Сабақтың тақырыбы: «Мәңгілік ел» Сабақтың мақсаты: «Қазақстан 2050»



Дата10.07.2017
өлшемі158,8 Kb.
#20981
түріСабақ
Сынып 11сынып

Күні: 7.02.2017 жыл

Сабақтың тақырыбы: «Мәңгілік ел» 


Сабақтың мақсаты: «Қазақстан - 2050» стратегиясының маңызы мен мақсатын түсіндіру арқылы Мәңгілік ел –идеясының маңызын түсіну.
Оқушыларға отанын сүюге, бірлікке, ел тарихын білуге, еліміздің мемлекеттік рәміздерін құрметтеуге үйрету. Отанымыздың байлығын қорғауға, елімізді өркендетуге өз үлестерін қосуға баулу.Білімді ұрпақ болуға тәрбиелеу. 
Сабақ әдісі: пікірталас 
Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта, тақырыпқа жасалған флипчарт,ҚР картасы, Н.Ә.Назарбаевтың суреті,сөзжұмбақ. «Қазақстан - 2050» стратегиясы, слайд, Қазақ елі суреттері, Қазақстан Республикасының рәміздері: Туы, Елтаңбасы, Әнұраны, Н. Ә Назарбаевтың суреті, нақыл сөздер.
Пән аралық байланыс- Тарих, ағылшын,қазақ тілі, орыс тілі

Сабақтың әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап,топтық жұмыс

Сабақ барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. 

1.Кезекшімен сұхбат 

-Сәлеметсіңдер ме, оқушылар! Бүгінгі  сабағымызға қош келдіңіздер! 

-Көңіл-күйлерің қалай?

-Бүгін топта  кім кезекші? 

-Бүгін наурыз айының нешесі?

-Қай күн?

-Қазір қай сабақ өтіп жатыр? Бұл нешінші сабақ?

2.Оқушыларды топқа бөліп, бағалау парақшаларын үлестіріп беру.

ІІ.Оқушылардың . білімдерін жан-жақты тексеру

1.Қазақстан туралы не білеміз? Ой қозғау.

2.Сөзжұмбақ шешіп, сабақтың тақырыбын анықтау

Государства - States -мемлекет

Символ- Symbol - рәміз

Герб - Coat of arms - елтаңба

Известный - Known -әйгілі

Знания- Knowledge - білім

Страна- Country - ел

Дело - Case -іс

Правительства -Government - үкімет

Глава государства - The head of state - елбасы

Национальность- Nationality -ұлт
Сонымен қандай сөз шықты?

Бүгін «Мәңгілік ел» туралы әңгімелесеміз. 



Ой қозғау пікірталас
- Мәңгілік ел дегенді қалай түсінесіңдер? 
-Мәңгілік елдің сен үшін маңызы қандай?
-Мәңгілік ел идеясына сен қандай үлес қосар едің?

ІІІ. Жаңа сабақ

1.Сөздік жұмысы жүргізу,есте сақтау, сөз тіркестерін және сөйлем құрастыру.

Тағдыр-судьба

Лайықты- достойно

Серпілу-прорывно

Бағдар- наповление

Саяси- полетический

Енгізу- внедрить

Мәлімет- сведения

Хижра- хиджра

Қауым- сообщество

Сана-честь

2.Мәтінмен жұмыс

а) І-топ:Мәтінді түсініп оқып, сұраулы сөйлемдер құрастыру.

ә) ІІ-топ: сурет салу арқылы мәтіннің негізгі идеясын  құрастырып, түсіндіру. (шаңырақ, білім, карта, Астана, бәйтерек, пирамида, ханшатыр,- бірлік идеясының суретін салғызу)

а) І-топ:Мәтінді түсініп оқып, сұраулы сөйлемдер құрастыру.

Бұл туралы ел Президенті Н.Ә.Назарбаевтың: «Біз үшін ортақ тағдыр – бұл біздің Мәңгілік Ел, лайықты әрі ұлы Қазақстан! Мәңгілік Ел – жалпықазақстандық ортақ шаңырағымыздың ұлттық идеясы. Бабаларымыздың арманы», – деген қанатты сөзі күллі түркі халықтарын бір серпілтіп, ертеңге деген сенім ұялатқаны жасырын емес. Елбасы және бір сөзінде: «Мәңгілік Ел – ата-бабаларымыздың сан мың жылдан бергі асыл арманы...



2014 жылдың 17 қаңтарында Қазақстан Республикасының президенті Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың кезекті халыққа жолдауын: «Бір жыл бұрын мен еліміздің 2050 жылға дейінгі дамуының жаңа саяси бағдарын жария еттім. Басты мақсат — Қазақстанның ең дамыған 30 мемлекеттің қатарына қосылуы.

ә) ІІ-топ: сурет салу арқылы мәтіннің негізгі идеясын  құрастырып, түсіндіру. (шаңырақ, білім, карта, Астана, бәйтерек, пирамида, ханшатыр,- бірлік идеясының суретін салғызу)

Тарих ғылымында ХІХ ғасырдың 60-шы жылдарынан бері Қазақ хандығының негізін қалаған екі тұлғаның – Керей мен Жәнібектің есімдері анықталып, белгілі болған. В.В.Вельяминов-Зернов алғаш рет Оразмұхаммед ханның шығу тегін анықтау барысында «Тарих-и Рашидидің» мәліметтерін айналымға енгізе отыра, былай деп жазған болатын: «Қазақтар туралы (В.В. Вельяминов-Зернов қырғыз қайсақтар деп жазады – Б.К.) «Тарих-и Рашидиде» Мұхаммед Хайдар айтқан мәліметтер хижра бойынша 860 жылдан 944 жылға дейінгі, яғни 1456 жылдан 1537-38 жылға дейінгі кезеңді қамтиды Жәнібек пен Керей бастаған қауым әлемге «Қазақ хандығы, қазақ мемлекеті» келгенін көрсетті. Сол заманнан бері Қазақ есімі тарихи санаға, басқа елдерге танымал болды

3. Тақтамен жұмыс.

1. Құрмалас сөйлемді ажырат

Бір мүдде - бұл біздің ортақ құндылықтарымыз, және өркендеген еркін елде өмір сүріп жатырмыз. (жалғаулықты ыңғайлас салалас құрмалас сөйлем)



Бүгінгі ұрпақ білімді болса, ел ертеңі жарқын болса, сонда ғана біз "Мәңгілік ел" боламыз.

(шартты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем)

Құрмалас сөйлемді ажырат

Бір мүдде - бұл біздің ортақ құндылықтарымыз, және өркендеген еркін елде өмір сүріп жатырмыз.





Құрмалас сөйлемді ажырат

Бүгінгі ұрпақ білімді болса, ел ертеңі жарқын болса, сонда ғана біз "Мәңгілік ел" боламыз.


4. карточкамен жұмыс

Синтаксис және морфологиялық талдау жаса.

Мәңгілік ел біздің өз қолымызда.


Синтаксис және морфологиялық талдау жаса.

Мәңгілік Ел - ата-бабаларымыздың асыл арманы.




5. Бекіту



«Мәңгілік ел»

Дұрыс «+»

Бұрыс «-»

Ұпай

1

Бір мақсат - бұл "Мәңгілік Елді" нығайту,біздің Отанымыз -Қазақстанның Тәуелсіздігін нығайту

+




1

2

Мәңгілік Ел – жалпы қазақстандықтардың ұлттық идеясы.

+




1

3

Қазақ тілі - ғылым мен білімнің, интернеттің тіліне айналды. 

+




1

4

Қазақ тілі Мәңгілік елде Мәңгі тіл болады.


+




1

5

Мәңгілік Ел - ата-бабаларымыздың асыл арманы.

+




1




Бір-біріңді бағала







5

6. Сергіту сәті:

Видео ролик – 1 минут

Қорытынды

7.Үйге тапсырма:  

І топ – мәтіннің мазмұнын айту;

ІІ – мәтін бойынша диалог құрастыру; 



8. Бағалау парағы «Блум таксономиясы» Білім игеруге бағытталған 6 қадам

Аты – жөні______________________________________________________________


Тапсырмалар

Этап урока

Білу (знание)

Түсіну (Понимание

Қолдану (примнение)

Талдау

(анализ)

Жинақтау

(синтез)

Бағалау

(оценка)

Сөздік



















Есте сақтау



















Сөйлем құрау,



















Мәтін



















Сұрақ қою



















Карточка «+,-»



















қорытынды



















бағалау
























«Мәңгілік ел»

Дұрыс «+»

Бұрыс «-»

Ұпай

1

Бір мақсат - бұл "Мәңгілік Елді" нығайту,біздің Отанымыз -Қазақстанның Тәуелсіздігін нығайту










2

Мәңгілік Ел – жалпы қазақстандықтардың ұлттық идеясы.










3

Қазақ тілі - ғылым мен білімнің, интернеттің тіліне айналды. 










4

Қазақ тілі Мәңгілік елде Мәңгі тіл болады.










5

Мәңгілік Ел - ата-бабаларымыздың асыл арманы.













Бір-біріңді бағала













Құрмалас сөйлемді ажырат

Бір мүдде - бұл біздің ортақ құндылықтарымыз, және өркендеген еркін елде өмір сүріп жатырмыз.





Құрмалас сөйлемді ажырат

Бүгінгі ұрпақ білімді болса, ел ертеңі жарқын болса, сонда ғана біз "Мәңгілік ел" боламыз.




Құрмалас сөйлемді ажырат

Бір мүдде - бұл біздің ортақ құндылықтарымыз, және өркендеген еркін елде өмір сүріп жатырмыз.





Құрмалас сөйлемді ажырат

Бүгінгі ұрпақ білімді болса, ел ертеңі жарқын болса, сонда ғана біз "Мәңгілік ел" боламыз.




Синтаксис және морфологиялық талдау жаса.

Мәңгілік ел біздің өз қолымызда.


Синтаксис және морфологиялық талдау жаса.

Мәңгілік Ел - ата-бабаларымыздың асыл арманы.




Бағалау парағы «Блум таксономиясы» Білім игеруге бағытталған 6 қадам

Аты – жөні______________________________________________________________


Тапсырмалар

Этап урока

Білу (знание)

Түсіну (Понимание

Қолдану (примнение)

Талдау

(анализ)

Жинақтау

(синтез)

Бағалау

(оценка)

Сөздік



















Есте сақтау



















Сөйлем құрау,



















Мәтін



















Сұрақ қою



















Карточка «+,-»



















қорытынды



















бағалау



















Бағалау парағы «Блум таксономиясы» Білім игеруге бағытталған 6 қадам

Аты – жөні______________________________________________________________

Тапсырмалар

Этап урока

Білу (знание)

Түсіну (Понимание

Қолдану (примнение)

Талдау

(анализ)

Жинақтау

(синтез)

Бағалау

(оценка)

Сөздік



















Есте сақтау



















Сөйлем құрау,



















Мәтін



















Сұрақ қою



















Карточка «+,-»



















қорытынды



















бағалау



















Каталог: uploads -> doc -> 04be
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
04be -> Сабақ түрі : Жаңа сабақ. Сабақ жоспары: Ұйымдастыру бөлімі. (Ауызша жаттығулар) Жаңа сабақ
04be -> Мдо-141 2-курс Күні: 17. 03. 2016ж. Тақырыбы
04be -> Ағылшын тілі сабағында тілдік тіректер ақылы ауызекі сөйлеу дағдысын қалыптастыру
04be -> Сабақтың мақсаты: Білімділік. Тақырыпты меңгерту


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет