Бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/2
Дата14.10.2023
өлшемі0,51 Mb.
#185426
түріБағдарламасы
  1   2
Байланысты:
ҚМЖ Жаратылыстану қазан
44e3a2ae-0bfe-49c1-91a7-8c3843846ea4, Бейнелеу өнері 2сынып қмж (7 сабақ), Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс жоспары 2023-2024о.ж

Бөлім

Өзім туралы

Пәні:

Жаратылыстану

Күні:




Педагогтің аты-жөні:




Р.Л Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жануарлар мен өсімдіктерді салыстыру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.2.1 жануарлар мен өсімдіктерді салыстыру, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау



Сабақтың мақсаты

жануарларды тіршілік ететін мекенімен сәйкестендіреді
өсімдіктер мен жануарлардың айырмашылығын айтады

Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал
«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.

Өлеңге сәйкес қозғалыс жаттығуларын жасайды.



«Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау

https://youtu.be/O6vVv-Gg_GY



Сабақтың ортасы
(5 мин)


10 мин

«Серпілген сауал» әдісі
1.Өсімдіктер қандай топтарға бөлінеді?
2.Өсімдіктерді неге жанды табиғатқа жатқызады?
3.Адам өсімдіктерге қандай күтім жасайды?
4.Ағаштың қандай бөліктері бар?
5.Жанды табиғатқа не жатады?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Жануарлардың жанды табиғатқа жататынын түсінесің,бақылау жүргізесің
Өсімдіктер мен жануарлардың ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырасың

1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Сәйкестендір» әдісі
Жануарларды тіршілік ететін мекенімен сәйкестендір.Боя.
Дескриптор:
- жануарларды тіршілік ететін мекенімен сәйкестендіреді
-жануарларды тиісті түспен бояйды

Сұрақтарға жауап береді

1. жануарларды тіршілік ететін мекенімен сәйкестендіреді


2.жануарларды тиісті түспен бояйды



Мадақтау

Басбармақпен бағалау



Оқулық
22 – 23 бет
Доп

Таратпа
Түрлі – түсті қарындаш



8 мин


Сергіту сәті
2 минут

2- тапсырма Жұптық жұмыс
«Бояулар сыры» әдісі
Жануарларды қызыл қарындашпен қорша.
Өсімдіктерді жасыл қарындашпен қорша.
Дескриптор:
- жануарларды қызыл қарындашпен қоршайды
- өсімдіктерді жасыл қарындашпен қоршайды


«Бас,иық,тізе,аяқ»
Бейнефильм ұсыну



1. жануарларды қызыл қарындашпен қоршайды
2.өсімдіктерді жасыл қарындашпен қоршайды
жаттығуды қайталап жасайды

«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау»

Таратпа
Түрлі – түсті қарындаш
https://youtu.be/by8NcRAsRAE



Сабақтың соңы
10 мин

3 –тапсырма Жеке жұмыс
«Венн диаграммасы» әдісі
Бейнебаян ұсынылады
Өсімдіктер мен жануарлардың айырмашылығын айт.
Тірек сөздерді пайдалан
Дескриптор:
-өсімдіктердің жануарлардын айырмашылығын айтады
-жануарлардың өсімдіктерден айырмашылығын айтады
-өсімдік пен жануардың ортақ белгілерін айтады
-берілген тірек сөздерді пайдаланады

Бейнебаян тамашалайды
1. өсімдіктердің жануарлардын айырмашылығын айтады
2.жануарлардың өсімдіктерден айырмашылығын айтады
3.өсімдік пен жануардың ортақ белгілерін айтады
4.берілген тірек сөздерді пайдаланады

«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»

https://qrmedia.kz/qUeey

Таратпа




Рефлексия
7 мин

«Бес саусақ» әдісі
Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім?
Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме?
Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды?
Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма?
Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім?

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді




Бес саусақтың
суреті







Өсімдіктер Жануарлар

Айырмашылығы

Айырмашылығы



Ортақ белгілері



өсуі

Тіршілігі



қоректенуі



Сыртқы келбеті

қозғалысы





Бөлім

Өзім туралы

Пәні:

Жаратылыстану

Күні:




Педагогтің аты-жөні:




Р.Л Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жабайы және үй жануарларының айырмашылығы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.2.1жабайы және үй жануарларын ажырату
1.1.2.2үй жануарларының пайдасы туралы білу

Сабақтың мақсаты

Жабайы жануарларды көк түспен,үй жануарларын қызыл түспен белгілейді
Үй жануарларын алынатын өнімімен сәйкестендіреді

Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал
«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.

Өлеңге сәйкес қозғалыс жаттығуларын жасайды.



«Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау

https://youtu.be/O6vVv-Gg_GY



Сабақтың ортасы
(5 мин)


7 мин

«Суреттер сөйлейді» әдісі
Суреттерді салыстыр.
Қандай жануарлар адамның күтімін қажет етеді?
Қандай жануарлар өздігінен тіршілік етеді?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Салыстыру арқылы жабайы және үй жануарларының айырмашылығын анықтайсың
Үй жануарларының пайдасы,оларға күтім жасау туралы біесің

1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Сәйкестендір» әдісі
Жабайы жануарларды көк түспен белгіле
Үй жануарларын қызыл түспен белгіле.
Дескриптор:
- жабайы жануарларды көк түспен белгілейді
-үй жануарларын қызыл түспен белгілейді

Суреттерді салыстырады
Адамның күтімін қажет ететін жануарларды анықтайды.
Өздігінен тіршілік ететін жануарларды анықтайды
1. жабайы жануарларды көк түспен белгілейді
2.үй жануарларын қызыл түспен белгілейді



Мадақтау

Басбармақпен бағалау



Оқулық
24 – 26 бет

Таратпа
Түрлі – түсті қарындаш



8 мин


Сергіту сәті
2 минут

2- тапсырма Жұптық жұмыс
«Сәйкестендір» әдісі
Үй жануарларынан не алынады?
Сәйкестендір
Дескриптор:
- түйені алынатын өнімімен сәйкестендіреді
- сиырды алынатын өнімімен сәйкестендіреді
- қойды алынатын өнімімен сәйкестендіреді
- жылқыны алынатын өнімімен сәйкестендіреді


«Бас,иық,тізе,аяқ»
Бейнефильм ұсыну



1. түйені алынатын өнімімен сәйкестендіреді
2.сиырды алынатын өнімімен сәйкестендіреді
3.қойды алынатын өнімімен сәйкестендіреді
4.жылқыны алынатын өнімімен сәйкестендіреді
жаттығуды қайталап жасайды

«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау»

Таратпа
Түрлі – түсті қарындаш
https://youtu.be/by8NcRAsRAE



Сабақтың соңы
13 мин

3 –тапсырма Жеке жұмыс
«Венн диаграммасы» әдісі
Екі жануарды салыстыр.
Ұқсастығы мен айырмашылығын айт.
Дескриптор:
-ит пен қасқырдың ұқсастығын айтады
- ит пен қасқырдың айырмашылығын айтады
- ит пен қасқырдың ортақ белгілерін айтады

1. ит пен қасқырдың ұқсастығын айтады
2.ит пен қасқырдың айырмашылығын айтады
3. ит пен қасқырдың ортақ белгілерін айтады

«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»

Оқулық
25 бет



Рефлексия
7 мин

«Бес саусақ» әдісі
Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім?
Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме?
Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды?
Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма?
Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім?

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді




Бес саусақтың
суреті







Бөлім

Өзім туралы

Пәні:

Жаратылыстану

Күні:




Педагогтің аты-жөні:






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет