Әдебиеттік оқу
|
Күні 12.04.2015 жыл
|
Сабақ 4
|
Сыныбы: 4 «Б»
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жыл мезгілдері. Ескен Елубаев
|
Мақсаты
|
"Жыл мезгілдері" өлеңімен таныстыра отырып, өлеңді мәнерлеп оқуға машықтандыру.Өлеңнің тақырыбын ашу,талдау жұмыстарын жүргізу арқылы мазмұнын меңгерту.
|
Жұмыс нәтижесі
|
Мәнерлеп оқуға төселеді.сыни ойлауға дағдыланады.топ ішінде жұмыс жасауға үйренеді, пәнге деген қызығушылығы артады, шығармашылық қабілеттері дамиды.
|
Сілтеме
|
Әдебиеттік оқу оқулығы.4-сынып. Атамұра баспасы. 2015 ж
|
Негізгі идеясы
|
Диалогты оқыту; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқуды және оқыту үшін бағалау; АКТ-ны қолдану; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.
|
Ресурстар
|
Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, желім, қайшы
|
Сабақтың өтілетін уақыты
|
45 минут
|
Сабақ жоспары
|
Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою
Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
Рефлексия
Үйге тапсырма
|
Үйге тапсырма
|
Өлеңді оқу. Өлең мазмұны бойынша сурет салу.
|
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
|
Мақсат
|
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
|
Нәтиже
|
Бағалау
|
Критерий
лер
|
дескриптор
|
Ұпай
|
Білу
|
Үй тапсырмасы «Нан туралы өлең» тақырыбы бойынша
білімін анықтау. Қызығушылы
ғын ояту.
|
Психологиялық дайындық
Жыл мезгілдерінің суреттерімен топқа бөлу.
«Нан туралы өлең» өлеңінің мазмұны бойынша cұрақтар беру.
1 топ:Нан қалай дайындалады?
2 топ: Нан туралы жазылған қандай өлең шумақтарын білесің?
3 топ: Төрт түлік жайлы қандай мақал-мәтел білесің?
|
Ізденеді,топ болып талқылайды, білімін көрсетеді
|
Білім көлемін зерделеу
|
Тапсырманы толық орындады
|
3
|
Қателіктер болды
|
2
|
Мүлдем орындай алмады
|
1
|
Түсіну
|
Өлеңді таныстыру
Ақын Е.Елубаев жайлы мағлұмат.
Өлеңді оқу.
Негізгі идеясын таныту.
|
Оқулықпен жұмыс.
Автор жайлы мәліметтерді таныстыру (слайд)
1.Жұп болып өлеңді оқу.
2.Бір- біріне сұрақ қою.
3.Жаңа ақпарат жинау.
Әр топқа өлең мазмұны бойынша сұрақтар беріп,талдау жасау.
Өлеңнің негізгі идеясын таныту.
|
Ақын туралы танымы кеңейеді.Тақырыптың басты идеясын табу арқылы өлең мазмұнын түсінеді.
|
Тақырыптың басты идеясын түсіне отырып,
мағлұмат алады.
|
Тақырыпты толық түсінді,
|
3
|
Тақырыпты нақты түсінбеді .
|
2
|
Тақырыпты мүлдем түсінбеді.
|
1
|
Қолдану
|
Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.
|
Топт ық тапсырма.
Тақырып бойынша мәтін құрау.
Әр топқа 4 мезгіл аты жазылған
қағазға әр оқушы бір –бір сөйлем жазып,сағат тілімен ауыстырады.
Сергіту.
Қимыл арқылы сыйлық беру.
|
Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады.
|
Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптас
тыру
|
Қалыптасқан
|
3
|
Толық емес
|
2
|
Қиын
|
1
|
Талдау
|
Жаңа тақырып бойынша ойын жинақтап,алған
білімін көрсету.
|
ВЕНН диаграмасын толтыру.
Қыс пен көктем мезгілін салыстыру.
Қыс Көктем
Сызба нұсқаны аяқтап, өз ойларына түйгендерін ортаға салу
|
Өз білімін жеткізеді,топ болып пікірталасқа түседі.
|
Пікірталасқа түсу
|
диалог құрып,
қорытынды жасайды
|
3
|
тек диалог құрайды
|
2
|
Жұмысқа қатыспайды
|
1
|
Жинақ
тау
|
Тақырып бойынша оқушы білімін жинақтау.
|
"Insert" кестесін толтыру.
1.Нені білемін?
2.Нені білгім келеді?
3.Нені білдім?
|
Алған білімін жүйелейді,
кері байланыс
қа түседі.
|
Жағдаяттан шыға білу құзыреті
|
Толық шықты
|
3
|
Қиналды
|
2
|
Шаға алмады
|
1
|
Бағалау
|
Дүниетанымын кеңейту.
Үйге тапсырма беру.
|
Көктем мезгіліне арнап
1 топ:өлең шығару,
2 топ:сурет салу,
3 топ: эссе жазу
Өлеңді оқу.Өлең мазмұны бойынша сурет салу.
|
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.
|
Логикалық ойы
|
Креативті
|
3
|
Ойы жүйелі, тың ойы емес
|
2
|
Жалпыға ортақ ой
|
1
|