М.ӘУЕЗОВ АТЫНДАҒЫ ОҢТҮСТІК ҚАЗАҚСТАН УНИВЕРСИТЕТІ ТАРИХ ЖӘНЕ ПЕДАГОГИКА ФАКУЛЬТЕТІ «ПСИХОЛОГИЯ ЖӘНЕ АРНАЙЫ ПЕДАГОГИКА» КАФЕДРАСЫ Орындаған: Бектасова Балнұр Тобы: ТП-18-2к1 Қабылдаған:Нурбекова Аида Сандарды қосу және азайту . Қосу және азайту дағдыларын дамыту Білімділігі:
Сандарды қосу,азайту ережесін түсіндіру, топтық , жұптық және жекелеген тапсырмалар орындау.
Дaмытушылығы:
Ойын арқылы оқушылардың жылдам және ауызша есептеу, ойлау
Сабақтың мақсаты: Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта Бейнематериал Таратпа материалдар: .
III. Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылар бір-біріне жүректен шыққан жылы
лебіздерін білдіреді. Психологиялық дайындық.Оқушы назарын сабаққа аудару.
Cандарды өсу және кему ретінде ауызша санап шығу.
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0
ә) Өткенді қайталау. Топқа бөлу: Жаңа сабақ
2+4=
3+3=
2+5=
3+2=
2+2=
3+5=
2+8=
3+10=
2+7=
3+6=
2+3=
3+4=
2+1=
3+1=
2+9=
3+9=
Кім жылдам? Мұғалім сөзді атайды . Оқушылардың міндеті – ал дұрыс таңбаны таңдау. Егер + болса, балалар қол соғады, егер – болса, балалар аяқтарын тоқылдатады. «Қосу-алу» ойыны 5*1=6 10*6=19
8*6=2 15*9=24
10*5=15 19*4=15
20*9=11 25*7=32
«Тез,ойла» Өрнектердің мәнін табыңыз.
І-топ ІІ-топ ІІІ-топ №3 тапсырма 1
2
3
5
8
9
6
7
4
+1
№4 тапсырма Сергіту сәті (видео) «Қызықты математика» Саянда болды 8 алма Сайданға берді 4 алма. Ойланып, кәне, көрейік - Саянда қалды қанша алма?
8 - 4 =4
Бәйгеге шықты жануарлар Алға шықты бесеуі. Қосылды оған екеуі Мәреге келді нешеуі?
5 +2=7 Айманда болды бес алмұрт, Әселге берді екі алмұрт. Айманның қалды қолында Неше алмұрт тез ойла?
5 - 2=3 Сегіз қияр базардан Сатып алды Сәлімжан. Бес қиярды алғанда Қанша қалды дорбада?
8 – 5=3 Дәптермен жұмыс 97-98-беттер бойынша жұмыс жүргізіп, тапсырмаларды орындау.
Үйге тапсырма Кері байланыс -Бүгінгі сабақ кімге қиын болды? -Кім түсінбеді? -Кімде сұрақ бар? -Кім бәрін түсінді, алға қарай жылжып басқа білім алуға дайын? Рефлексия