Сабақтың тақырыбы Scratch-те сценарийді жүзеге асыру Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары



бет1/3
Дата09.02.2020
өлшемі333,12 Kb.
#57512
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Scratch-те сценарийді жүзеге асыру

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Компьютерлік ойынды құру

Күні: 20.01.2020 Сынып: 6

Сабақтың тақырыбы

Scratch-те сценарийді жүзеге асыру

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары


6.3.1.1- ойын ортасындағы программалау сценарийін жасау және жүзеге асыру;

6.3.3.1- программа ортасында қателерді табу және жөндеу




Сабақмақсаттары

Барлық оқушылар:

-Scratch Up программалаудың ойын ортасының маңыздылығын меңгеру;

Оқушылардың басым бөлігі:

-Алған білімдерін практикада жүзеге асыру

-Кейбір оқушылар:

- Алгоритм түрлеріне өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіру.




Бағалау критерийлері



-Scratch Up бағдарламасында алған білімдерін саралайды;

-Ойын ортасында ойын сценарийін жасақтайды және жүзеге асырады;

-Scratch Up бағдарламалаудың ойын ортасында программа жазады;

-Scratch Up бағдарламалаудың ойын ортасында нысанмен жұмыс жүргізіледі




Тілдік мақсаттар
Пәнге тән лексика мен терминология

-Оқушылар:

Ойын ортасындағы программалау сценарийін жасау және жүзеге асыру және программа ортасында қателерді табу және жөндеу туралы білетіндерін, жеке пікірлерін айтып, өз ойларын дамыта отырып, ауызша және жазбаша түрде талқылай алады.



Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:

- Алгоритм- алгоритм- algorittim ұғымдары;



- Блок-сызба- Блок-схема- Block-diagram;

Құндылықтарға баулу

Оқушыларды оқу үрдісіне бақылау жүргізуге, топтастыруға, тәжірибелік жұмыста шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау жауапкершілік арқылы жүзеге асырылады. Өз бетімен АКТ-ны қолдана алатын, шығармашыл, инновациялық өзгерістерге бейім, ізденімпаз тұлға дайындау

Пәнаралық

байланыстар

Ағылшын тілі : Оқушылар сөздік тіркестерді блоктарға сәйкес көрсете біледі және онымен жұмыс істей алады. География сабағы: масштабты біледі.Қазақ тілі: Диалог құруда сөйлемдерді байланыстыру, жалғауларды дұрыс жалғау, информатика тілінде қадамдарға ажырата сөйлеу.

Алдыңғы білім

Сахна мен кейіпкерлерді бейнелеу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


7 мин

Сабақтың ортасы


15 мин

3 мин

5 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Топқа бөлу

Әр түрлі түсті фигуралар бойынша



ІІ.

«Домино» әдісімен үй тапсырмасын тексереміз. Карточканың бір бөлігінде сұрақ кінші бөлімінде келесі сұрақтың жауабы тұрады.. Оқушыларды сабақ барысына ынталандыру үшін ойын ұсыну.





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет