Сабақтың тақырыбы
|
Жазбаша қосу және азайту
|
Сабақтың мақсаты
|
Екі амалмен шығарылатын есептерді пысықтайды,екі таңбалы сандарды қосу,азайту,салыстыруды меңгереді,білімдерін тиянақтайды.
|
Сілтеме
|
Оқулық «Атамұра»2013
|
Күтілетін нәтиже
|
Оқушының математикалық ойы дамиды,есептеу дағдысы қалыптасады,ұғымдалдылық қасиеті арта түседі.
|
Көрнекілік
|
Сызбалар,үлестірме материалдар,оқулық,плакат
|
Әдіс-тәсіл
|
Түсіндіру,сүрақ-жауап әдісі,талдаулар,СТО, «Ыстық орындық» стратегиясы
|
Ақпарат көздері
|
Оқулық,қосымша материалдар
|
кезең
|
Сабақ бөлімдерінің мақсаты
|
Мұғалімнің әс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Білу (5 мин)
|
Бастапқы рефлексиялық кезеңі
Үй тапсырмасына қайталау жүргіз
Топқа бөліну
|
Психологиялық ахуал туғызу
№6,(2)
Оқушы өзінің бойындағы бір ғана жақсы қасиетін жазады
|
Білгір қазақ баласы
Сәлем сөздің анасы
Бізге келіп отырған
Апайларға қарашы
Бәріне де ізетпен
Біздер сәлем береміз!
Екі шебер-48 қамшы
І-23 қамшы
ІІ-қанша артық өрді?
Стикердің артындағы нөмір бойынша орналасады.
|
Түсіну (5 мин)
|
Жаңа сабақты терең түсіндіру
|
№1,2 есептер бойынша түсіндірмелер
|
45 45 68 68
+ 23 -23 -23 - 45
68 68 45 23
|
Қолдану (17 мин)
|
Топтық жұмыс
|
1. №3
2.Қосындының және айырманың мәнін алгоритм бойынша табу
3.Логикалық ойын:
Осы сандарды өзара арқасын түйістіріп,бейнелеңдер
Әр топ түсініктемесін айтады.
4.Ойын: «Кім жылдам?»
5.Постер қорғау
Мұғалім оқушыларға кез келген санды ұсынады
|
63 84 24 89 72 89
+21 -21 +65 -24 +17 -72
63+21=(60+20)+(3+1)=84
84-21=(80-20)+(4-1)=63
24+65=(20+60)+(4+5)=89
Ондығы да,бірлігі де бірдей саннан құралған санды атау:
11,22,33,44,55,66,77,88,99.
Стрелканың,айырдың,көбелектің бейнесі шыққандығы туралы түсінік береді.
Үш топқа баған түріндегі қосындылар мен айырмалар беріледі.Оқушылар тек жауаптарын ғана оқиды.
Оқушылар қолындағы санмен постер құрады және қорғайды.
|
|
Сергіту сәті.
|
«Қызыл өрік» әні
|
Дене жаттығулары
|
талдау (5мин)
|
Өтілген тақырыптар бойынша пысықтау
|
«Ыстық орындық» стратегиясы
|
Оқушылар жауап береді
|
Жинақтау (5 мин)
|
Алған білімдерін жинақтау
|
|
Ой қорыту
|
Бағалау (3 мин)
|
1.Сабақ барысында оқушы белсенділігін формативті бағалау
2.сабақ соңында топтық бағалау
|
Топ мүшелерінің сайысы
«Жұлдызды сәт»
|
Топ мүшесінің жауабы бағаланады,жұлдызшалар саны есептеліп,топқа орын беріледі.
|
Үйге тапсырма(3мин)
|
|
№4 145 бет
|
Екі таңбалы сандарды қосып,азайтып есептеуді меңреру
|
Рефлексия (2мин)
|
Кері байланыс
|
Сабақтан алған әсерлерін сараптау
|
Оқушы өз ой-пікірлерін білдіреді.
|