Пән: Әдебиеттік оқу Мектеп: 9 мектеп-лицей



Дата13.12.2019
өлшемі115,37 Kb.
#53563
Байланысты:
әд.оқу
әд.оқу, әд.оқу, әд.оқу 4 сынып 05.12.19, әд.оқу 4 сынып 05.12.19

Пән: Әдебиеттік оқу

Мектеп: 9 мектеп-лицей

Күні:04.12.19

Мұғалімнің аты-жөні:Туребаева Б.К.

Сынып: 3 «а»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Уақыт

Тақырыбы

Үйрен білім жастықта!

Оқу бағдарла- масына сілтеме

3.2 Шығарманың түрлі жанры бойынша шығармашылық жұмыс жазу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына

сілтеме)

3.3.2.1 – шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу.

Күтілетін нәтиже

Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын, бөліктерін табады.

Көптеген оқушылар: кейіпкерге хат жазады, өлең құрастырады.

Кейбір оқушылар: оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды

орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.



Құндылық

Жастық шақтың қадірін түсіну

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

АКТ-ны қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта

Алдыңғы білім

Ж. Әлмешев. «Күн тәртібі»

Жоспар


Уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар

Сабақтың

Қызығушылықты ояту.




басы

Сыныпты қалыпқа келтіру.




Ойсергек:




Күлім қағып қолымды,




1, 2, 3 деп соғайын.




Қарап тұрған көршіме




Қолымды мен бұлғайын.




Жылы-жылы жүзбенен




Маңдайынан сипайын.







Жылы-жылы сөзбенен Жүрегімді сыйлайын. Ыстық алақаныммен Қолыңды бір қысайын. Амандасып өзіңмен Құшақтап бір алайын.

«Шынжыр» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау.




Сабақтың ортасы












Мағынаны ажырату.

Ойқозғау. Сабақтың тақырыбын айту. Бағалау критерийі- мен таныстыру.

1-тапсырма. «Бақыт құсы» деген сөзді естідің бе? Ол қандай болады? Сипаттап айт.

Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі).

Тақырыпты болжау.

Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығар- ту.



Түсіну.

Оқылым. 2-тапсырма. Ертегіні түсініп оқы.

«Бақыт құсы» (Ертегі)

Қолдану.

Топтық жұмыс. Топқа бөлу.

3-тапсырма. Ертегіден көкейіңе не түйдің?

4-тапсырма. Бақыт құсын қайтару үшін Әмзеге қандай кеңес бересің?

Тыңдалым.

5-тапсырма. Балалық шақтың қадірі туралы ақын сөзіне зер сала тыңда. «Балалық шақ»

Жұптық жұмыс.

6-тапсырма. Оқулықта берілген анықтамаға сүйеніп, Мағжан Жұмабаев туралы әңгімеле.

Бел бекем буып – тәуекел етіп. Сергіту сәті. «333 жаттығуы» Топтық жұмыс.

7-тапсырма. Өлеңдегі ақын дауысын естідің бе? Нені өсиет етеді? Постерді жалғастырып, қорғаңдар.

Бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. Қызыл түс пен сары түсті көтергендер не үшін көтергендерін түсіндіріп, ұсыныс, ескертулерін айтады.

Әке мен баланың суреті


М. Жұмабаевтың портреті


Түрлі түсті қағаздар



Ойтолғау Жазылым.

Әмзеге бақыт құсын қайтаруға көмектес. Оған хат жаз. Хатыңда ақын өсиетін де пайдалан.



Бағалау критерийі.

Бағалау. БК бойынша бағаланады.




Сабақтың соңы

ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Мәтінді оқып, тапсырманы орында.

Әмзе – жұмысқа қырсыз, құдықтан су тартуды да білмейтін жастайынан ерке өскен, айтқанынан қайтпайтын бала. Соған қарамастан ол: «Ендеше, өзім

іздеймін», – деп бақыт құсын іздеуге шыққан болатын. Мәтінде ол бақыт құсын іздеймін деп уақытын босқа











өткізіп, кешігіп қалады. Ал сенің қолыңда уақытты қайтаратын сиқырлы сағат бар деп елестет. Жолға шыққалы жатқан Әмзеге 60–70 сөз көлемінде хат жолдап, ақылыңды айт. Мүмкін, сенің хатыңды оқығаннан кейін ойланып қалар.

Кері байланыс. Ауызша.

Рефлексия.

Кері байланыс. «Бір +, бір – »

Сабақ барысында сәтті шыққан 1 кезең, сәтсіз шыққан 1 кезеңді айту.






Қосымша мағлұматтар

Дифференциация –

Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай

тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қанша-

лықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс

Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?



Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет