Сабақ: №30 Мектеп: «Ақалтын» жалпы орта мектебі Пәні: информатика Күні



Дата07.02.2022
өлшемі25,35 Kb.
#85338
түріСабақ
Байланысты:
7 БЖБ 1-2 Мамутова

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ: №30

Мектеп: «Ақалтын» жалпы орта мектебі

Пәні: информатика

Күні: 13.04.2018

Мұғалімнің аты-жөні: Султанбекова Ж.О.

Сынып: 8 «A»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Ұйымдастыру.



Оқушылармен сәлемдесу –Grutings good afternoon pupils
Hau are you? Iam glad tosee you
Психологиялық дайындық- Psychological training.
«Біз біргеміз» тренингін - бірге бойларындағы патриоттық сезімін білдіреді-Todether we share a sense of patriotism along urth our trining.

Топқа бөлу

Сурет қиындылары арқылы 2 топқа бөлемін –
Now pupils I divide you two groups
Компьютер желі-computer networks
Интернет желісі-internet netwoks

Сабақ тақырыбы:

Компьютерлік желілер - computer networks

Сабақтың мақсаты

Компьютерлік желілер туралы түсінік беру- togive an auda abaut computer networks
Ғаламтор желісінде кеңейтілген іздеу мен әртүрлі іздеу желілерін, ақпарат іздеу мүмкіндіктерін оқып үйрену – Advanced search on the internet and the ability to search for information in different seareh engines.



Сабақтың негізделген оқу мақсаттары

Барлық оқушылар:.

  • Әлемдік ақпараттық кеңістікке ену жағдайында компьютерлік желі тех-нологиясын оқушыларға меңгертудің тиімді әдіс-тәсілдерін таңдау;

  • Оқушыларға компьютерлік желі технологияларының топологиялық ерек-шеліктері мен мүмкіндіктерін көрсетудің қолданбалы бағытын игерту.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Ғаламтор желісіне, сыныптың локалдық желісіне қосылуды тексеруді, браузерді қосуды, жұмыс барысында терезені басқару элементтерін қолданады

Сабақ түрі
Кіріктірілген сабақ
Тілдік мақсат

Оқушылар:
Іздеу жүйелерінің қызметін біледі. Браузерлер мен сайттардан қажетті мтериалдар іздеу

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Ғаламтор,іздеу жүйелері, электронды пошта

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:
1.Компьютерлік желі деген не?
2.Электронды пошта деген не?
3.Қандай браузер программаларды білесіңдер?

Талқылауға арналған тармақтар:

Компьютелік желілер бейне ролик көрсету

Жоспар

Сөздіктермен жұмыс

1.Компьютер- computer
2.Пернетақта- keyboard
3. Жүйелік блок- system block
4.Тінтуір-mause
5.Компьютерлік желі – computer netuork
6.Электронды пошта -email
7.Браузер программа-browser sof tuau
8. Онлайн-online

Оқулық, дәптермен жұмыс

Алдыңғы тақырып
Үй тапсырмасы
Өткенді қайталау

Диаграммалар құруға тапсырмалар беру-
Assign tasks to create charts
Оқушыларға деңгейлік практикалық тапсырманы орындауға беремін.
Компьютердегі тәжірибелік жұмыс



Үлестірмелі тапсырма дәптер , компбютермен жұмыс

Басталуы



АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау.


Ортасы

Практикалық жұмыс


Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.
Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз
« Компьютерлік желілер»
Жаңа тақырыпты «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы тапсырмалар беріледі.
Электронды пошта мен хат алмасу тәсілдерін орындау.
1-топ: Компьютерлік желілер- computer netuork
2-топ: интернет желілер-internet netuork
Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талықылайды
Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.
Оқушыларға топтары бойынша тапсырманы орындауға беремін. Постер жасу қорғау.

1-топ «Ауқымды желі құрылысын» түсіндіру


2-топ «Интернет желісіне қалай қосылуға болады» түсіндіру

Оқулық, дәптер, компьютер



Сабақты қорытындылау



Тест тапсырмаларын орындауға беремін
I give test tasks

оқулық

Аяқталуы




Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау.
Critical self –assesement
Топтық жиынтық бағалау.- grouptotal assesement

Үйге тапсырма: §31



Жиынтық бағалау парағы
Оқулық,
күнделік

Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау.
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін.




Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет