Сабақтың тақырыбы: Б. Соқпақбаев



Дата10.03.2017
өлшемі36,76 Kb.
#11220
түріСабақ
Абдрахманова Ляззат Кенжегалиевна

Бастауыш сынып мұғалімі

Мұхит атындағы ОЖББМ

ІІІ (негізгі) деңгей бойынша сертификатталған мұғалім

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән: әдебиеттік оқу,

3-сынып


Күні:

Сабақтың тақырыбы:

Б. Соқпақбаев «Қамқорлық»

Мақсаты:

Мәтін мазмұнын түсініп оқи отырып, негізгі идеясын түсіну, өмірмен байланыстыра талдауға үйрену

Күтілетін нәтижелер



А) Мәтінді оқып, мазмұнын айта алады.

В) Әңгімедегі негізгі ойды анықтайды. Мәтіннің мазмұнын өмірмен байланыстыра алады.

С) Кейіпкерлерге мінездеме береді сипаттайды, салыстырады .



Керекті жабдықтар

Әдістемелік нұсқаулық, оқулық, жұмыс дәптері, мазмұнды суреттер, маркер, АКТ интернет желісі, презентация «Стоп кадр», суреттер, смайликтер, топқа бөлу суреттері, стикерлер.

Сабақ кезеңде

рі


Уақы

ты


Мұғалім әрекеті.

Оқушы әрекеті.

Кіріспе


5 мин


1.Амандасу. Психологиялық дайындық. «Күлімдеген күн»

Күлімдеп күн бүгін

Қарады маған да,

Күлімдеп күн бүгін

Қарады саған да.

Шуақпен төгіп нұр

Мен сен үшін

Сен мен үшін

Қуанышты болайық.

2.Топқа бөлу: Суреттер арқылы

3.Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» әдісімен тексеремін.


Мұғаліммен амандасады.

Қатысушылар өз көршілеріне жағымды көзқарастарын білдіреді.


Топтарға бөлінеді.

Оқушылар орындықта отырған оқушыға үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қояды.

Тұсаукесу


Негізгі бөлім


5 мин

25 мин

«Стоп кадр»

« Менің атым-Қожа» фильмнен үзінді.
Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі арқылы түсінеді,талдайды.

2.Дәптермен жұмыстандыру.

3. Тапсырма бойынша топтық жұмыс.(постер қорғау)

«Константинополь» әдісі.Бүгінгі негізгі сөзден барынша көп қысқа сөздерді құрастыру қажет.

«Шындық па әлде жалған ба?» әдісі

Маршруттық карта бойынша тапсырмалар 10 мин уақыт беріледі.



Үзіндіні көру арқылы оқушыларға ой тастау.

1.Мәтінді оқып, топта талдайды, бір –біріне түсіндіреді.

2.Оқушылар өздіктерінен жұмыстанады.

3.Топ өз постерлерімен жұмыс.
Топқа «Қамқорлық» сөзі беріледі.

Мәтіннен сұрақтар алынып, сол бойынша шындық, жалған екенін анықтау.


Оқушылар тапсырманы орындап, топта талдайды.

Қоры


тынды


5мин



«Ақылдың алты қалпағы» әдісімен аяқтаймын.

Проблемалық сұрақ:

« Адамзаттың табиғатсыз күні жоқ»,

«Табиғаттың мұны айтуға тілі жоқ».


Оқушылар осы проблемалық сұрақ төңірегінде алты қырынан қарастырып өз ойларын білдіреді.



Үйге

тап-ма:


2 мин

3 мин






Б. Соқпақбаев «Қамқорлық» мәтінін оқу.

Қожаның орнында сен болсаң не істер едің? Эссе


Кері байланыс: «Бессаусақ»


Үй тапсырмасын күнделікке жазады.

Каталог: 2016
2016 -> Дәріс №1 Тақырыбы: Саясаттану ғылым және оқу пәні ретінде
2016 -> ОҚУ Әдістемелік кешен пәН «Қазақ Әдебиетін жаңа технология бойынша оқыту әдістемесі» мамандық
2016 -> Жырымен елін қуантқан Т.Әбдірахманова – 95ж
2016 -> Қазақстанның ірі мемлекет қайраткері, ұлт жанашыры, ел қамқоры, халқымыздың біртуар перзенті
2016 -> Сабақтың тақырыбы Үш бақытым. Мұқағали Мақатаев Туған тілім. Дихан Әбілов Жалпы мақсаты
2016 -> «Алаштану негіздері» таңдау курсы Түсінік хат «Алаштану негіздері»
2016 -> Сабақтың атауы Н.Әлімқұлов Қоңырау Мақсаты
2016 -> Силлабус Пән: Педагогика тарихы Курс: 4 Мамандық: 5В010200 «Бастауышта оқытудың педагогикасы мен әдістемесі» Кредит саны: 2 Экзамен: 7 семестр Семей-2015 «Педагогика тарихы»
2016 -> Қазақстан республикасының білім және ғылым министрлігі


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет