Сабақ Бөлімі: 5-бөлім. «Практикалық программалау»



Дата28.04.2023
өлшемі51 Kb.
#175632
түріСабақ
Байланысты:
Ашық сабақ 7 сынып Алгоритмді программалау
10 сынып қазақ тілі. ЖМБ 2-тоқсан, orgtehnika (2)

Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: Д. Бекетов
63 орта мектеп КММ
Инфматика 32-сабақ



Бөлімі:

5-бөлім. «Практикалық программалау»

Педагогтің аты-жөні:

Тоғызбаева С.

Күні:

25. 04. 2023 ж.

Сыныбы: 7

Қатысушылар саны: 11 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

5.3. Алгоритмді программалау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.3.1.4 -тармақталған алгоритмдерді пайдаланып, есептердің қарапайым алгоритмдерін құрастыру.

Сабақтың мақсаты

Тармақталған алгоритмдерді пайдаланып, есептердің қарапайым алгоритмдерін құрастырады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


7 мин.



Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқушылармен амандасу.

  • Сынып реттілігін қадағалау.

  • Оқушыларды түгелдеу.

  • Оқу құралдарын бақылау.

Психологиялық жағымды ауал орнату.
«Бір-бірімізді тыңдаймыз десек,
1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек, 2 рет. Белсенділік танытамыз десек,
3 рет шапалақтаймыз!».
Топқа бөлу. «Flippity.net: кездейсоқ есімді таңдау» әдісі арқылы топқа бөлу

Мұғаліммен амандасады.
Өздерін ретке келтіреді.
«Flippity.net: кездейсоқ есімді таңдау» арқыл екі топқа бөлінеді.

Оқушылар «Алгоритм» тобына, «Программа» тобына бірігеді.






https://flippity.net/rp.php?c=1.%09Құндызай,2.%09Медет,3.%09Айша,4.%09Бейбіт,5.%09Бекарыс,6.%09Шәмші,7.%09Динара,8.%09Еркебұлан,9.%09Нұрай,10.%09Марғұлан,11.%09Мерей,&t=Random%20Name%20Picker



Үй тапсырмасын тексеру. Күнделік Lessons платформасы арқылы үй тапсырмасын тексеру.

Оқшылар сілтеме бойынша:
https://lessons.kundelik.kz/hw/11752?external_login=kundelikkz
үй тапсырмасына жауап береді.

Бағалау
Мұғалім оқушыларды «Мадақтау» әдісі
арқылы бағалайды. Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жақсы! Талпын!

Алгоритмді әзірлеу
https://lessons.kundelik.kz/hw/11752?external_login=kundelikkz



2 мин.



Ұжымдық жұмыс «Мобильді байланыс» әдісі
Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында тақырыпты ашу.

Оқушылар мобильді құрылғымен берілген тапсырманы орындай отырып, тақырыпты ашады.

Бағалау
Мұғалім оқушыларды «Мадақтау» әдісі
арқылы бағалайды. Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жақсы! Талпын!

Смартфон
А4 парағы
Интерактивті тақта

Сабақтың ортасы


20 мин.




Практикалық жұмыс
Жеке жұмыс
Оқушылар оқулықта берілген практикалық жұмыстың үлгісімен танысып, алгоритмдерді есептер шешуде қалай қолдануға болатынын түсініп, 1-есепті орындайды.
1-есеп. Екі сан берілген. Осы екі санның үлкенін табу керек.
жағдайлары енгізілгенде қандай нәтижелер алынады? Алынған нәтижелерді талдап, түсініктеме беріңдер.

Дескриптор:
- «Дүкенге бару» жобасының программалық кодын талдайды.
- Программаға берілген мәндерді енгізіп, нәтижесін шығарады.
- Шыққан нәтижелерді талдап, түсініктеме береді.



Бағалау Топтар бір-бірін «Мадақтау» әдісі
арқылы бағалайды. Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жақсы! Талпын!



7-сынып оқулығы.
Компьютер


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет