Тақырыбы:«Жүгіру арқылы кедергілерден өту» Сыныбы: 10 «А» Өткізген: Аққұлова Айнур Сайын Шапағатов селосы 2014 жыл Тақырыбы: «Кедергілерден өту»



Дата17.06.2018
өлшемі49 Kb.
#43163
түріСабақ


Тақырыбы:«Жүгіру арқылы кедергілерден өту»

Сыныбы:10 «А»

Өткізген:Аққұлова Айнур



Сайын Шапағатов селосы 2014 жыл

Тақырыбы: «Кедергілерден өту» .

Сабақтың мақсаты:

Сауықтыру: ағзаның баpлық жүйесін және олардың функцияларын дұрыс және өз уақытында дамыту, жүйке жүйесін нығайту, зат алмасу процестерінің белсенділігін арттыру.

Білімдік:оқушыларға жүгіру түрлерін үйрету.

Тәрбиелік: шапшаңдыққа,кедергілерден сүрінбей өтуге тәрбиелеу.
Сабақ түрі: топтық және жарыс

Құрал – жабдықтар: ысқырғыш,секундамер,кедергілер

Өтетін орны: жүгіру алаңы

Сабақ барысы:

1. Кіріспе бөлімі: 5-8 мин

а) Сапқа тұру, рапорт, міндеттерді хабарлау, бір - екіге санау жолымен екі командаға бөлу. Оқу тапсырмасын орындау, тәртіп.

2. Орнында бұрылу және түрлері: оңға, солға, айналу, т. с. с.

3. Жүріс және олардың ерекшеліктері:

- қолды белге аяқтың ұшымен.

- қолды желкеге аяқтың өкшесімен.

- қолды белге аяқтың ішімен.

- қолды белге толық отырып.

4. Жүгіру және оның ерекшеліктері (жылдамдық орташа):

қолды созып, тізені жоғары көтере.

• қолды жамбасқа қойып аяқты артқа серпе.

• қолды иыққа, иілген қалыпта алға, артқа, оңға, солға тербелу.

5. Қолды жоғары көтере оң және сол қанатпен жүгіру;

• Қолды төменгі қабылдауда қойып оң және сол қанатпен жүгіру.

6. Жай жүріп, демді қалыпқа келтір

7. Жалпылама дамыту жаттығулары. (ЖДЖ)



2. Негізгі бөлімі: 25 – 30 минут

1) Сөре


2) сөрелік қозғалыс

3) кедергілерден өту

4) сұрақ-жауап

5)мәре


а) үйрету - әдеттегі сөреден шығарда алдыңғы тірегішті сөре сызығына 1 – 1,5 ал артқы тірегішті тізе ұзындығы мөлшерде орналастырады.

- сөреден шығар кезде артқы тірегішті алдыңғы тірегішке жақындастыруға да, алдынғы тірегішті сөре сызынан алшақ қоюға да болады.

Бұлай істеу сөре жағдайына байланысты болмақ «Дайындал!» бұйрығы бойынша артқы тізені жерден көтеріп, денені сәл ғана алға қарай еңкейтінкіреп, жүгірушінің жамбасы иық деңгейінен жоғары көтеріледі. Дене қандай өзгерісте болса да екі аяқты тірегіштен босатпау қажет. Дененің ауырлық күші алдыңғы тірегіштен аяқ пен қол арасына бірдей түсіріледі.

Дыбыс берілгеннен кейін жүгіруші денесін алға қарай ұмтылады да екі аяқпен бірдей серпіледі. Артқы аяқ алға қарай қозғала бастайды. Одан кейін алдыңғы аяқ жұмысқа қосылады.

Кедергіден өтіп жүгірушінің басты мақсаты – адымды ұзарту, жедел қимыл арқылы жылдамдықты өсіру. Осы арада аяқты жиі қозғаудың маңызы зор. Адым жиілігінің тұрақты ұзындығы болмаса, жылдамдық төмендейтіндігі есте болсын.

Екі немесе үш жүгіруші мәреге қатар жеткен кездегі тең сайыста еңкейюдің немесе иықты бұрудың маңызы зор. Осындай қозғалыс көбінесе жеңіске жеткізеді.

б) Сұрақ –жауап

1) Лондон олипиадасында Әділбек Ниязымбетов нешінші орын алды?

А) 1 Б) 3 В) 2

2)Биыл Ұлы Отан соғысына неше жыл болды ?

А) 70жыл Б) 68жыл В) 69 жыл

3) Волеибол ойын командасындағы ойыншы саны нешеу?

А ) 4 Б) 6 В) 5

4) Балаларды қорғау күні қашан?

А) 1 мамыр Б) 1 шілде В) 1 маусым

5) №1 мектеп лицейі қашан ашылды?

А)2008ж Б)2009ж В)2007ж

6) 225-20+54 шешуін тап

А) 209 Б) 259 В) 205

7) Баскетбол добының пішіні қандай?

А) дөңгелек Б) дөңес В) сопақ

8) Волейбол ойынында неше себет болады?

А)2 Б) 1 В)болмайды

9) «Старт» сөзінің қазақша аударамасы

А) сөре Б) мәре В)дайындал

3. Қорытынды бөлімі: 3 - 5 минут

а) Үйге тапсырма: жүгіруді үйрену

б) Бағалау

в) Дененің қызуын басу

Сұрақтар

1) Лондон олимпиадасында Әділбек Ниязымбетов нешінші орын алды?

А) 1 Б) 3 В) 2

2)Биыл Ұлы Отан соғысына неше жыл болды ?

А) 70жыл Б) 68жыл В) 69 жыл

3) Волеибол ойын командасындағы ойыншы саны нешеу?

А ) 4 Б) 6 В) 5

4) Балаларды қорғау күні қашан?

А) 1 мамыр Б) 1 шілде В) 1 маусым

5) №1 мектеп лицейі қашан ашылды?

А)2008ж Б)2009ж В)2007ж

6) 225-20+54 шешуін тап

А) 209 Б) 259 В) 205

7) Баскетбол добының пішіні қандай?

А) дөңгелек Б) дөңес В) сопақ

8) Волейбол ойынында неше себет болады?

А)2 Б) 1 В)болмайды

9) «Старт» сөзінің қазақша аударамасы

А) сөре Б) мәре В)дайындал

Жауаптары

1-В

2- В


3- Б

4-В


5- Б

6- Б


7-А

8-Б


9-А
Каталог: uploads -> doc -> 0a17
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0a17 -> Сынып сағатының тақырыбы: «Желтоқсан жұлдыздары»
0a17 -> Пифагор теоремасы


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет