Қарағанды обылысы Қарқаралы ауданы Жанатоған «№14 жоббм» кмм тарих пәні мұғалімі : Усенова. М. М



Дата20.06.2018
өлшемі67,5 Kb.
#43845
Қарағанды обылысы

Қарқаралы ауданы

Жанатоған «№14 ЖОББМ» КММ
Тарих пәні мұғалімі : Усенова .М.М

Қысқа мерзімді жоспар
Пән:Қазақстан тарихы

Идея:

Тақырыпты түсініп оқып білуге баулу.Тілдік, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру





Тақырыбы: 44 Халықтардың ұлы қоныс аударуы

Мектеп:№ 14 ЖББ

Мерзімі:

Мұғалімнің ТАӘ: Усенова.М М

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Оқу мақсаттары

Халықтардың ұлы қоныс аударуы, ғұн жорықтарының маңызы, тарихтағы ғұндардың орын туралы мағлұматтар беру.


Оқу мақсаттары/

Күтілетін нәтиже

Барлығы: блиц сұрақтарға жауап береді сайысқа қатысады.Мәтінге қатысты мәліметтерге жауап береді.

Көпшілігі: маңызды деректерге жауап береді. Картадан мәліметтерді көрсетеді. Кейбіреулері: өз дәлелдерімен, цифр, даталармен жауап береді

Тілдік мақсаттар (тыңдалым, оқылым, жазылым, айтылым)

А В С оқушылар Ұ. Үй тапсырмасы блиц сұрақтарға жауап береді .Ө Сайыс ұпай жинауға қатысады, деңгейлері анықталады.Т топпен жұмыста пікірлерін талдайды, идеяларын

Өзара бағалайды,кері байланыс жасайды



Негізгі сөздер мен тіркестер: Б,з,б II –IVб,зғЧжи-чжи,Арал,Талас, Еділ, Венгрия, Рим, Франция. 451 ж Каталаун шайқасы.

  • Тыңдалым. Картамен толықтырып,,деңгейлік тапсырмаларды баяндайды

  • Оқылым.Қазақстанға жылжуы,тайпалардың атаулары,Аттила жайлы деректер,Ғұндарға қатысты жаңалықтар

Жазылым бойынша ұсыныстар: Даталар,цифрлар,терминдер,кісі есімдерін жазу,атлас+оқулықпен жұмыс контурге түсіру.141-бет тестпен жұмыс




Алдыңғы оқу

Ғұндар тарихы.Ғұн мемлекетінің қалыптасуы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Мақсаты

Жоспарланған іс-әрекеттер

Бағалау

Ресурстр

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті







Сабақтын басы (13мин)

Ұйымдастыру кезеңі


Оқушылардың көңіл-күйлерін ынтымақтастыққа баулу. «Шаттық шеңбері»
Топқа бөлу: «Қала атаулары»


Тыңдаушылар бір-біріне жақсы тілектер айту арқылы сабаққа ынталанады.
Мысалы: «Қызыл», «Орда». «Павло» «Дар» т/б әр қала өңірлер бойынша топтасады

Ауызша мадақтау «Өте жақсы», «Сәттілік тілеймін»

Тірек сөздер



Сабақтын ортасы (20-22 мин)

ЖАҢА САБАҚ

Мақсат:Қызығушылықтарын ояту
Білу

Түсіну


Ұ«кім жылдам» үй тапсырмасын қайталауға сыныпқа сұрақтар қою

  1. Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру.



Т.«Кім алғыр» әдісі сайыс

Оқушыларға жарыс ретінде топпен сайыстыру мақсатында тапрсырмалар беру

.

Т. «Дебат» әдісі.Жаңа тақырып бойынша пікірсайыс ұйымдастыру,жаңа сабақты меңгерту,алай түсінгенін тексеру


Әр топ өз білетіндерін сыни тұрғыдан ойлау
арқылы дәлеледермен жауап берді
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап беріп,топтағылардың пікірлерімен санасады.

Картамен жұмыс
Берілген тапсырманы уақытылы орындау,пікірін талдайды,өзара диалогқа түседі

Кері байланыс



Бағалау парақшалары








Сабақтын аяғы (10мин )
Мақсат:белсенділігін бағалау

«Оқу мен оқытудың жаңа әдіс-тәсілдері» бойынша топтық жұмыс.

Топқа берілген тапсырманы орындап,қорғау,басқа топтардан баға алу
Рефлексия

Рефлексия.Стикерлерді тарату


Стикерлерді толтырады

Сабақ тың өтілуін бағалайды. Рефлексия жазады



Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер,

дәптер




Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет