Бөлім
|
Сөз және оның мағынасы
|
Пәні:
|
Ана тілі
|
Күні:
|
|
Педагогтіңаты-жөні:
|
|
Сынып:1 «»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Әр сөзде дыбыс орны бар
Сөз және оның мағынасы
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары
|
1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау;
1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту
|
Сабақтың мақсаты
|
Тақырыбы бойынша мәтін мазмұнын болжау
Сөздер мен сөйлемдерді бөлек – бөлек топтастырып жазу
|
Р.Л Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтіңәрекеті
|
Оқушыныңәрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтыңбасы
(3мин)
|
Ұйымдастырукезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қалай сөйлейді?» ойыны
1.Басымыз қалай сөйлейді?
2.Иығымыз қалай сөйлейді?
3.Қолымыз қалай сөйлейді?
4.Аяғымыз қалай сөйлейді?
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Иә, иә
Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды)
2.Білмеймін, білмеймін
(иықты көтереді)
3.сәлем, сәлем (бұлғайды)
Сау, бол!, сау бол!
Бері кел, бері кел
4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады)
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
10 мин
|
«Ойымды тап» ойыны
Тұрыңдар
Отырыңдар
Оқулықты аш
Қаламсапты шығар
(Барлығын ым – ишарамен түсіндіру)
Нұсқауды сөзсіз ым –ишарамен түсіне аласың ба?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС
Ұжымдық жұмыс
«Болжам» әдісі
Тақырыбы бойынша өлең мазмұнын болжа.
Өлеңді тыңда.
Түсініксіз сөздердің мағынасын біліп ал.
«Дауыстап ойлау» әдісі
-Өлең не туралы?
-Сөз неден құралады?
-Мағынасы болмаса сөз бола ала ма?
ЕББҚ
Өлең не туралы?
Талқылау сұрақтары:
1.Сөз нені білдіреді?
|
Тұрады
Отырады
Оқулықты ашады
Қаламсапты шығарады
Сұраққа жауап береді
Қорытынды жасайды
1.мәтін мазмұнын әңгімелейді
2. мәтін мен бейнежазбаны байланыстырады
3. жапалақтың түнде ұшу себебін айтады
4.түнде ұшатын құстарды атайды
Сұраққа жауап береді
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
1000 тг купьюралар
Дескриптор:
-өлең мазмұнынын болжап айтады
-өлең мазмұнын әңгімелейді
-түсініксіз сөздердің мағынасын ашады
-сұрақтарға жауап береді
ЕББҚ
Дескриптор:
-сұраққа жауап береді
|
Аудиотыңдалым
https://atamuraweb.kz/?page_id=33209
Оқулық
1 –жаттығу
76 –бет
|
10 мин
Сергіту сәті
2 минут
|
2- тапсырма
Жеке жұмыс
«Көркем жаз» әдісі
1) А әрпіне басталатын сөздерді айт және көркем жаз.
2-жаттығу
а)Сөздерді бір бөлек, сөйлемдерді бір бөлек топтастырып жаз.
ЕББҚ
Сөздерді көшіріп жаз.
Қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары:
1.Сөйлем неден құралады?
«Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса
|
1. әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады
2. сөздерді жазады
3.сөйлемдерді жазады
Сұраққа жауап береді
Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды
|
«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
- әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады
-сөздерді жазады
-сөйлемдерді жазады
ЕББҚ
Дескриптор:
-сөздерді көшіріп жазады
Жарайсыңдар!
Керемет!
|
Оқулық
2-жаттығу
76-бет
Дәптер
Қаламсап
Бейнежазба
|
8мин
|
3 – тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Кім тапқыр?» әдісі
Берілген буындардан сөз құрап айт.
ЕББҚ
Сөздерді оқы.
Талқылау сұрақтары:
1.Сөз неден құралады?
2.Сөзді буынға қалай бөледі?
|
1. бірінші сөзді құрайды
2.екінші сөзді құрайды
3.үшінші сөзді құрайды
Сұрақтарға жауап береді
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-бірінші сөзді құрайды
-екінші сөзді құрайды
-үшінші сөзді құрайды
ЕББҚ
Дескриптор:
-сөздерді оқиды
|
Оқулық
3-жаттығу
77-бет
|
Сабақтыңсоңы
7 мин
|
Кері байланыс
«Банкомат» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім
(9,10 теңге)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге )
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 теңге )
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Ламинатталған Халық банк, Каспий банк, Жусан банк суреті,
1000 теңгелер
|