Бөлім: 1в сандарға амалдар қолдану ортақ тақырып «Өзім туралы» Педагогтің Т. А.Ә



бет1/3
Дата31.10.2022
өлшемі145,77 Kb.
#155923
  1   2   3
Байланысты:
Матем 28-сабақ ашық сабақ





Бөлім:

САНДАРҒА АМАЛДАР ҚОЛДАНУ
Ортақ тақырып «Өзім туралы»

Педагогтің Т.А.Ә.

Назарбекова Ф.Қ.

Күні:

17.10.2022

Сынып: 2 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Менің отбасым және достарым
28- сабақ. «Ұзындық. Ұзындықтың өлшем бірліктері»
( Математика 1-бөлім. Оқулық 58-59 бет Алматы. «Атамұра» баспасы, 2022ж. )

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.3.2.** Ұзындық (м)/масса (ц) өлшем бірліктерін қолданып өлшеу.
2.1.3.4.** Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшем бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіру.
2.1.3.3.** Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшем бірліктерін салыстыру және шамалар мәндерімен амалдар орындау

Сабақтың мақсаты

Ұзындық (м) өлшем бірліктерін қолданып өлшейді;
Өлшем бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіреді;

Ұзындық (см, дм, м) өлшем бірліктерін салыстырады, шамалар мәндерімен амалдар орындайды



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі\уақыт

Педагогтің әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың
Басы
30 сек

Зейінді шоғырландыру жаттығуы
Терезе, есік, парта, гүл, тақта

Әр аталған сөздерге көз қиығымен қарау арқылы зейінді шоғырландырады.



Керемет!





Алдыңғы білім
Жеке жұмыс
3 мин



Білу, түсіну ойлау дағдысы
Ой қозғау
Балалар, біз ұзындық өлшем бірліктерімен туыла сала таныс болады екенбіз.
Қалай? Ойланып көріңізші.
Дұрыс. Дүниеге келген сәбидің бірден бойын өлшейді екен.
Ендеше, 1 сыныпта өтілген тақырыпты еске түсіру мақсатында сұрақтарға жауап берейікші.

Ол үшін маған қызыл түсті таспа керек.


Сіздерге мен сұрақ қоямын.Сіздер сол сұрақтарға дұрыс жауап берген сайын таспаны алақаныма ораймын
-Дайынсыздар ма?
(Ұ) Орамдалған жіп әдісі
-Ұзындықты немен өлшейміз?
-Кішірек заттардың ұзындықтарын немен өлшейміз?
1 дм-де қанша см бар?
-10 см-де қанша дм бар?
-1 см -де қанша мм бар?
- Ең кіші өлшем бірлігін ата



Оқушылар сұрақ-жауапқа еркін қатысады. Өз ойларын айтады.


Сұрақтарға кезектесе жауап береді


Жарайсыңдар!





Интерактивті тақта





Сабақтың ортасы
Жаңа сабақ
30 сек

Ұжыммен, мұғалім көмегімен


3 мин
Жеке жұмыс
5 мин

Жеке жұмыс


5 мин

Топтық жұмыс


Минут
7 мин



Жаңа сабақтың тақырыбы:
« Ұзындық. Ұзындықтың өлшем бірліктері »
Сабақтың мақсатымен таныстыру.


Қызыл таспаны өлшету арқылы тәжірибелік жұмыс
1 м =100 см
100 cм=10 дм
жаңа ұзындық өлшем бірлігімен таныстыру, оны өлшейтін өлшеуіш құралдарымен таныстыру
Ережемен жұмыстану.
10 дециметр ұзындықтың жаңа өлшем бірлігі
1 метрді(м)құрайды. 1 метрде 10 дециметр бар.


(Тәжірибелік )
Оқулықтың 59 бетіндегі №6 тапсырмаға қараймыз.
Қай сынық сызықтың ұзындығы қызыл түсті кесіндінің ұзындығына тең екендігін анықтайық.


-11 см ді дм мен см -ге түрлендіріп қорейікші (тақтаға )
Қолдану
2 жұмыс дәптеріне орындату Салыстыр, түрлендір әдісі
Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді;
а) 1 м = 100 см 6 дм 2 см = 62 см
Өлшем бірліктеріне айналдырып, салыстырады
Ә) 4 дм = 40 см 68 см < 6дм 9см
1 м = 100 см 4 дм 8 см = 48 см


ЕБҚ: (жеке қолдауды қажет ететін бала)дайын кестеге қарай отырып, өлшем бірліктеріне айналдырады, салыстырады.
Түрлендір
10см= 1 дм
Салыстыр
10 см 2 дм


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет