Бөлім: Өнер Педагогтың Т. А.Ә



Дата01.02.2023
өлшемі1,37 Mb.
#167021
түріСабақ
Байланысты:
01-02.02 2023 3 в,з




Бөлім:

Өнер

Педагогтың Т.А.Ә.

Бексултанова Т.О.

Күні:

01.02.2023

Сынып: 3 в, 3 з

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақтың
тақырыбы:

Мұхтар Әуезовтің музейі.



Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

3.2.5.1 фильмдер мен тыңдалым материалдардағы оқиғаларды өмірмен байланыстырып суреттеу.



Сабақ мақсаттары:

фильмдер мен тыңдалым материалдардағы оқиғаларды өмірмен байланыстырып суреттейді.

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушылар әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ басы:



Ұйымдастыру. Сәлемдесу.
«Әткеншек» әдісі арқылы оқушыларды топтарға бөлемін. Тақырып М. Әуезов мұражайы болғандықтан суреттерді құрас-тырады. Сол арқылы өз топтарын анықтайды. АКТ арқылы мұражайларды көрсетемін.
Ендеше балалар, біз бүгін Мұхтар Әуезов мұражайымен танысамыз. (Осы суреттерді құрастыру арқылы жаңа тақырыпқа шығамын.)
Сөздікпен жұмыс
Жиһаз - мебель

Оқушылар амандасады.

«Әткеншек» әдісі арқылы оқушыларды топтарға бөлінеді.


Жаңа сөздермен танысып, қайталайды.






«Әткеншек» әдісі
Қазақстанның
мұражайлары

Сөздікпен жұмыс



Сабақ ортасы:
Жаңа білім


Оқы. Қайтала.

1-тапсырма: Мәтінді тыңда. Сұраққа жауап бер.
Мұхтар Әуезов- кім?
М. Әуезов мұражайында бұрын кім тұрған?
Мұражайда қандай экспонаттар бар?
Дескриптор:

  • Мәтінді тыңдайды.

  • Сұраққа жауап береді.

2-тапсырма. Мәтінді оқы.

Дескриптор:

  • Мәтінді оқиды.

3-тапсырма. Қажетті сөздерді қойып жаз.

Дескриптор:

  • Қажетті сөздерді қойып жазады.

5-тапсырма. «Кім жылдам» ойыны.

Дескриптор:

  • «Кім жылдам» ойының ойнайды.

Мәтінді тыңдайды. Сұраққа жауап береді.
Мәтінді оқиды.

Қажетті сөздерді қойып жазады.


«Кім жылдам» ойының ойнайды.



«Геометриялық фигура» әдісі

-жартылай


- толық емес



«Геометриялық фигура» әдісі

-жартылай


- толық емес

  • - толық



«Геометриялық фигура» әдісі

-жартылай


- толық емес

  • - толық



«Геометриялық фигура» әдісі

-жартылай


- толық емес

  • - толық


Оқулық 32-бет

Оқулық 33-бет


Оқулық

Оқулық

Оқулық


Сабақ соңы
Кері байланыс



«Акроним» әдісі арқылы сабақты қорытындылайды. Оқушылар бүгінгі тақырыпты негізге алып, сөздер, сөз тіркестерін құрап жазады.
М -
Ұ -
Р -
А -
Ж -
А -
Й -
Кері байланыс. «3-2-1» стратегиясы

  • Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат;

  • Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 мәселе;

  • Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет

Үй тапсырмасы: 33 б, 4-тапсырма

Оқушылар бүгінгі тақырыпты негізге алып, сөздер, сөз тіркестерін құрап жазады.

«3-2-1» стратегиясы арқылы кері байланыс жасайды.






«Акроним» әдісі
А3 қағазы, мар-кер
«3-2-1» стратегиясы

Саралау (қолдау)
Ерекше қажеттілігі бар және қабілетті Саралау (қолдау)



Бағалау



Денсаулық жә-не қауіпсіздік техникасын сақ тау. АКТ-мен байланыс. Қауіпсіздік техникасы сақталды.





Бөлім:

Өнер

Педагогтың Т.А.Ә.

Бексултанова Т.О.

Күні:

02.02.2023/03.02.2023

Сынып: 3 в, 3 з

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Бұл – Орталық музей

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

3.2.6.1 тыңдаған/оқыған материал бойынша өз көзқарасын айту.

Сабақ мақсаттары

тыңдаған/оқыған материал бойынша өз көзқарасын айтады.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған
кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



Ұйымдастыру. Сәлемдесу.
Ой қозғау. Мұғалім сурет арқылы қандай тақырып өтетіні жайында оқушыларға болжайды.

Сабақтың мақсатымен таныстыру:

  • Тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру.

  • Сурет бойынша сұрақ-жауап құру.




Мұғалім сурет арқылы қандай тақырып өтетіні жайында оқушыларға болжайды.



Интер белсенді тақта, суреттер, бейне жазбалар

Сабақтың ортасы



Оқы. Қайтала.

1-тапсырма. Мәтінді тыңдап, тақырып қой.
Дескриптор:

  • Мәтінді тыңдап, тақырып қойады.

2-тапсырма. Жазылым. Тірек сөздерді пайдаланып, өздері барған музей туралы мәтін құрайды.
Тірек сөздер: музей, ашылады, жабылады, күнде, демалыс күндері, ыдыс, киім, құмыра, кітаптар, ұнады, үлкен, әдемі.
Бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бірден бағалап отырады.
Дескрипторлар:
• Тірек сөздер бойынша шағын мәтін құрастырады.
• Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жазады.
3-тапсырма. Диалогті рөлге бөліп оқы.

Диалог мәтіні.

  • Батырхан, сен бүгін қайда бардың?

  • Орталық музейге бардым.

  • Музейге кіммен бардың?

  • Ініммен бардым.

  • Ініңе музей ұнады ма?

  • Иә, ұнады. Оған музейдегі көне экспонаттар ұнады.




Дескриптор: мәтінді мәнерлеп, қатесіз оқиды;



Мәтінді тыңдап, тақырып қойады.


Тірек сөздер бойынша шағын мәтін құрастырады.


Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жазады.
Диалогті рөлге бөліп оқиды.












Оқулық

Оқулық
Оқулық


Оқулық



Сабақтың соңы



4-тапсырма. Сынып үш топқа бөлінсін.
Топбасылар қоржыннан «Орталық музей»,
«Кітап музейі», «М. Әуезов музей-үйі» деген
сөздердің бірін таңдап алсын. Топ сол музей
туралы постер жасап, сынып алдында
таныстырсын. Сауатты мәтін құраған топ
«жеңімпаз» атанады.
Дескриптор: Топтық тапсырманы орындайды.
Үй тапсырмасы: Оқулық, 3-тапсырма. Сөздерден сөйлем құрайды.
Рефлексия
Бүгінгі сабақтағы көңіл-күйіңді қай ағашқа теңейсің? Неліктен?


Топтық тапсырманы орындайды.

Күнделікке жазады.



Сабаққа кері байланыс жасайды.







Оқулық
Күнделік
Кері байланыс

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушының материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушының жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.
Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады.

Бұл бөлімде оқушының сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазыңыз.

Денсаулық сақтау технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары.



Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушының барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушының жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет