Сабақтың тақырыбы: Жеңіл атлетика сабағында



Дата23.08.2017
өлшемі86,4 Kb.
#25001
түріСабақ
Өтетін күні:

Өтілетін сыныбы: 6 «А»

Өтетін орны: Cпорт алаң

Сабақтың тақырыбы: Жеңіл атлетика сабағында «Аттап өту» тәсілімен биіктікке секіру

Сабақтың мақсаты:

1 Секіру кезінде адымдап басу арқылы планка мен секіруге жаттықтыру;

2 Биіктікке секіргенде, итерілу мен серіппелі қозғалыстарды меңгеру жаттығуларын дамыта үйрету;

3 Жылдамдық, күштілік, ептілік, икемділік қасиеттерін дамыту.

Сабақтың әдісі: Жеке және жалпы жұмыс жасау, жан - жақты түсіндіру

Сабаққа керекті құрал – жабдықтар: Ысқырық, доптар, қаптар, кеглилер, орындықтар, сақина, арқан т.б.,






Сабақтың мазмұны

Уақыт мөлшері

Әдістемелік нұсқаулар

1.

Дайындық бөлімі

Сапқа тұрғызу, сәлемдесу.

Сабаққа қатысқан оқушыларды түгендеу.

Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру. Сабақтың мақсатын таныстыру.



15 мин

2 мин


Арнайы киімдеріне сабаққа даярлығына және берілген бұйрықтың орындалуына назар аудару. Арақашықтықты сақтау.

2.

Жүру бағытында орындалатын жаттығулар

-Алға жүру;

-Ек іқолды жоғары көтеріп аяқтың ұшымен жүру;

-Қол белде өкшемен жүру;



2 мин

Қолды бүкпеу,денені тік ұстау.

Кеудені тік ұстау.

Басты көтеріп ұстау.


3.

Жүгіру бағытында орындалатын тапсырмалар

-Жеңіл жүгіріс;

-Тізені алға көтеріп жүгіру;

-Қолды артқа қойып, аяқты артқа сермей жүгіру;

-Аяқты жанға сермей жүгіру;

-Оң қапталмен қолды алға айналдыру;

-Сол қапталмен қолды артқа айналдыру;

-Артпен жүгіру;

-Жеңіл жүгіріс.


2 мин

Ара қашықтықты сақтау. Тізені алақанға тигізу. Аяқты алақанға жеткізу.


Барынша жоғары секіріп, қолды толық айналдыру.

4.

Тыны салу жаттығулары

-Қолды төменнен жоғары айқастыра көтере демді алып, төмен қарай қолды серпей жібере демді шығарамыз. (3 рет қайталау)



2 мин

Жаттығулардың дұрыс орындалуын қадағалау.

Аяқтың ұшына тұрып созылу керек.



5.

Жалпы дамыту жаттығулары

7 мин

Барлық оқушылардың бірдей жасауын қадағалау.

6.

Негізг ібөлім

-Оқушыларды 1 сапқа тұрғызу;

- Биіктікке секіргенде, итерілу мен серіппелі қозғалыстарды меңгеру үшін жасалатын жаттығулар;

-Тіректен итеріліп алып, серіппелі аяқты алға қарай жоғарылата көтеріле келіп итерілген аяқпен жерге түсу;

-Серіппелі аяқты біршама ілгерілете ұстауда, итерілу жоғары қарай бір аяқпен басталды.


20-25 мин

Жаттығуларды қауіпсіздік ережесін сақтап, сыныптасының,

мұғалімнің көмегімен жасауын қадағалау.

Серпілген аяғын планканың астына қарай аяқтың ұшын өзіне қарата, кейінге тартып, өткізе бастайды.

Секіру серіппелі аяқтың планка жанына көлбейт ию мен, табандары белгі үстіне қыбып аяқталады.



7.

Қорытынды бөлім

-Сабақты қорытындылау,

-Оқушыларды бір сапқа тұрғызу,

Тыныс жолдарын қалпына келтіру,

-Үйге тапсырма беру,

-Оқушыларды бағалау,

-Бір саппен спорт алаңынан шығару.


5 мин


Тыңдауын қадағалау.

Толық сапта тұруын қадағалау.

Үй тапсырмасын тыңдауын қадағалау.

Бір саппен шығуын қадағалау.


 

 

Өтетін күні:



Өтілетін сыныбы:

Өтетін орны: Cпорт алаң

Сабақ тақырыбы: Шаңғымен жүру тәсілдері.

Мақсаты:


1 Шаңғымен жүру тәсілдерін үйрету және жетілдіру.

2 Шаңғы дайындығы арқылы оқушыларды, дұрыс тыныс алуды, жүйесін жақсартуды,мидың шаршағанын қалпына келтіруді дамыту төзімділігін шапшаңдығын,ептілік, қасиеттерін дамыту.

3 Денсаулығы мықты, дене түзу өсуге, отанды сүюге қорғауға,еңбекке жарамды мықты азаматты тәрбиелеу.

Құрал-жабдықтар: шаңғылар, ысқырғыш, секундомер т.б






Сабақ мазмұны

Уақыт мөлшері

Әдістемелік нұсқаулар

1



Дайындық бөлімі

Сапқа тұрғызу,рапорт қабылдау

сәлемдесу, сабақ тақырыбын хабарлау.

Орында тұрып бұрылу оңға, солға,артқа.

Оқушыларға шаңғыны тарату.

Шаңғы және шаңғы таяғын іріктеп алу кестесі.

Деннің ұзындығы,см,150,155,160,165,

170,175,180,185

Дене салмағы, кг 40, 45,50,55,60,65,70,75

Шағының ұзындығы 180,190,195,200,

205,210,215,220 см.

Таяқтың ұзындығы, см, 110,115,120,125,

130,135,140,145

Спорт алаңына шығару.



10-12 минут

3

3-4р



7


 Бір сызықтың бойына тіке тұру,

Спроттық кимін қадағалау.

Дұрыс бұрылуын қадағалау.

Әрбір оқушының аяқ киімінің өлшеміне қарай тарату, шаңғыны қолдарына ұстап алаңға бару.




2


Негізгі бөлім

Мұғалімнің көрсету және түсіндіру әдісімен.

Шаңғы сабағында қауіпсіздік ережесемен таныстыру.

Шаңғымен жүру тәсілдері.

Шаңғының негізгі жүрісін жетілдіру.

Ауыспалы екі адымды жүрыс. Бұл жүріс тегіс және қиялау көтерілулерде қолданылады. Қозғалыс екі рет сырғанау адымы және екі рет таяқпен итерілуден тұрады. негізгі жүріс сырғанау адымы болып табылады. Сырғану барысында шаңғышы бір аяғын алға шығарады және сол алға шыққан аяққа денесінің салмағы түседі. Шаңғышы бір аяғымен итерілуді бастағанда, екінші аяқ сермеледі. Аяқты сермеп қозғау аяқты итеру қозғалысымен тікелей байланысты. Итерілуден соң аяқ шаңғының үстінде 25-30 см көтеріледі.

Ауыспалы екі адымды жүрісте маңызды элеметтердің бірі қолмен итерілу болып табылады. Қолмен итерілуді дұрыс орындау шаңғымен сырғанау кезенде және жылдамдықты арттыруға мүмкіндік береді. Шаңғының таяғын тірелу үшін қою сырғанаудан соң орындалады және қолдың шынтақ буынынан бір шама бүгілген күйде жүзеге асады.

Шаңғы жүрісін жетілдеруге арнайы жаттығулар.Мұғалімнің көрсету және түсіндіру әдісімен, көмек беру.

Оқушылар өз бетімен алаң бойымен алма-кезекекі адымды жүріспен жүру.


25-30 мин

3

27



3-4ж

Техниқалық қауіпсіздікті

қадағалау сабақ барысында.

 

 

 



Әдістемелік нұсқауды тұрақты

Беру, орындалғанын бақылау қажет, жаттығу орындалған кездегі қателерді әдістемелік нұсқаулар беріп тұзетіп отыру.

 

Жаттығуды дұрыс орындауға қадағалау, қателерді тұзетіп отыру.



 

 

 



 

 

 



 

3-4 метр ара-қашықтықты сақтау.



3

Қортынды бөлім

Сапқа тұрғызу.

Сабақты қорытындылау.

Оқушылардың қателерін түзету.

Оқушыларды бағалау.

Үйге тапсырма беру.

Шаңғы жаттығулары


3-5 мин
5

Бір сызықтың бойына

жаттығуды орындау кезіндегі, тиісті бағалау.



 

 
Каталог: 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Сабақтардың барлық түрін өткізуде жоғары әдістемелік деңгейін қамтамасыз ету
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет