Токбердиев Кайрат Срайылович. Сынып : 10 Қатысқандар саны: 20 Қатыспағандар саны: сабақ



Дата18.03.2017
өлшемі449,56 Kb.
#11690
түріСабақ
Бекітемін

Оқу ісі-меңгерушісі: Г.Ерментаева.


Ашық сабақ жоспары.


Сабақ: Қимақ қағанаты(IX ғасырдың соңы- XI ғасырдың басы)



Мектеп:

Қаржан жалпы орта мектебі



Күні:06.12.2016жыл.

Мұғалімнің есімі:

Токбердиев Кайрат Срайылович.



Сынып: 10

Қатысқандар саны: 20

Қатыспағандар саны: -

2. Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

IX ғасырдың соңы XI ғасырдың басында Қазақстанның солтүстік,шығыс орталық аймағын мекендеген қимақ қаңанатының тарихын сипаттайды

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Қимақ туралы тарихи деректерге талдау жасайды, түсінік қалыптасады

Оқушылардың басым бөлігі:

Қимақ қағанатының саяси жағдайына салыстырмалы талдау жасайды

Кейбір оқушылар:

Қағанаттың қоғамдық құрлысына сипаттама береді

Тілдік мақсаты

Оқушылар: Қимақ қағанатының жері ,саяси әлеуметтік жағдайы, сыртқы саясаты туралы біледі

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Қаған,Ябғу, шад, имек байғу

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Қимақ қағанатының тарихи орны туралы біледі,шаруашылығы мен кәсібі

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Себебі: Қимақ қағанатының әлсіреп, ыдырай бастауы

Жазылым бойынша ұсыныстар:1.»Қимақ» мемлекетінің құрылуы сызбасын толтыра аламын



Алдыңғы тақырып

Оғыз мемлекеті


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған

жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)


Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі (3 минут)

Шаттық шеңбері

Қағанаттар арқылы топқа бөлу

Үй тапсырмасын «Сұрақтар жаңбыры» арқылы сұрау(10минут)

Жаңа сабақ слайд арқылы таныстырылым(3)

4 топқа мәтінді бөліп беру


Карта, маркер,А-4 қағазы





Ортасы

«Кластер» әдісі(10)

1-топ Қимақ қағанатының тайпалық құрамы

2-топ Қағанаттың қоғамдық құрылысы

3-топ Қағанаттың саяси жағдайы

4-топ Шаруашылығы, қолөнері, мәдениеті туралы оқиды, топ ішінде талқылайды тұжырым жасайды.


Оқулық,маркер,А-4 қағазы

Аяқталуы



Қимақ мемлекетінің құрылуы

Қимақ қағанаты –Шығыс және Орталық Қазақстанда IX ғасырдың соңы- XI басында болған ертедегі мемлекет. Қимақтар негізінен Батыс Түрік қағанатының құрамында болған тайпа. Кейін Батыс Түрік қағанаты құлағаннан кейін қимақтар өз алдына бөлініп шықтты.



Картамен жұмыс(5)

А) Қимақ қағанатының жер аумағын картаға түсір

Ә) Қағанат астанасын көрсет

1-топ «Қимақ мемлекетінің құрылуы» сызбасын толтыр

2-топ «Қоғамдық құрылым» сызбасын толтыр

3-топ Қимақ қағанатының ыдырау себептерін көрсет

4-топ Қимақтардың мәдениеті мен шаруашылығы туралы сол дәуір замандасының жазбаларын пайдалана отырып,кестені толтыр

Сағат тілі бойынша тексеріп,топ ішінде бағалайды(5)


Тарихи терминдермен жұмыс(5)

Кері байланыс : Табыс сатысы әдісі (4минут)

1-баспалдақ.Мен...........білемін

2-баспалдақ.Мен............түсіндім

3-баспалдақ.Мен............жасай аламын





Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіру қалай жоспарлайсыз?

Бағалау- оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері







Өз-өзін бағалау

Өзара бағалау



География,әдебиет

Табыс кретерийлері


































Кейінгі оқу

минут





Кері байланыс

минут







5. Қорытындылау/

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Күтілетін нәтижемен салыстырмалы түрде

Білім сапасы: Үлгерімі:


Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1. Қимақ туралы тарихи деректерге талдау жасайуы, түсінік қалыптасуы

2. Қимақ қағанатының саяси жағдайына салыстырмалы талдау жасайды


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1. Сабақ өту барысында идеалар мен ойларды дамытудың құрылымдалған әдісі «Кластер» әдісі арқылы оқушылар жаңа сабақты игеруі

2. Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін арттыру үшін және тұжырым жасауға 4 топқа берілген топтық тапсырмалар сабақты меңгеуіне ықпал жасады




6. Түзету/Саралау

Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті төмен оқушыларға тапсырма беруді қалай жоспарлайсыз?




Каталог: uploads -> doc -> 119a
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
119a -> Сабақтың тақырыбы: Кенге жатпайтын пайдалы қазбалар. Тест Сабақтың мақсаты
119a -> Сабақтың тақырыбы: «Аяз би» ертегісі
119a -> ШҚо жарма ауданы Т. Хасенұлы орта мектебі Дене шынықтыру пәні мұғалімі Мусралимов Серғазы Майтурсынұлы
119a -> Сабақ Тақырыбы: Су адам өмірінде. Табиғаттағы су оның физикалық қасиеттері.Қолданылуы
119a -> З. Ж. Боранбаева 2015 жыл жыл
119a -> Сабақ №1 Мұғалім: Малаева Индира Жақсылыққызы Оқушылар саны: сынып: Тақырыбы: «Ізгілікке бастар жол»


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет