Сабақ: 7сынып Мерзімі: Тақырыбы: Евразияның табиғат зоналары. Сабақтың мақсаты: Білімділік



Дата26.08.2017
өлшемі64,7 Kb.
#29374
Сабақ:7сынып

Мерзімі:

Тақырыбы: Евразияның табиғат зоналары.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділік: Оқушыларды Еуразия материгінің табиғат зоналарымен таныстыру, олардың ерекшеліктері мен маңыздыларына тоқталу.

2.Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін, шығармашылықпен жұмыс істеуге, картамен жұмысты жандандыруға есте сақтау қабілеттерін жандандыру.

3. Тәрбиелік:Басқа елдің табиғатымен таныса отырып, өз елінің, жерінің табиғатын сүюге, аялауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:аралас сабақ

Сабақты жүргізу әдіс-тәсілдері:сұрақ-жауап, постер қорғау.

Көрнекіліктері:Евразияның физикалық картасы, интерактивті тақта, перзентация, видеоролик, кескін карта, түрлі-түсті қарандаштар.

Сабақтың кезеңдері:

  1. Ұйымдастыру кезеңі

  2. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

  3. Жаңа тақырыпты меңгері кезеңі

  4. Жаңа сабақты бекіту кезеңі

  5. Сабақты қорытындылау кезеңі

  6. Бағалау кезеңі

  7. Үйге тапсырма беру кезеңі



Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

(2мин)

Оқушылармен амандасу.Түгендеу. Сабаққа дайындығын тексеру. Оқушыларды топқа бөлу.

Орындарынан тұрып мұғаліммен амандасу. Сабақта кім жоқ екенің анықтау.



2.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі.

(15мин)


Оқушыларға үй тапсырмасын тексеру үшін тест, семантикалық карты, географиялық диктант және картамен жұмыс сияқты тапсырмаларды беру. Үй тапсырмасын бекіту.

Берілген тапсырманы уақытымен орындап тапсыру.

1 тапсырма Семантикалық картаны толтыру



Сипаттама

Өзен

Көл

Түбек

Мұхит алабы

теңіз

мұздық

Рейн



















Лобнор



















Федченко



















Тынық мұхит



















Скандивания



















Висла



















Баренц




















2 тапсырма тест.

1.Атлант мұхиты алабына жататын ірі өзендер?

А. Амур, Хуанхе, Меконг В.Еділ, Жайық, Сырдария С.Дунай, Висла, Рейн

2. Қытай тілінен аударғанда «сары өзен» деген мағынаны білдіреді?

А. Хуанхэ В. Янцзы С. Меконг

3.Федченко мұздығының ұзындығы? А.50км В.12км С.77км

4.Байкалға неше өзен құяды? А. 60 В.250 С.336

5.Евразияда Жер шарындағы батпақтардың неше %-ы орналасқан?

А.50 В.75 С.80

6.Ішкі тұйық алаптың ең ірі өзені? А.Еділ В.Іле С.Зайсан

7.Тынық мұхитына жататын өзендер? А. Амур, Хуанхе, Меконг

В.Еділ, Жайық, Сырдария С.Дунай, Висла, Рейн

8.Үнді мұхиты алабының өзендері

А. Амур, Хуанхе, Меконг В.Ганг, Брахмапутра, Евфрат және Тигр

С.Дунай, Висла, Рейн
3 тапсырма

Кескін картамен жұмыс.




Жаңа тақырыпты меңгеру кезеңі

(15-20мин)



Оқушыларға жаңа сабақтың тақырыбын айту. Жаңа сабақты әртүрлі методикалық тәсілдермен жеткізу. Постер арқылы жаңа сабақты оқушылардың өздері түсінуі.Әр топқа А3 форматындағы парақтарды және түрлі түсті қарандаштар беремін.


  1. Көрсетілген видеоролик арқылы түсінгендерін айту.

  2. Әр топ өздеріне берілген тақырыпшаларды постерге түсіру арқылы қалған топтарға қорғап, түсііндіреді.

Жаңа сабақты бекіту кезеңі

(3 мин)


Тест әдісін қолданамын.

Бекіту сұрақтары:Тест

1. Қоңыржай белдеудегі ең ірі табиғат зонасы –

А) тундра; В) тайга; С) шөл; Д) орманды тундра;

2. Тайга мен жалпақ жапырақты ормандар аралығында орналасқан -

А) шөлейт; В) арктикалық шөл; С) аралас орман; Д) шұраттар;

3. Қоңыржай белдеуінің табиғат зоналары –

А) арктикалық шөлдер; В) қатты жапырақты мәңгі жасыл ормандар;

С) саванналар; Д) орманды дала және дала;

4. Жер асты сулары жақын жатқан шұраттарда не өседі?

А) панда; В) грек жаңғағы; С) құрма пальмасы; Д) лавр ағашы;

5. Экваторлық белдеудің ылғалды ормандарында кездесетін әдемі құсты ата?

А) попугай; В) тауыс; С) тауық; Д) түйеқұс;

6. Еуразияның оңтүстігіндегі аралдарына қандай белдеу тән?

А) қоңыржай; В) тропиктік; С) субтропиктік; Д) экваторлық белдеудің ылғалды ормандары;

7. Шөл зонасының ортасында орналасқан атақты шөл –

А) Такла-Макан; В) Сахара; С) Сарыарқа; Д) Қызылқұм;

8. Бамбук аюы –

А) Гималай аюы; В) Гризли; С) қоңыр аю; Д) панда;

9. Орманды даланың негізгі жануары –

А) кірпі; В) жираф; С) піл; Д) қасқыр;




Сабақты қорытындылау кезеңі

3-5мин


Дәптерлеріне кесте сызып, толтыру.

Не білдім?

 


Не білемін?


Үйрендім





 

 




Бағалау кезеңі

2 мин


Топ басшылары бағаларын айтып жатқан уакытта мен оқушыларға стикер таратам.

Топ басшылары бағалау парағына қойған бағаларын айтып, бүгінгі сабақта кім қалай қатысқаны айтылады.

Рефлексия.



Үй тапсырмасы

Кескін картаға табиғат зоналарын түсіру. Қосымша материалдар, суреттер қорын жинап әкелу.

Күнделіктерін ашып, үй тапсырмасын жазып алу.

Каталог: uploads -> doc -> 02e2
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
02e2 -> Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: Қ. Төлегенова Сынып: 1 «а,ә,б,в,г,ғ,д,е»
02e2 -> Сабақтың мақсаты мен міндеттері Сабақтың жоспары Қолданылған әдебиеттер Қосымша 7-10. Пікір 11
02e2 -> Сабақтың тақырыбы: Арифметикалқы прогрессияның n -ші мүшесінің формуласы Күні: 24. 11. 15 Сынып: 9
02e2 -> Сабақ жоспары Оқушылардың сөзі. Кіріспе сөз Желтоқсан оқиғасының себептері
02e2 -> Сабақ Тақырыбы: Бір қатар саптан екі қатар сап түзеу


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет