Сабақ № " " Топ №71 2-курс Сабақтың тақырыбы: Аумақтарды клонирлеу. Adobe photoshop бағдарламасы



бет1/2
Дата31.01.2018
өлшемі1,43 Mb.
#36512
түріСабақ
  1   2
Сабақ № ____ " _________" Топ № 71 2-курс

Сабақтың тақырыбы: Аумақтарды клонирлеу. Adobe photoshop бағдарламасы.

Сабақтың мақсаты:
А) Білімділік: Adobe photoshop құралдарының бірі суреттерді клонирлеуге арналған құралдар топтамасының қызметімен таныстыру, сол бағытта білім-білік беру.

Ә) Дамытушылық: Білімгерлерге Adobe photoshop бағдарламасының мүмкіндіктерін пайдалана отырып құралдармен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру, шығармашылық қабілеттерін жетілдіру және олардың компьютерлік сауаттылықтарын дамыту;
Б) Тәрбиелік: Білім алушыларды адамагершілікке, жауапкершілікке, шапшандыққа тәрбиелеу.

Сабақтың әдістемелік мақсаты: АКТ білімгерлердің танымдылық белсенділігін арттыру мақсатында қолдану

Сабақтың түрі: Сайыс сабақ

Оқыту әдістері: түсіндірмелі, практикалық, ойын элементтері.

Оқыту формасы:топтық,жекелік,
Пәнаралық байланыс:
ағылшын тілі, орыс тілі, сызу,тарих,математика,өндірістік оқыту.
Сабақтың көрнекiлiгi: интерактивті тақта, сабақ презентациясы,бейнеролик, компьютер.
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі:

• Оқушылармен сәлемдесу;
• Олардың құрал - жабдықтарын және сабаққа дайындықтарын тексеру; Сыныпты 2 топқа бөлу.

• Оқушыларды түгендеу, оларды позитивті көңіл-күйге бағыттау. Әр топқа ат қойдыртып, оларға сәттілік тілей отырып бейнеролик көрсету.«Одна команда». (1 мин.)



Сайыс құрылымы:

  • Бәйге. (Көп нүктенің орнына керек сөзді тауып жазу) (5 мин.)

  • «Сөзжұмбақ» шешу. (6 мин)

  • Жорға. (Adobe photoshop бағдарламасы бойынша практикалық жұмыс орындау) 10 мин.

  • «Жаңалықтар әлемінде» (бейнеролик көрсету.) «Парижде ашылған музей» 3 мин.

  • Көкпар. (логикалық есептер) 5 мин

  • Ой қорыту. 5 мин




ІІ.Оқушылардың білім, ұсталық дағдысын актуализациялау.

А)Үй тапсырмасын қайталауға арналған әр топқа жеке тапсырма. (Көп нүктенің орнына тиісті сөзді тауып жазу керек). Жауабы мен бағалау кестесі тақтаға шығарылады, сол бойынша екі топ өз жауаптарын ауыстырып тексеріп, баға қояды.




  1. Photoshop – бұл ..., ... өзгертуге, түрлендіруге, сақтауға арналған ең танымал графикалық бағдарлама. (Жауабы: фотосуреттерді, мәтіндерді)

  2. Adobe - ... атауы. (фирманың)

  3. .JPG – ... фотосуреттердің форматы. (түрлі-түсті)

  4. ... – нүктелі графика редакторы. (Adobe Photoshop)

  5. .PSD – ... бағдарламасында сақталынған және өңделген бейне. (Photoshop)

  6. ... графика полиграфиялық баспалар мен оларды өңдеу үшін қолданылады. (Растрлық)

  7. ... графика математикалық есептеулер жолымен бейнелерді автоматты түрде түрлендіруге негізделген. Теңдеулер мен формулалар бойынша бейнелер салынады. (Фрактальды)

  8. ... – басқа бейнелердің үзінділерін бөліп алып, бір бейнені жинақтап шығару. Ол үшін слои және каналдар қызмет атқарады. (Монтаж, коллаж)

  9. ... – мөлдір фондармен қоршалған бейнелердің көрінбейтін бөліктері.Ол бөлек элементтерден композициялар құрастыру кезінде қолданылады. (Слои)

  10. Сиқырлы таяқша және Лассожалпы композициядан бейнелердің ... таңдау. (үзінділерін)



III. Жаңа ұғым мен іс-әрекеттің тәсілдерін қалыптастыру

Жаңа тақырыпты хабарлау.



  • Жаңа сабақтың мақсаты мен міндеттерін тұжырымдау.

  • Жеке маңыздылығын айту. (Бұл маған қай кезде керек болады?)


IV. Жаңа білімді меңгеру кезеңі (түсінгендерін тексерумен)

Сөзжұмбақ шешу. Сөзжұмбақ сұрақтары:



  1. Сандық ақпаратты өңдеуге арналған стандартты бағдарлама? (калькулятор)

  2. Ең кіші мәтіндік редактор? (блокнот)

  3. Берілген есепті шешудегі жасалатын әрекеттердің дәл және қарапайым етіп жазылуы? (алгоритм)

  4. Бүкіл әлемдік тартылыс заңын ашқан ғалым? (Нютон)

  5. Багдад қай мемлекеттің астанасы? (Иран)

  6. «Image»мәзірінің қазақша аудармасы? (сурет)

  7. Алгоритмнің бірнешерет қайталануын қандай алгоритм деп атаймыз? (циклдік)

  8. Error сөзінің қазақша аудармасы? (қате)

  9. Зат есімнің орысша аталуы? (Имя существительное)



К

т

я

л

у

к

ь

л

а

о

р



Т

О

Н

К

О

Л

Б



р

м

т

и

О

л

А

г



Н

н

о

т

ю



И

н

а

р



у

С

Р

т

е



к

і

д

Л

к

и

Ц



Е

т

а

Қ



У

е

о

м

й

а

к

С

з


Жаңа сабақты түсіндіру

Интерактивті тақтада слайд бойынша:

Клонирлеу арқылы суреттің аумақтарын қайта қалпына келтіруге, яғни өңдеуге, фотомонтаж құруға болады. Біз бүгін осы әрекеттерді орындауға арналған клонирлеу құралының топтамасымен танысамыз.Суретті клонирлеуге арналған 2 түрлі құрал бар:

1. Инструмент штамп

2. Инструмент "Узорный штамп"

Ол үшін алдымен керек суретті ашып аламыз да Alt пернесін баса отырып маус нұсқағышын бір рет басамыз. Интерактивті тақтада тәжірибелік түрде көрсету.





Каталог: uploads -> doc -> 11da
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
11da -> Сабақ жоспары Тақырыбы; Көлік түрлері
11da -> Сабақ Өтетін уақыты: 26. 01. 2013 Өтетін орны: Би залы Тәрбиеленушілердің саны: 9 қатысушы. Көрнекілік құралдар: Үнтаспа, дискілер, проектор, тақта, көрнекіліктер


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет