Сабақ: Қайрат Жұмағалиев



Дата07.02.2022
өлшемі1,65 Mb.
#90614
түріСабақ
Байланысты:
km-oylap-tapan
Пед-Big

САБАҚ:
Қайрат Жұмағалиев.
Кім ойлап тапқан?

Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы жалпы орта мектебі

Күні: 17.10.2017 ж.

Мұғалімнің есімі: Өмірова Гулжаһан



СЫНЫП: 2а

Қатысқандар саны: 23

Қатыспағандар: 0

Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)

2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін
мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру
2.2.1.1 - мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу;
2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.

Кейбір оқушылар:

  • Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Бағалау критерийі

Өз ойын жүйелі айтуға үйренеді.
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
Еркін ойлау, сөйлеу дағдасы қалыптасады.

Ресурстар

Оқулық, суреттер, электрондық оқулық, интерактивті тақта, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі,тарих.

Жоспарланған
уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы
2 минут
Топқа бөлу
1 минут



Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Аю әні»
М ақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау.

А йна мен шардың түсіне қарай (қызыл, көк, жасыл, алқызыл) топқа бөлінеді.



Шаттық шеңбері


(оқушылар музыка әуеніне сай қимыл-қозғалыстар жасайды)


Сабақтың топтық ережесі құрады.



10 минут
Интербелсенді оқыту (рөлмен оқу, диалог.)

«Ыстық орындық» әдісі





Үй тапсырмасы:

  • Мәнерлеп тібектей оқу.

  • Әкесі мен баласының арасындағы диалогты рөлмен оқу.

  • Ататек, жеті атаны атау, мақал-мәтелдер айтады.

Дескриптор:

  • Мәтіннің негізгі ойын анықтай алады

  • Ойын жүйелеп айтуға үйренеді

Слайд

Мақал-мәтелдер


Смайликтер

Ортасы 15 минут
«Әлемді шарлау» әдісі арқылы түсіндіріледі.


«Миға шабуыл» әдісі

Көркем жазу минутты


Жұптық жұмыс

Топтық жұмыс


Кластер құру



Қызығушылығын ояту

«Өнегелі отбасы» (электронды оқулықтан мәтін тыңдау)





Аудиожазба
АКТ

Білу және түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
Қайрат Жұмағалиевтің өмірбаяны


Оқылым (оқулықпен жұмыс)
Кім ойлап тапқан? Өленің мәнерлеп, тізбектей оқып шығады.
Өлеңдегі отбасы мүшелерінің рөлі туралы ойын жүйелеп жеткізеді.


Оқушылар отбасы мүшелерін үш тілде айтады.


Дескриптор: Үш тілде сөйлеуге үйренеді
Ойлау қабілеті дамиды.


Оқушылар жұптық жұмыста бір-біріне аналарының қалай еркелететін әрекетерін айтып береді

Дескриптор:



  • Тақырып бойынша өз ойын қорыта біледі.

  • Жазу кезінде тілдік құрылымды сақтайды.



Тақырып бойынша түсінген білім мазмұнын постерге түсіріңдер.
Қолдану 8 минут Постер жасату.
Жалпыға арналған тапсырма:
Оқушылар жаңа білімге сай оқулықты қолдана отырып өз түсінгендерін постерге түсіреді.

Дескриптор:



  • Топтасып жұмыс жасап, шапшаң ойлау арқылы ойын жүйелеп айтуға, жазуға үйренеді.




Слайд
АКТ
Оқулық
Отбасы мүшелері


Жұмыс дәптері,
Слайд
Аяулы сөздер:
Айналайын, ботақаным,
балапаным ,
қошақаным,
құлыншағым,
жаным.

Плакат
маркер


стикер
суреттер
Смайликтер

1 минут
Сергіту сәті





«Қуыр- қуыр қуырмаш »
әуеніне қимыл-қозғалыс жасайды.



Видеоролик





Аяқталуы
5 минут

«Синтез» әдісі
Отбасындағы үлкендерге ең жылы сөздеріңді арна.

Дескриптор: Сөздік қорлары артады


Танымдық қызығушылығы дамиды

АКТ
4А қағазы


Электронныдық тақтамен жұмыс





Үйге тапсырма: Өлеңді жаттау.

Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?

Бағалау.

  • Топ жетекші

  • Әр топ бірін-бірі бағалайды

  • Мұғалімнің бағалауы

  • Әр дұрыс жауап «5» баллмен есептеледі.

  • 25 балл – «5»

  • 20 балл - «4»

  • 10-15 балл – «3»

Қабілетті оқушылар (эссе)



Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс

Сабақтың соңы
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?

«Кері байланыс»

Жаңа білімді Жаңа білімді игердім, Сабақты түсінбедім,


игердім оны бірақ көмек қажет. қиындықты сезіндім.
өмірде
пайдаланамын.

Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Жеке, жұптық, топтық
2:Үш тілділік
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Синтез әдісі
2:Кері байланыс
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет