Сабақтың түрі : аралас Әдісі



Дата27.12.2016
өлшемі44,72 Kb.
#5392
түріСабақ




Пәні:әдебиеттік оқу

4»Ә»-сынып







Тақырыбы:

Әдеби ертегілер. Әйел – Ана. Ақселеу Сейдімбек.





Мақсаты:

Оқушыларға Ақселеу Сейдімбектің « Әйел – Ана» атты ертегісімен таныстыра отырып, қазақ

халқының дәстүрі бойынша «Ана» есімді қасиетті адамдарға деген құрмет, қадір көрсете білуге

баулу; түсініп оқуға үйрету, тілін, ой өрісін дамыту; білімділікке, ізденімпаздыққа, тапқырлыққа

тәрбиелеу






Сабақтың түрі :

аралас




Әдісі:,.

сұрақ-жауап, түсіндіру, әңгімелеу, ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”,

“Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және

көшбасшылық”.





Көрнекілігі:

оқулық, суреттер, кесте.





Күтілетін нәтиже:

Тақырыптың мазмұнын талдайды,пікірлерін дәлелдейді,ертегі туралы мағлұмат алады ,

тапсырмаларды орындайдап үйренеді.







Сабақтың кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті




1.Ұйымдастыру кезеңі:

Амандасу,түгендеу,оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

Сергіту сәтін ұйымдастыру

Сабағымыз басталды,балаларға пайдалы.

Бәрін ұғып алыңдар, әр сөзге зер салыңдар.




Сергіту сәтінен кейін

сыныпта жағымды

психологиялық ахуал

қалыптасады.






2.Үй тапсырмасын сұрау:

Сұрақтарға жауап алу

Ы. Алтынсариннің «Қарабатыр» атты әдеби ертегісі не жайлы екен? Қарабатырдың құстарға айтқан өтінішінде қандай сөз қайталанып келеді? Ол сөзді қалай түсінесің? (Тұмарымды ал сана, Біздің елге бар сана ...).

Қай құс балаға қайрымдылық жасады? Неліктен солай істеді деп ойлайсың?

Қарлығаш жайлы тағы қандай аңыз әңгіме білесің? Әңгімелеп берші?




Сұрақтарға жауап

береді






3.Миға шабуыл

Жұмбақ жасыру

Даладай кімнің кең пейілі? Отбасына жанашыр

Данадай кімнің мол мейірі? Мейірбан, кім жаны асыл?


Жаңа сабақтың

тақырыбын

жұмбақ шешу арқылы

тақырыбын ашады






.4.Топқа бөлу

«Асылжан»,»Мейірбан»,»Тапқыр»сөздері арқылы топқа бөлу.







5. Жаңа сабақ:


Үш топқа мәтінді бөліп беру Әр топ өзіне бөлінген мәтінді оқып түсінгендерін айтады

Асылжан тобының сұрағы:1.Ертегі авторы кім ?Ол туралы қандай мәлімет білесің?

Тапқыр тобының сұрағы 2. Ертегідегі елшінің , Әйел – ананың сөзін тауып оқы.

«Мейірбан» тобының сұрағы 3. Күншуақ елін тұтқынға алған жау оларға не істемек болды? 2.

Ер – азаматтарды аман алып қалу үшін Әйел – ана қандай тапқырлық жасады?

3.Автор ертегі арқылы бізге қандай ақыл, өнеге бермекші болып отыр? Ер – азаматтарды қорғаннан алып шығудың тағы қандай жолын ұсынар едің?




Топтық жұмыс

Әр топ өзіне бөлінген

мәтінді оқып

түсінгендерін айтады







3. Сөздік жұмыс:

«Түртіп алу стратегиясы»

Кіріптар-бағынышты адам лағнет – қарғыс айту

Мұқалту -кемсіту


Сөздікпен жұмыс

жасайды


4. Қорыту:



«Асылжан»тобы ребус

«Мейірбан» тобы сөзжұмбақ

«Тапқыр»тобы 5жолды өлең құрастырады

Ана туралы мақал айтқызу


ребус сөзжұмбақ

5жолды өлең

Құрастырады.

Ана туралы мақал

Айту арқылы сабақты



бекітеді





5.Үйге тапсырма:

Әдеби ертегіден алған әсеріңді анаға арнап эссе түрінде жазу, мәтінді оқу







6.Бағалау:

Топбасшы бағалайды,кері байланыс,







7.Рефлекция













Каталог: ld
ld -> Шпаргалка на казахском языке по истории Казахстана 100 м қашықтыққа ұшатын, орақ тәрәздә құрал-бумеранг
ld -> Қош келдіңіздер!
ld -> Қазақ әдебиет пәніне тест сұрақтары
ld -> Сабақ: ана тілі Тақырыбы: Ахмет Байтұрсынұлы «Әліпенің атасы»
ld -> Қазақстан тарихы бойынша Ұбт шпаргалкалары а а. Иманов көтерiлiс отрядтарын қаруландыру үшiн – қару-жарақ шығаруды ұйымдастырды
ld -> Ақтқбе облысы Байғанин ауданы №3 Қарауылкелді орта мектебі
ld -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин "Өзен" Мұғалімі: 3 "
ld -> Әнші- ақындар шығармашылығы
ld -> Есмағамбет Ысмайлов Баласы Қожағұлдың Біржан салмын, Адамға зияным жоқ жүрген жанмын
ld -> Өмірбаяны Хронология Қорытынды пайдаланған әдебиеттер


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет