс Джоуль
  • (1818-1889)
  • 2. Сұрақ - жауап

Ток күші тобына:

  • 1. Электр тогы дегеніміз не?
  • 2. Ток күші дегеніміз не?
  • 3. Ток күшінің өлшем бірлігі, формуласы
  • 4. Ток күшін өлшейтін құрал
  • 5. Неше ампер ток адам өміріне қауіпті?

Кернеу тобына:

  • 1. Кернеу дегеніміз не?
  • 2. Кернеудің формуласы, өлшем бірлігі.
  • 3. Жарықтандыру желісінде қандай кернеу пайдаланылады?
  • 4. Кернеуді өлшейтін құрал тізбекке қалай жалғанады?
  • 5. Тізбекті параллель қосудың тізбектей қосудан айырмашылығы қандай?
  • Ойланайық азырақ
  • Уақытыңды үнемдеп.
  • Кім шығады кәнекей,
  • Жауабын "Мен білем" деп.
  • 3. Формуланы білесің бе?
  • I A U Q R P
  • E F t q S l ρ
  • 4.Есептер шығара аламыз ба?
  • Жібермейміз біз есе,
  • Ғалым болып өсеміз
  • Көзді ашып жұмғанша
  • Есепті біз шешеміз.
  • 1-есеп.
  • Электрбұрғы орамының кедергісі 20 Ом Электрбұрғы 19 А ток
  • күшіне есептелген болса, онда оған қандай кернеу берілуі тиіс?
  • 2-есеп.
  • Құлсары мұнай мұнарасын қосалқы станциямен қосатын электр
  • сымында кернеу 380 В болғанда одан 12 А ток күші өтсе,онда
  • сымдағы кедергінің қандай болатынын есептеңдер.
  • 3-есеп .
  • Өткізгіш ұштарындағы кернеу 8 В, кедергі 2 Ом болса,
  • ток күші неге тең?
  • 4-есеп
  • 150 кернеуге есептеліп жасалған вольтметр арқылы өтетін токтың
  • күші 0,01 А болса, ол вольтметрдің кедергісі қандай?
  • 5-есеп
  • Электр шамының спиралындағы ток күші 0,7 А, шамның кедергісі
  • 310 Ом. Шамның қандай кернеумен жанатынын анықтаңдар.
  • 6-есеп .
  • Электр тізбегіндегі ток күші 1,4 А Тізбектің көлденең қимасы
  • арқылы 10 мин ішінде қандай электр заряды өтеді?
  • 7-есеп. .
  • Тізбектегі ток күші 0,5 А, двигатель клеммаларындағы кернеу
  • 12 В болса, электр тогы 30 мин ішінде электрқозғалтқышта қандай
  • жұмыс атқарады?
  • 8-есеп
  • Ұзындығы 80 см, көлденең қимасының ауданы 0,2 мм2 алюминий
  • сымнан жасалған өткізгіштің кедергісін тап. (ρа =2,7*10-8 Ом*м)
  • 9-есеп
  • Ток күші 5 А болғанда кедергісі 20 Ом сым спиральды 30 мин
  • қыздырғанда қанша жылу бөлініп шығады?
  • 10-есеп
  • Ұзындығы 400 см, көлденең қимасының ауданы 0,5 мм2
  • никелин сымнан жасалған өткізгіштің кедергісін тап.
  • (ρн =4,2*10-7 Ом*м)
  • 11-есеп
  • Кедергілері 10 және 15 Ом екі өткізгіш параллель
  • қосылған және 12 В кернеуге тіркелген. Әрбір өткізгіштегі
  • ток күшін анықтаңдар.
  • 12-есеп
  • Қимасының ауданы 3 мм2 никелин сымнан 20 Омдық реостат
  • жасау керек Сонда сымның ұзындығы қандай болу керек? .
  • (ρн =4,2*10-7 Ом*м)
  • 5. Графикалық тест
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Графикалық тест жауаптары:
  • 2
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 3
  • 1
  • 5
  • 2
  • 6
  • 4
  • Тізбек құрастыра білеміз бе?
  • 6. Практикалық жұмыс

Сабақты бекіту:

  • Сабақты бекіту:
  • Қазақстандағы электр энергиясын өндіретін аймақтар туралы не білесіңдер?
  • Электр энегиясын үнемді пайдалану жөнінде не айтасыңдар?
  • Сіз білесіз бе?

Үйге тапсырма


Каталог: kopilka -> uploaded files
uploaded files -> Оқып үйренудің негізгі мақсаты Оқытуда қалыптасатын әдіс-тәсілдер
uploaded files -> Жүсіпбек Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі дара тұлға
uploaded files -> Тақырыптың туындау себептері
uploaded files -> Сабақ тақырыбы: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаевтың ерекше тұлғалық болмысы
uploaded files -> Ххі ғасыр көшбасшысы өткізген
uploaded files -> Жарық туралы дуализм Квант дегеніміз не? Абсолют қара дене Фотон
uploaded files -> Өмірбаяны 1858 жылы қазіргі Павлодар облысының Баянауыл
uploaded files -> Презентация №50 Абай атындағы орта мектеп
uploaded files -> Атақты жазушы Біздің жерлесіміз
uploaded files -> Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңі Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет