Сабақ тақырыбы Сүйектердің байланысу түрлері Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата28.03.2020
өлшемі86,99 Kb.
#60951
түріСабақ
Байланысты:
8сынып қалалық ашық сабақ 28,01,19


8.3.В Қозғалыс

Мектеп: Ә.Молдағұлова атындағы №38 мектеп-лицей

Күні:28.01.19

Мұғалімнің аты – жөні:Шукирова А.А.

Сынып:8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Сүйектердің байланысу түрлері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

8.1.6.3 сүйектердің байланыс түрлерін салыстыру



Ойлау дағдыларының

Деңгейлері

Білу, түсіну және қолдану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:Оқушылар бейне баянды көріп сүйектердің байланысу түрлерін түсіну.

Оқушылардың басым көпшілігі: Сүйектердің байланысу түрлерін сипаттау.

Кейбір оқушылар: Сүйектердің байланысу түрлерін анықтау және оларды қызметімен салыстыру.


Бағалау критерийлері

- Сүйектердің байланысу түрлерін анықтайды

-Сүйектердің байланысу түрлерін анықтайды және оларды қызметімен байланыстырады.



Тілдік мақсаттар


Негізгі сөздер мен тіркестер:Қозғалмалы, қозғалмайтын, жартылай қозғалмалы

Пәнге тән лексика мен терминология:

Сүйек ұлпасы – костная ткань – bone tissue

Сүйек қабығы – костная оболочка – bone membrane

Шеміршек ұлпасы – Хрящевая ткань – cartilaginous tissue

Қозғалмайтын байланысу – фиксированная связь –fixing connection

Жартылай қозғалатын байланысу – частично связанноесвязывание – partially connected fastening

Қозғалатын байланысу – движущиися контакт- moving contakt

Буын – сустав –joint

Буын сұйықтығы –суставная жидкость –articular fluid

Буын байламы –блоковидный сустав –blockjoint

Буын сіңірі –суставы сухожилие – joint tendon

Талқылауға арналған тармақтар (тыңдалым):«cұрақ жауап» әдісінде сүйектердің байланысын қорытындылау арқылы жүзеге асады

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? «Гармошка» әдісінде Блум түймедағы бойынша сұрақтар қою арқылы алдыңғы білімді қорытындылау жүзеге асады.

Жазылым бойынша ұсыныстар: «Таңдау» әдісі кезінде,терминдер, кесте толтыру кезінде жазылым дағдылары қалыптасады.

Оқылым бойынша ұсыныстар:Кітаппен ,мәтінмен жұмыс жұмыс барысында оқылым дағдысы қалыптасады.

Тыңдалым: «Видеометафора» әдісі арқылы жүзеге асады


Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясының «Зайырлы қоғам және жоғары руханият» құндылығына сәйкес және денсаулық сақтау, достық қарым – қатынас және қамқорлық құндылықтары, өздігінен білім алу дағдыларын қалыптастыру. Топтық жұмыстақатарластарына құрметпен қарауды қалыптастыру.

Пәнаралық байланыстар

Физика – қозғалыс туралы білімін пайдаланады.

Қозғалыс бөлімінен өсімдіктердің қозғалу себептерін түсіндіре отырып, қозғалыстың мәнін түсіндіре алады.



АКТ

Ноутбук, бейне баяндар

Алдыңғы білім


8.3.В Бөлім.

8.1.6.2 - жануарлардың қозғалысы себептерін түсіндіріп, қозғалыстың маңызын сипаттайды



Сабақ жоспары

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы
0-2 мин (2 мин)

2-6 мин (4 мин)

6-10 мин

(4 мин)


10-16 мин

(6 мин)




  1. Ұйымдастыру кезеңі:

Good morning!

Stand up!

Sitdown ,please!

Who is abcent today?

Is abcent....

What date is it today?

Today is the 28-th of January

Divided into qroups using colored stickers





  1. Answer the questions

I will ask questions

Name the bones that I will show

Ашық сұрақтар қоя отырып, айтылым дағдыларын қалыптастыру арқылы, алдыңғы білімдерін қорытындылаймын.

Is it a bone?

Rib-қабырға

Skeleton-қаңқа

Skull-бассүйек

Shoulder girdle-иық белдеуі

Spinal cord-жұлын

Spine-омыртқа /vertebra/

Sternum-төссүйек

Types of bone : short and Long bones

Гармошка әдісі /параққа жазылады/

1 .Қандай заттар сүйекке мықтылық қасиет береді?

2.Неге кейде жас сәбилердің сүйектері жұмсақ болады?

3.Алыптылық қандай жағдайда пайда болады?

4.Қалай ойлайсын су сүйекке не үшін керек?

Бірінші сұрақ мұғалімнің сұрағына жауап тез жазады сосын өзі сұрақ қояды.Блум түймедағы бойынша сұрақтар Жабық сұрақтар -1 балл,Бағалайтын сұрақтар -2 ұпай,Шығармашылық сұрақтар -3 ұпаймен бағаланады.

Қорапша сұрақтары:

Қозғалыс дегенді қалай түсінуге болады?

Жануарлардың қозғалыс дегенді қалай түсінеміз?

Яғни адамдардағы қозғалыс дегенді қалай түсінеміз?

Жалпы қозғалыс бізге не үшін қажет?



Журнал, бор, тақта

Таратпа суреттер

8 сынып оқулығы




Сабақтың ортасы

16- 21 мин

(5 мин)
21- 28 мин

(7 мин)


28-33 мин

(5 мин)



Жаңа тақырып бойынша:

1.Тапсырма: (Ж) Т. Сабақтың тақырыбы мен оқыту мақсатымен таныстыру:

«Видеометафора» әдісі бейне ролик көрсету және бейне роликтен түсінгендерін білу .

Дескриптор:

  • Оқушылар бейне баянды көріп сүйектердің байланысу түрлерін түсінеді.

2.Алдыңызда жатқан заттардың бүгінгі тақырыпқа қандай байланысы бар

ҚБ – Мұғалім әр сұраққа жауап берген оқушыларды «Мадақтау» әдісі арқылы бағалайды.

Еңді мәтінмен жұмыс кітапты,үлестірме парақты оқыңыз. /3мин /Әр топ өз тапсырмасы бойынша

1-қозғалмайтын сүйектер –құрылысы,қызметі

2.Қозғалатын сүйектер-құрылысы қызметі

3.жартылай қазғалатын сұйектер

4. сүйектердің байланыс түрлерін салыстыру

Қорғайды 2 мин



І.(Жж) Білім ленда тапсырмалары:

1 жаттығу

2 тест

ІІ.Блум түймедағы бойынша сұрақ құрастырады.

2 сұрақтан әр топ

ІІІ.«Конверттегі сұрақтар» әдісі арқылы таратпа қағаздарын таратамын.

  1. Сүйектердің байланысу түрлерін атаңыз.




А__________________________________

В___________________________________

С__________________________________

(а) Кестені толтырыңыз.

Сүйектердің байланыс түрлері

Сипаттамасы

Сүйектердің түрлері





































Дескриптор:

- сүйектің байланысу А,В және С типтерін ажыратады

- сүйектің байланысу түрлеріне анықтайды бередіжәне сүйек түрлерін сипаттайды.

ҚБ . «Басбармақ» әдісі арқылы кері байланыс жүргіздім.

Оқушылар өздерін бағалайды.



Ә) Төмендегі суреттерде қозғалмалысүйек байланыстары берілген – буындар бейнеленген. Әр суретте қандай буындар бейнеленген оларды қызметімен байланыстыр:




Дескриптор:

-Сүйектердің байланысу түрлерін тауып анықтайды

- Буындарды суретке қарап анықтайды

-Буындарды қызметімен байланыстырып сипаттайды



ҚБ–Мұғалім бірінші орындаған оқушыларға «мөр» арқылы бағалайды

bilimland.kz

Таратпа қағаздар

8 сынып қалыптастырушы бағалау тапсырмалары 61 бет

8 сынып қалыптастырушы бағалау тапсырмалары 61 бет

Басбармақ

Таратпа парақ

Мөр


Сабақтың соңы

33- 38 мин

(5 мин)

38-40 мин

(2 мин)


ҚБ:Мұғалім «Мадақтау» әдісі арқылы қалыптастырушы баға береді. Оқушыларда айтылым және тыңдалым дағдылары қалыптасады.

(Ж) Рефлексия: «Жетістік тауы» әдісі бойынша қалаған пікірдің астын сызыңыз, дәлелін жазыңыз.

  1. Маған сабақ қызықты/қызықсыз болды деп ойлаймын. Неліктен?

  2. Мен сабақта көп нәрсені үйрендім/үйренгенім аз болды. Неліктен?

  3. Мен басқаларды мұқият/зейінсіз тыңдадым. Неліктен?

  4. Мен пікірсайыстарға жиі/сирек қатыстым. Неліктен?

  5. Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын/риза емеспін. Неліктен?

Тоқыма жіп

Жетістік тауы- А4 форматтағы парақтар



Үйге тапсырма

Оқылым § 33, терминдерді жаттау




Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

«Қолдау», «қолпаштау» және «сенім» білдіре отырып жауапкершілікті ояту. Өз деңгейіне сәйкес жеке тапсырмалар беремін.

ҚабілҚабілеті жоғары оқушылар:

- Топта ұйымдастыру жұмыстарын жасай алады;

- Сабақ барысында оқушылардың зерігуін болдырмау үшін қарқындылығына байланысты қосымша тапсырмалар үйлестіріп отыру


«Басбармақ» әдісі

«Мөр» әдісі

«Мадақтау» әдісі

Дескриптор:

-Мұғалім бағалайды

- дескриптор бойынша оқушылар өзін – өзі бағалайды.


Сыныпты желдету. Сыныпта қауіпсіздік техникалық ережелерді үнемі еске түсіріп тұру.

«Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясының құндылықтарына сәйкес достық пен қамқорлыққа баулу.



Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз




Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алды (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:



Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет