Қысқамерзімдіжоспар



Дата11.09.2020
өлшемі54,13 Kb.
#77720
түріСабақ
Байланысты:
5 сынып Ондық бөлшекті бөлу.
Англ 9 неделя, Англ 9 неделя

Қысқамерзімдіжоспар





Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:


Мектеп: Б.Жұмалиев атындағы орта мектеп

Күні:19.02.20

Мұғалімнің аты-жөні:Үкібайқызы Г


Сынып: 5

Қатысқандарсаны:

Қатыспағандар:

Сабақтақырыбы:

Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.30 Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

- Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі



Оқушылардың көпшілігі:

- Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады



Кейбір оқушылар: Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді күрделі жағдайлар үшін дұрыс орындайды

Бағалау критерийлері


Дағдылар

Жетістік критерийлері

Білу


Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі

Қолдану

Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады

Тілдік мақсаттар

Лексика және терминология:

Ондық бөлшек, натурал сан, бөлу

Пайдалы сөз тіркестері:

Ондық бөлшекті натурал санға бөлу үшін...

Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлуді орындау үшін...


Құндылықтыр

Сабақ барысында академиялық шыншылдық пен сыйласымдылыққа басты көңіл бөлініп, оқушылар арасында жақсы қарым-қатынас орнатуға, ынтымақтастық дағдысын қалыптастыруға, бағалауда сыни тұрғыдан қарауға бағытталады.

Пәнаралықбайланыстар

Сурет, технология, зоология.

Бастапқы білім

Ондық бөлшек. Ондық бөлшектің оқылуы мен жазылуы және оларға қосу, алу,көбейту амалдарын қолдану

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы



І. Ұйымдастыру сәті. Үй тапсырмасын тексеру.

(мұғалім үйге берілген есепті оқушыларға дәптерлерін ауыстыру арқылы тексереді )

Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру. Сабақ сонында оқушылар:

- Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі;

- Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады 





Сабақтың ортасы


ІІ. :

1 есеп:Үш қораптың әрқайсының салмағын табу керек, егер бірінші қораптың салмағы екінші қораптан 0,5 кг жеңіл, ал үшінші қораптың салмағы біріншіге қарағанда 0,4 кг жеңіл және олардың жалпы салмағы 4,3 кг.

Шешуі:

Екінші қораптың салмағын x –пен белгілесек, онда:

I қорап - x - 0,5

II қорап - x

III қорап – (x - 0,5) – 0,4

Төмендегідей теңдеу аламыз



x - 0,5 + x + (x - 0,5) – 0,4 = 4,3

Жақшаныашып, ұқсасқосылғыштардыбіріктіреміз



3x - 0,9 = 4,3

3x = 5,7

Жаңа материалды игеруМәселе туындайды, 5,7-ні (ондық бөлшек) 3-ке (натурал сан) қалай бөлеміз.

Сыныппен осы мәселені шешу үшін талқыға саламыз, бөлудің қандай әдістерін біледі және олардың қайсысын қолдануға болады.



Ондық бөлшекті натурал санға бөлуді, натурал сандарды бөлу сияқты бұрыштап бөлеміз.

Ондық бөлшекті натурал санға бөлудін, натурал санды натурал санға бөлуден қандай айырмашылығы бар екендігін анықтап, бүкіл сыныппен ережені алуға тырысамыз және презентациядағы 5 слайдты көрсетіп ондағы ережемен салыстырамыз.

2-мысал.2,45 : 7 = 0,35

Ондық бөлшекті натурал санға бөлу үшін:

1) Бөлшекті үтіріне қарамай сол санға бөлеміз;

2) Бөліндіге үтірді бөлінгіштін бүтін бөлігі біткен кезде қоямыз.

Егер бүтін бөлігі бөлгіштен кіші болса, онда бөлінді нөл бүтінмен басталады.

x-тің мәнін табу үшін жоғарыдағы ережені қолданамыз



яғни, x = 1,9 кг

Әр қораптың салмағын табамыз

I қорап – 1,9 - 0,5 = 1,4 кг

II қорап – 1,9 кг

III қорап – (1,9 - 0,5) – 0,4 = 1 кг

Жауабы:

I қорап – 1,4 кг; II қорап – 1,9 кг; III қорап – 1 кг


Жаңа тақырыпты ашу:

905 ауызша



Жаңа материалды бекіту:

Жұппен жұмыс

906,907

Қалыптастырушы бағалау:

1. Ондық бөлшекті натурал санға бөлу кезінде бөліндіге үтірді қай кезде қоямыз?

2. Қай кезде бөлінді нөл бүтінмен басталады?

3. Бөлуді орындау үшін көп нүктенің орнына қандай санды қойамыз:

2,8:0,4= … :4=

4. 1,056: 0,16 мысалындағы бөлуді орындау үшін үтірді қай жаққа және неше орынға жылжыту керек?

5. Бөлуді орында: 0,3696: 0,084=


Дағдылар

Жетістік критерийлері

Білу


Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі

Қолдану

Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады

Жеке жұмыс:

908




Сабақтың соңы

5 минут


Рефлексия. Жаңа білімді жүйелеу. Үй тапсырмасын беру.

Үйге тапсырма: №909

Рефлексия:

1. Мен сабақта ... жұмыс жасадым / Белсенді; енжарлықпен

2. Мен сабақтағы жұмысыма ... / Ризамын; риза емеспін

3. Сабақ маған ... болған сияқты / Қысқа; ұзақ

4. Сабақ бойы мен ... / Шаршаған жоқпын; шаршадым

5. Менің көңіл күйім ... / Өте жақсы болды; нашар болды

6. Бүгінгі сабақ маған ... /Түсінікті болды; түсініксіз болды

/ Керекті сабақ; керексіз сабақ

/ Қызықты; қызықсыз болды





Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Уақыттыұтымды пайдалануды есепке ала отырып, саралау сабақтың жаңа материалды игеруде туындаған мәселені шешуде қолданылады.

Сыныппен осы мәселені шешу үшін талқыға салынады




Қалыптастырушы бағалауда оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағаланады

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерініңтармақтары


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?



Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет