2.1.1.2. Мысалдар негізінде отбасылар жайлы түсіндіру.
Сабақтың мақсаты
Отбасы қандай болатынын,отбасының қалай өмір сүретінін білу
Отбасының құндылығы туралы айту
Р.Л Сабақ барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты
Педагогтіңәрекеті
Оқушыныңәрекеті
Бағалау
Ресурс тар
Сабақтыңбасы (3мин)
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді?
2.Иығымыз қалай сөйлейді?
3.Қолымыз қалай сөйлейді?
4.Аяғымыз қалай сөйлейді?
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Иә, иә
Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды)
2.Білмеймін, білмеймін
(иықты көтереді)
3.сәлем, сәлем (бұлғайды)
Сау, бол!, сау бол!
Бері кел, бері кел
4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады)
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Сабақтың ортасы (5 мин)
10 мин
«Ой қозғау» әдісі Мәтінді оқы.
Қарамен жазылған сөз қандай мағына береді?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Отбасы қандай болатынын,отбасының қалай өмір сүретінін білу
Отбасының құндылығы туралы айту
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Зертте» әдісі Суретті зертте.
Шағын және көпбалалы
отбасыларды қалай ажыратасыңдар?
Суреттегі отбасын қалай атайды?
ЕББҚ Суреттегі отбасын сипаттауда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары: 1.Отбасылық құндылықтар дегенді қалай түсінесің?
Мәтінді оқып,сұраққа жауап береді
1. шағын отбасын сипаттайды
2.көпбалалы отбасын сипаттайды
3.суреттегі отбасын сипаттайды
Сұраққа жауап береді
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Мақалды оқып, мазмұнын түсіндір.
ЕББҚ Мақалды оқуда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары: 1.Сенің отбасың қандай отбасы қатарына жатады?
«Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса
1. мақалдың мағынасын ашады
2.себебін түсіндіреді
Сұраққа жауап береді
Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды
«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор: -мақалдың мағынасын ашады(1б)
-себебін түсіндіреді(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -мақалды оқиды
Жарайсыңдар!
Керемет!
Оқулық
9 -бет
Бейнежазба
8 мин
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған» әдісі Суреттердегі отбасы мүшелері туралы айтып бер.
ЕББҚ Сурет бойынша әңгімелеуде қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары: 1. «Қамқорлық көрсету», «көмектесу» деген сөздерді қалай түсінесің?
1. бірінші сурет бойынша әңгімелейді
2.екінші сурет бойынша әңгімелейді
3.үшінші сурет бойынша әңгімелейді
4.төртінші сурет бойынша әңгімелейді
5. қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
Дескриптор: -бірінші сурет бойынша әңгімелейді(1б)
-екінші сурет бойынша әңгімелейді(1б)
-үшінші сурет бойынша әңгімелейді(1б)
-төртінші сурет бойынша әңгімелейді(1б)
-қорытынды жасайды(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сурет бойынша әңгімелейді
Оқулық
9-бет
Сабақтыңсоңы
7 мин
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім
(9,10 теңге)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге )
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 теңге )
Үйге тапсырма Өз отбасыңда қандай қамқорлық көрсетілетіні туралы жаз.
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды.
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Ламинатталған Халық банк, Каспий банк, Жусан банк суреті,
1000 теңгелер
Бөлім
Өзім туралы
Пәні:
Дүниетану
Күні:
Педагогтіңаты-жөні:
Сынып:2 «»
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Менің ататегім
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары
2.1.1.1. Отбасылық мұрағаттың материалдары негізінде
отбасы мүшелерінің тізімін құрастыру
Сабақтың мақсаты
Өз ататегін кімдерден тарайтынын білу
Өз ататегін таратып айтуды үйрену
Р.Л Сабақ барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты
Педагогтіңәрекеті
Оқушыныңәрекеті
Бағалау
Ресурс тар
Сабақтыңбасы (3мин)
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Сабақтың ортасы (5 мин)
10 мин
Үй тапсырмасын тексеру Өз отбасыңда қандай қамқорлық көрсетілетіні туралы жаз.
«Ой қозғау» әдісі «Ата - ана», «ататек» сөздерінің мағынасы қандай?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Өз ататегін кімдерден тарайтынын білу
Өз ататегін таратып айтуды үйрену
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Зертте» әдісі Суретті зертте.
Балалардың әкесін тараған туыстарды қалай берген?
Олар жайлы не айта аласың?
ЕББҚ Туыстарын атауда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары: 1.Отбасылық құндылықтар дегенді қалай түсінесің?
Өз отбасында қандай қамқорлық көрсетілетіні туралы жазады
Берілген сөздердің мағынасын ашады
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған» әдісі Қандай жақсы ісіңмен,өнер-біліміңмен ата-анаңды қуантып жүрсің?
ЕББҚ Жақсы істері мен өнер –білімдерін айтуда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары: 1.Отбасылық мұрағат деген не?
1. жақсы істері туралы әңгімелейді
2.өнер-білімдері туралы әңгімелейді
3.отбасының басқа да туыстарын атайды
4.олар туралы әңгімелейді
Сұраққа жауап береді
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
Дескриптор: -жақсы істері туралы әңгімелейді(1б)
-өнер-білімдері туралы әңгімелейді(1б)
-отбасының басқа да туыстарын атайды(1б)
-олар туралы әңгімелейді(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді
Оқулық
10,11-бет
Сабақтыңсоңы
7 мин
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім
(9,10 теңге)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге )
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 теңге )
Үйге тапсырма Өз ататегіңнің бәйтерегін жаса.
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды.
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Ламинатталған Халық банк, Каспий банк, Жусан банк суреті,
1000 теңгелер