Пән: Музыка №272 мектеп Бөлім: 3-бөлім Педагогтің аты-жөні



Дата10.11.2022
өлшемі20,44 Kb.
#157574
Байланысты:
2 9 саб. Сыңғыр-сыңғыр қоңырауым



Пән: Музыка

№272 мектеп

Бөлім: 3-бөлім




Педагогтің аты-жөні

Баекеева Ж. Т.

Күні:

28.10.; 7, 8.11.2022 ж.

Сынып: 2 а, ә, б, в

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сыңғыр-сыңғыр қоңырауым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.3.1.1 - шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай білу;
2.2.1.1 - музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізу, музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау

Сабақтың мақсаты

«Қоңырау» әнін ұжыммен бірге айтады, шығармашылық және дидактикалық ойындарға қатысқанда белсенділігін көрсете алады.
Қоңырау дыбысының жазбаларын тыңдайды, талдайды, өз жұмыстарын бағалауға тырысады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы 5 мин.

Ұйымдастыру кезеңі, сабақ тақырыбы мен мақсатын айту.

Өткен сабаққа шолу.




10 мин.

Ән орындау



Сабаққа дайындық, дауыс жаттығулары.
«Жарасты жанұя» әнін қайталап орындау

Әннің ырғағын, дикциясын,
тональдіктен ауытқымай орындау.

оқулық

Сабақтың ортасы
27 мин.

1-тапсырма. Тыңдау.


2-тапсырма
Ән үйрену, орындау.

3-тапсырма Шығармашылық



Қоңырау дыбыстары.
Мектеп қоңырауы
Қоңырау – қазақ музыкалық аспабы
В. А. Моцарттың «Волшебная флейта» операсынан қоңырау дыбыстары – Қоңырау дыбыстарының жазбаларын тыңдаңдар. Талдаңдар, айырмашылығы мен ұқсастығын табыңдар.
Мына сұрақтарға жауап бер:
–Қоңырау қандай дыбыс шығарады?
–Үш қоңыраудың дыбыстары бірдей ме, әлде ерекше ме?
– В. Моцарттың «Волшебная флейта» шығармасында қоңырау дыбысы қандай сипат береді? Өз түсінігіңді сыныптастарыңа жеткізіңдер.

Әнді хор түрінде орындаудың негізгі талабы: оқушылар әннің әуенін таза, сөздерін анық, әндетіп, айқайламай, мәнер, бір-бірін тыңдап айту қажет.


«Жарасты жанұя» әні,
сөзін жазған А. Асылбек,
музыкасын жазған Ә. Бүшікова
1. Біздің де жанұя сәнімен,
Баршаға ұнайды әнімен.
Айналып кетеді думанға,
Аспаптар қосылып мәнімен.
Қ-ы:
Осындай біздің де жанұя,
Бәріміз біргеміз.
Көңілдер – шалқыған дария,
Тойлаймыз күнде біз.
Қ-ы.
2. Күйлерін құлаққа қандыра,
Бауырым тартады домбыра.
Атам мен әжем де қалыспай
Қосыла қағады даңғыра.

3. Анам да қобызын ойнайды,


Тәтт(і) әуен жүрекке бойлайды.
Біздердің жанұя осылай
Көңілді көтеріп тойлайды.
Қ-ы.
Күмбірлеп керемет оркестр
Концерт боп өтеді әр кеш бір.
Мен болсам жетекші дирижер
Орыным ерекше дербес тұр.
Қ-ы.

Әнді үйрену барысында әуенін таза, сөздерін анық айтады.


Өз ойымен бөлісу.


– Ырғақтың әуені кейіпкердің бейнесін сипаттай алды ма?
– Екпін арқылы кейіпкердің бейнесі ашылды ма?

слайд,
фонохресто
матия

Сабақтың аяғы
3 мин.

Балалар жетістіктерін мадақтау
арқылы жеткізу.

Бағалау





Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет